Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kadro Boyuyla İlgili Bir Soru

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında S.Yılmaz tarafından paylaşıldı.

1. S.Yılmaz

S.Yılmaz Yeni Üye

Seviye:
    Arkdaşlar merhaba ben bu bisiklette boy seçimiyle ilgili bir şey soracaktım. Şimdi boya göre kadro boyuna bakılıyor. Sele yüksekliği kadro boyunu etkilmez mi ? Sonuçta seleyi sele soketi hizasında kullanmıyoruz yukarı kaldırıyoruz. Resimlerle anlatayım.
    Altaki resim boy seçimim konusundaki bulduğum resim kadro boyunu gösteriyor.

Buda göstermesk istediğim nokta B yüksekliği bisikletimizi seçerken boyumuza uygunluğuna etki etmez mi ?

2. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    155 - 165 cm 14 - 15" 35 - 38 cm
    165 - 170 cm 15 - 16" 38 - 41 cm
    170 - 175 cm 16 - 17" 41 - 43 cm
    175 - 180 cm 17 - 18" 43 - 46 cm
    180 - 185 cm 18 - 19" 46 - 48 cm
    185 - 190 cm 19 - 21" 48 - 53 cm
    190 - 195 cm 21 - 22" 53 - 56 cm
    195 - 200 cm 22 - 23" 56 - 58 cm

Seri imalatta herkesin kendi boyuna göre değil kadro boyları. O farkları sele borusu yüksekliği,....gibi yerleri oynatarak dengeliyorsunuz. ( Boyla bacak uzunluğu, kolların uzunlugu, ... v.s orantılı değil.
    B yüksekliğininde alt ve üst sınırları var.

3. Tuğrul Şanlı

Tuğrul Şanlı Aktif Üye

Bisiklet:
    Castello
    Seviye:
    Merhaba ben de uzun süredir bu kadro boyu konusunda araştırma yaptım.Benim sonuç olarak çıkardığım kesinlikle sele konusunu unutun.Mutlaka bacak boyunuza göre olan bisikleti alın.Normal boy uzunluğunuzdan ziyade bacak boyu önemli.Bacak boyuna göre biisklet modelleri ve uygun kadro boyları sitelerde mevcut oralardan bakabilirsiniz.Stok tüketmeye çalışan satıcılar aslında size küçük gelecek bir bisikleti selesini yukarı kaldırıp boyunuza uygun hale getirebilirsiniz diyeceklerdir kesinlikle inanmayın.

4. h.cevik

h.cevik Üye

Seviye:
    Bende bu konuyu araştırmaktayım. Kadro boyu küçük gelmeye başladı. Sele borusunu uzatmak, gidonu yükseltmek vs. çözüm olmadı sadece biraz daha rahatlattı ama kesin tam bir çözüm değil. Kadro küçük gelmeye başladığından bisikletimi satmaya karar verdim.

5. harun reşit özel

harun reşit özel Yeni Üye

Seviye:
    kadro boyu ile ilgili bir de large. medium. gibi terimler bunlar neye göre oluyor...

6. Mert-Demir

Mert-Demir Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    kadro boyunun size uygun olduğunu anlamak için (yol bisikleti için) kadronun üst borusu ile kasığınız arasındaki mesafenin 2 parmağı geçmemesi gerekiyor geçtiği takdirde ne yapsanız maalesef beliniz ağrıyor.Örneğin gösterdiğiniz gibi B noktasını çok yükseltirseniz sadece doğru bacak mesafesini ayarlarsın fakat üst boru kısa olduğu için beliniz doğru pozisyonda kalmaz ve bel ağrısı oluyor.Medium,Large gibi terimler marka 4 tane kadro boyu üretiyor örneğin 52-54-56-58 buna S-M-L-XL olarak söyleniyor .Umarım yardımcı olabilmişimdir :)

7. harun reşit özel

harun reşit özel Yeni Üye

Seviye:
    teşekkürler mert bey