Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kadro Boyu

Konu, 'Kadrolar' kısmında sercanczo tarafından paylaşıldı.

1. sercanczo

sercanczo Forum Bağımlısı

Seviye:
    Scott kadroların değerlerine bakarken aklımatakılan bi yer oldu.İki farklı uzunluk icin kadro boyu verilmis.Kadro boyuna bakarken bu uzunluklardan hangisini dikkate almalıyız.Özellikle scale kadrolarda E uzunluğuna mı f uzunluğuna mı bakılmalı?
    [​IMG][/URL][/IMG]

[​IMG][/URL][/IMG]

2. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    C ve F değerlerine bakmalısınız...

3. sercanczo

Seviye:
    Yani scale m boy kadroyu diger bisiklet markalarıyla karsılastırdıgımızda 14.9 inch mi oluyo?

4. kory

kory Kıdemli Üye

Seviye:
    hocam yanlış olmuş galiba E olması gerekmez mi?

5. Murat Yilmaz

Murat Yilmaz Yeni Üye

İlk once paylasim icin cok tesekkurler, siteye yeniyim ve de sitede her seferinde kayboluyorum :) eski bisikletimde (sehir tur bisikletim) 1. sekle gore C boyu 72 cm ve de F boyu 59 cm di (yani sanirim 23 inch kadro diyorlar), o bisikletimi yaklasik 13 sene kullanmistim 3 sene once de yeni bir dag bisikleti almistim (cok pismanim), bir arkadasima verdim, fakat simdi o boyutlarda bir bisiklet ariyorum ve kesinlikle bulamiyorum, bisikletciler boyle birseyin inatla olamayacagini soyluyorlar ( keske bisikletim yanimda olsaydi da alin bakin oluyormus diye kanit olarak gosterebilseydim) yeni bir bisiklet ariyorum kadro veya hazir bir bisiklet almak istiyorum(yine sehir tur bisikleti). Eski bisikletim markali bisiklet degildi 28 inch tekerlek ve her seyi ile vitesler dahil ismini bilmedigim taiwan yapimiydi. Yeni aradigim bisikletlerde C boyuna bana gosterdikleri bisikletlerde hep 62-63 cm boy olarak olctum, kadro olarak da 20 inchdi, ve tekerlekte 26 inch di, daha da buyuk bulamadim. Bu yaziyi buraya yazdim cunku hem yeniyim sitede yerleri karistiriyorum, hem de yukaridaki sekili burada gorunce unutmadan yazmak istedim, bu konuda bana gercekten yardimci olabilecek bir kisi veya yer var midir? Son olarak tekrar bu yazimi yanlis yere yazdiysam cok ozur dilerim, dogru bir yeri varsa bana yardimi olacak yer varsa onu da ogrenebilir miyim? Gercekten yardima ihtiyacim var, Marka aramiyorum, Cok Tesekkur ederim.

murty bunu beğendi.
  6. murty

murty Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Selam sayin adas konyla pek ilgim yok ama sizinle cok ilgim var "Murat YILMAZ:in: " BENDE :d

7. bislet

bislet Kıdemli Üye

Seviye:
    c boyu normalden uzun olan bisikletler var,hatta bugünde birtane gördüm.iş sınıfı ağır şehir bisikletiydi.
    eskinin cobra marka şehir bisikletlerininde c boyu normalden uzundur,eski gidon tiplerini zaten yeni tip bisikletlere takarsanız elcikler bacaklarınıza değer.

8. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Hayır doğru yazmışım...

Çünkü E boyu sele yüksekliği ile alakalıdır... Yani Bisikletiniz alırken değil Binişe hazırlarken yapılan ayarlar sırasında lazım olur...

C ve F ölçüleri ise bütün markalar arası karşılaştırmayı yapabilmek için gereklidir...

Aslında aradığınız özelliklerde bir bisiklet bulabilirsiniz yani 23" fakat şöyle bir sakıncası olur size... Yeni tip Slopping (yani aşağı eğimli) kadrolarda 23" bir bisiklet tercih ederseniz yeni alacağınız bisikletin C boyu sizin eski bisikletinize göre çok daha uzun olacaktır... Buda sizin istediğiniz o eski sürüş konforunuzuyakalamanızı engelleyecektir...

Yani sizin bakmanız gereken esas ölçüyü C boyuna göre belirleyeceksiniz... C boyu eski bisikletiniz kadar olan size istediğiniz rahatlığı sağlayacaktır...

kory bunu beğendi.
  9. kory

kory Kıdemli Üye

Seviye:
    Hocam teşekkür ederim ben bunu böyle bilmiyordum

10. sercanczo

Seviye:
    Biskletim Scale M boy,boyum 178cm, sitedeki tablolara gore 17 inch civarı bisiklete binmem gerekiyo.Peki bu 17 inch yukardaki tablolardaki E değeri için mi yoksa F değeri için mi?

11. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    E değeridir...

12. gurol

gurol Onursal Üye

Seviye:
    Sele yüksekliği ayarlandığına göre F'yi de eleyebiliriz. Çünkü C'leri aynı fakat F'leri farklı iki ayrı kadroda E aynı yükseklikte ayarlanabilir. E ve C sabit oldukça F'nin farklı olması sürüşü etkilemez (ancak yere bastığımızda F etkili olabilir). Geriye önemli ölçü olarak bir tek C kalır.

Yada şu açıdan bakalım. Beden uzunlukları (ve kolları) aynı olduğu halde, bacak boyu farklı olan (dolayısı ile boy farkı olur) iki ayrı kişi aynı C ucunluğundaki kadroyu kullanabilir. Ama E'leri bacak farkından dolayı farklı ayarlanır. F ise etkisiz elemandır.

bisikletcanavari bunu beğendi.
  13. Murat Yilmaz

Murat Yilmaz Yeni Üye

benim boyum 194 ve ayagim pedaldayken tekerlege carpiyor ve dusmeme neden oluyor, arayi genis bulmak ve kendime gore bisiklet bulmak icin nasil bir kadro ve egimli bir masa bulabilirim? bisiklete hep ayagimin ucuyla basmami soyluyorlar ama guc veremiyorum ki? Hele ayakta surerken ayagimin ucuyla da basamam heralde diyorum cunku gidonu cevirince tekerlek carpiyor, fakat cevaplar hep olumsuz, ne yapmaliyim, ozel kadro mu yaptirmam lazim? olacak iş mi bu?, hic Turklerde ve ya dunyada uzun insan yok. Eski bisikletimde pedala topugumla bile bassam ayagim tekerlege degmiyordu, demekki yapilabiliyor, bu yuzden yardim istiyorum. bircok yer gezdim fakat bulamadim.
    Tesekkurler. kolay gelsin