Kadro boyu

Murat.E

Üye
Tepki
3
İsim
Murat
Bisiklet
Salcano
Az önce telefonla aradım bayilerini, Ankara'da olanlar bilirler, Ulus Yiba çarşısında 2 bayisi var. Ben asıl bayiyim diyen adam NG 650 için kadro boyu 18'' tir değişik kadro boyu yoktur dedi. Diğer bayi ise bize 20'' ve 16'' kadro boyunda 2 adet NG650 getirtmeyi vaadetti. Nasıl oluyor anlamadım :)) Bu arada 2 bisiklet ve araba taşıma aparatını 870 tl ye anlaştık. Bu bütçe civarı ile Salcano için diretmeli miyim yoksa başka marka ve modellere de bakmalı mıyım sizce ?

Scudo

Tolga Günsezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.060
Bisiklet
Whistle
Seçiminiz için fikir beyan etmeden sorunuzu yanıtlayayım.
Eğer hiç boşluk kalmıyorsa bu çok kötü bir seçim demek değildir. Evet kadro büyük gelmiştir ama bu uzun yolda avantaj sağlayacak, arazi kullanımında sıkıntı yaratacaktır. Kullandığınız yere göre 1 boy büyük ya da küçük kadro seçebilirsiniz.
Kadınların anatomik özelliklerine(dar omuz, geniş kalça, boy ve kol oranlar vs) uygun üretilmiş kadro kullanmaları kanaatindeyim ama bisikleti sevmeniz hepsinden önemli.

• Beğen
Tepkiler: Murat.E

Murat.E

Üye
Tepki
3
İsim
Murat
Bisiklet
Salcano
Arkada, 3 adete kadar taşıyabilenlerdenmiş.

İlker Eren

Aktif Üye
Tepki
52
Pardon şimdi tekrar okuyunca farkettimki 2 bisiklet + taşıyıcı fiyatıymış.

arif_87

Üye
Tepki
2
Arkadaşlar cannondale trail sl1 2012 siparişi veriyorum. Fakat satıcının elinde olmadığı için bisikleti deneme şansım olmadı. Boyum 170 cm hangi kadro boyunu seçmeliyim. Satıcı M kadro uygun dedi. S kadro dahamı uygun olur kararsız kaldım.

tunahan beyhan

Forum Bağımlısı
Tepki
154
Bisiklet
Carraro
Arazi yapıcaksanız S daha iyi gider. Ben 180 im ve 16'' yani S kadro kullanıyorum bi sıkıntım yok sele boyu çok yüksek oluyor okardar :)

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
(link) burdaki hesaplamalar cok dogru.sayfayı tam olarak incele.170-175 boy arası icin kadro boy(cm) olarak. 41cm-43cm kadro boyu inc olarak 16''-17'' kadro

Bu tablodaki bir istisna ise şudur: Örnek olarak 185 cm boyunda olan biri 19” kadroya binebileceği gibi bir boy düşük kadroya da binebilir. Yani aynı kişi için 17” kadroda uygun olabilir. Buradaki asıl mantık şudur. Bisiklette ağarlık merkezi yere yakın oldukça , sizin bisikleti kontrol etmeniz daha kolay olur. Özellikle bu tarz boy seçimini yarışçılar daha çok yapar. Çünkü arazi şartlarında , dağ bisikleti kullanan biri için bisikleti kontrol edebilmek her şeyden daha önemlidir.

arif_87

Üye
Tepki
2
Şansızlık benimle bisikleti sipariş ettiğimde birdahaki sezona ancak gelirmiş.

Ramazan ÇELİMLİ

Aktif Üye
Tepki
34
Bende Carraro 419 grunge aldım dün ben 170 cm boyundayım bisikletin kadro boyu L adam san uygun dedi ama koltuğu ta dibe indiriyorum yere bastığımda 45 derece eğim ile ayak ucunda duruyorum

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@xxramazanknk

sizin kadro boyu büyük sanırım.

bu arada yukarıda tablonun yanında bacak boyu da önemli. ben 173 boyundayım 18 inç kadro uygun oluyor. (tabloda 16-17 inç uygun yazıyor belki 16-17 daha çok hoşuma gidecek hiç denemedim:))

Ramazan ÇELİMLİ

Aktif Üye
Tepki
34
Ne yapalım sağlık olsun 1 tane vardı Carraro benim gördüğüm sordum adama kutuda var mı carraro yok dedi bende aldım işte ama bir şey olmaz ben büyüme dönemindeyim zaten ilerde daha rahat kullanırım bir daha ki yaz rahat olur gibi

Tepki
10
Bugün bisikletçiye gittiğimde Carraro 419 Grunge modeli vardı bir tane.
Bindim, seleye oturmadan ayakta durdum. Kadronun borusu tam olarak değiyor, arada hiç boşluk yok.

Uygun olmaz, değil mi?

Selami53

O PARAYA BİSİKLET ALIRIM !
Tepki
963
Bisiklet
Specialized
Kadronun destek kısmının değip değmemesi eski standart bisikletlere göre yapılan bir genelleme,kadro boyuna göre değerlerdirin.

Tepki
2
Evet arkadaşlar,Carraro 419 Grunge modelinde kadro boyu gerçekten sorunlu örneğin ben 1.76 boyundayım sizce 15,5"-18,5 almalıyım?

Arkın Şeker

Forum Bağımlısı
Tepki
232
Bisiklet
Canyon
sorunlu olmakla ne alakası var bunun?

Tepki
2
@a-seker

Kadro boyu sorunlu kadro sorunlu demedim şöyleki, ya 1.65 boyunda yada 1.85 boyunda olmak lazım bu kadro boylarına göre.

Tepki
10
Bana ilginç geldi gerçekten. Üstünde güvende hissetmedim ayağımı yere koymam gereken zamanlarda.
Küçük kadro alıp seleyi yükseltmek bir çözüm belki de.

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
kadroyu küçük alınca da sele gidon arasındaki mesafe kısalıyo...