Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kadro boyu sorunu lütfen yardım edin

Konu, 'Kadrolar' kısmında ahmet utku aydın tarafından paylaşıldı.

1. ahmet utku aydın

ahmet utku aydın Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    İyi günler arkadaşlar internetten salcano city sport 30 modeli bir bisiklet aldım ve dün elime geçti Mersinde yetkili servise götürdüm kurmak için. Dün çok işleri oldugunu ancak bugüne yetiştirebileceklerini söylediler. Bu yüzden kurulum yaparken orda değildim. Bugün gittiğimde 18 inch istemiş olduğum bisikletin 20 inch olarak gelmiş olduğunu gördüm. Boyun 1.75 civarında ayakta durduğumda kadro ile bacak aram arasında çok az bir mesafe kalıyor hatta sürtünüyor nerdeyse.

Şimdi sizce bisikleti değiştirmelimiyim yoksa bu şekilde idare edilebilir mi?
    Bunun dışında 20 inch kadrolu bisikleti 2. elde satarken çok zorlanırmıyım. Şimdiden herkese çok teşekkür ederim.

2. CevdetBilge

CevdetBilge Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    İdare edebilirsin ama sana uygun kadro bacak boyuna göre hesaplanabilir 18 se 18 al bu senin hakkın sadece arazide ve yarışta kullanımda bir küçük kadro ,geziler içinse bir büyük kadro kullanabilirsiniz diye okumuştum .
    20 liği satarken zorlanmazsın sonuçta 1,80 üzeri alacak çıkar ama satmak için değil keyif için alıyorsun öncelik sana uymuş olması yönünde olmalı.
    Forumda bacak boyuna göre veya boya göre seçimlerle ilgili çizelgeler var ama başka hesap istersen inch üzerinden bir link verebilirim
    http://www.mtbtr.com/kadroboyu/hesapla.asp?apis=89&BikeType=Yol&submit=Hesapla

3. ahmet utku aydın

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    senin gönderdiğin sitede zaten 20inch cıkıyor anlamadım bende :D sürme konusunda sorun yaşayacağımı sanmıyorum zaten ancak Allah korusun düşersem falan sorun olabilir diye korkuyorum

4. ahmet utku aydın

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    yok mu yardımcı olabilecek kimse ? ne yapmamı önerirsiniz?

5. adnan kahveci

adnan kahveci Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    benim boyumda 1.75 ve 20 inç almadığıma pişmanım...18 inç uzun yolda oldukça yorucu..takas düşünürden benimkiyle değişebiliriz..benimki 1 ay oldu olmadı garantili