Kadro boyu (yol bisikleti)

Sarper Tuncer

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Sarper
Bisiklet
Mosso
Boyum 1.83 ve bacak boyu da 83 uygun kadro 56-57 gibi çıkıyor ama ikinci ele param yettiği için pek kadro boyunu tutturamıyorum. acaba 54 kadro çok büyük sıkıntılar çıkartır mı? sürekli yokuş çıkıyorum ayaktayken dizim gidona çarpar mı mesela?

Scudo

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
Her marka ve modelin kadroları ölçülerinde uzunluklar aynı değil ki, birinin 58 i diğerinin 56 sından bir ölçüsü uzuk kısa olabiliyor

Sarper Tuncer

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Sarper
Bisiklet
Mosso
peki nerden ulaşabilirim bu kadro bilgisine bisikletlerin. mesela ben şuan carraro rc 32 veya 52 kestirmiş durumdayım gözüme.

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
Sitelerindeteknik çizimleri var veya merida/scoot/cannondale v.b. road bike sizing yazarsanız google çıkıyor t.resim üzerinden model ölçüleri..

bu işi tam anlamadım saçma olan noktalar var ölçülendirmede bence yakın bir şeyler alıp body sizing yapmaya çalışmak mantıklı olabilir..

Sarper Tuncer

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Sarper
Bisiklet
Mosso
teşekkür ederim yardım için. ben carraro için bulamadım eğer bulabilirseniz link atın bana, iyi akşamlar.

Erhan Acar

Aktif Üye
Tepki
258
Bisiklet
Trek
Ben de 183'ün Salcano XRS030 APEX 54 kadro kullanıyorum, küçük gelebilecek boyları fazla dert etme, sele borusu ve gidon boğazı ile ayarlayabilirsin.

Sarper Tuncer

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Sarper
Bisiklet
Mosso
teşekkür ederim erhan bey, duymak istediğim buydu gerçekten.

Efe Yamac Yarbasi

Daimi Üye
Tepki
311
Bisiklet
Cannondale
geometri tablolarından incelemek lazım, mümkünse denemek en iyisi tabii. ama genel olarak ben size 56 kadro civarında bir şeyler bakmanızı önereceğim. gidon boğazıyla falan yapabileceğiniz ayarlar maalesef kısıtlı. üstte yazan arkadaşın dediğine zıt olarak, sele borusu değişikliği hiçbir işe yaramayacaktır (49 kadro falan alırsanız belki üstüne oturmanızı sağlar ama yine de böyle bi kadroyu kullanmak size bayaa acı verebilir)

Sarper Tuncer

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Sarper
Bisiklet
Mosso
Geometri tablolarını nerden bulucam ben carraronun :D bi ben mi bulamıyorum bütün forumun haberi var mı bunun nerden bulunduğından :D varsa carraro rc serisi için bana bulun yahu ben bulamadım. İkinci el almayı düşünüyorm ve ikinci el de de 56 kadro için aradığım bisiklet yok ama 54 için var ve bende 54 için sordum daha aşağısıma benim gözüm yemedi ustadım zaten

Tepki
1.320
İsim
MUSA
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
yol bisikletinden anlamam ama carraro orijinal sayfasında ki aynı kadro olduğuna inandığım model. belki işinize yarar. link: (link) D'ambıez tiagra modeline bakın. kadro ölçüleri var.