Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kadro buldum uygun mudur ?

Konu, 'Single Speed ve Fixed Gear Bisikletler' kısmında Orhan Yıldız tarafından paylaşıldı.

1. Orhan Yıldız

Orhan Yıldız Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar uzun zamandır fixed toplamak için uygun kadro arıyordum. İlanları dolaşırken şöyle bişeye rastladım. 1974 model İtalyan olduğu yazıyor. Sizce uygun mudur, uğraşmaya değer bir kadro mu ?

http://img339.imageshack.us/img339/5546/big2740650466k.jpg

not: malesef daha detaylı fotoğrafları yok

2. orkun tulu

orkun tulu Forum Demirbaşı

Seviye:
    bence gayet güzel duruyor ama kullanılacak furç takımı göbekler filan onlara bir baktırmak gerekli eğer imkanınız varsa kadroyu bir bisikletçiye gösterip kadronun yeni parçalarla uyumunu sormakta fayda var

3. mcanb

mcanb Forum Bağımlısı

Seviye:
    Kadro uygun, yeni parça ile uyum konusunda orta göbek italyan mı ingiliz mi o önemli sadece. Bence güzel, görüldüğü kadarıyla boya da temiz. Boyunuza uygun mu?

Bu arada ön çatal orjinal olmayabilir, bir sorun onu bilerek alın

4. Orhan Yıldız

Orhan Yıldız Yeni Üye

Seviye:
    teşekürler arkadaşlar, henüz almadım kadroyu. çatalı da görünce biraz şüphelendim ancak boruların birleşim yerlerine bakınca vitage bir kadro olduğu belli. dropoutlar uygun görünüyor. 5 vites olduğu söyleniyor demek ki arka aks açıklığı da yaklaşık 120 mm. Eğer alırsam çok iş var üzerinde ama zevkli kısmı orası zaten :)
    Şimdilik yutdışından parça temin etme imkanım olmadığı için türkiyeden bulabileceğim parçalar üzerinde yoğunlaşacağım (tabi göbeğe de bağlı bir durum).
    not: pek fazla bütçe ayıramıyorum o yüzden makul seçeneklere bakacağım.

5. Burçak Erbil

Burçak Erbil Engineer | Framebuilder

Seviye:
    Fixed olmaya uygun, ancak kadro dışında tüm parçaları değiştirmeye hazırlıklı olun.. Maşa da dahil; çünkü orjinal değil. Diğer parçalar da çok düşük kalite.

Belki jant çemberlerini kullanabilirsiniz, ama bana kalırsa alacağınız bisikletin en azından gidon, boyun, sele borusu, krankı da orjinal ve düzgün birşeyler olursa çok daha az masrafınız olur. Bunun krankı bile pimli tip :D Bisiklet 1950 model olsa ok ama 70ler için kötü!
    Buna benzer daha iyi bisikletler bulunuyor, baştan biraz daha fazla para verin daha orjinal ve düzgün komponentli birşey alın, sonunda daha hesaplı olur ;)

6. Orhan Yıldız

Orhan Yıldız Yeni Üye

Seviye:
    teşekürler, tüm parçaları değiştireceğimi hesaba kattığımda kafam karışıyor ancak çok çok makul bir fiyata satıyor sahibi. Yani bir fixed göbek fiyatına diyebiliriz. Benim işime yarayacak olan sadece kadro olduğunu düşünürsek riskli bir iş gibi görünüyor. Üstelik kadro boyu da 2-3 cm küçük kalıyor bana. Vazgeçme aşamasındayım :(

7. mertcan gölge

mertcan gölge Forum Bağımlısı

Seviye:
    bencede uygun parçalar bulunursa oldukca iyi bir kadro

8. Orhan Yıldız

Orhan Yıldız Yeni Üye

Seviye:
    evet, gerçekten uygun parçalar bulmam lazım :)

9. Burçak Erbil

Burçak Erbil Engineer | Framebuilder

Seviye:
    Şu anki fiyatını fazla önemseme, işin sonunda bu sana daha pahalıya gelecek. Online ilanlarda 200-300 liralara çok daha işe yarar bisikletler çıkıyor.