Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kadro boyu ne olmalı?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında yalcincorak tarafından paylaşıldı.

1. yalcincorak

yalcincorak Yeni Üye

Adı:
    Yalçın Çorak
    Merhaba arkadaşlar, ben yol bisikleti almayı düşünüyorum ve yaptığım araştırmalar sonucunda bisikletin kadro boyunun bana uygun olması gerektiğini fark ettim. Bunun neticesinde Road & Mountain Bikes | Apparel, Accessories & Parts | Competitive Cyclist adresinden gerekli ölçüleri girdikten sonra bana bir takım sonuçlar verdi fakat ben bir şey anlamadım, bu ölçüler neyi ifade etmektedir, alacağım bisikletin kadro boyu ne olmalıdır. Beni aydınlatırsan çok iyi olur...

20150112_224942.jpg

2. Ozan Duran

Ozan Duran Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Hesaplamaya başlamadan önce triathlon seçimi yapmışsınız. Triathlon için Time Trail bisikleti alacaksanız tamam ama normal yol bisikleti alacaksanız seçimi yol bisikleti yaparak değerleri tekrar hesaplayın. (cinsiyeti de doğru seçtiğinizden emin olun)
    Bu değerlerin doğru olduğundan eminseniz, üst boru uzunluğuna göre konuşursak, en küçük kadroyu almanız gerekiyor.

Faruk ÇUBUKCU bunu beğendi.
  3. semih59

semih59 Forum Bağımlısı

Adı:
    Semih Saygın
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Kadro boyu cetveline İnternet ten bakabilirsiniz.Benim elimde olanı paylaşıyorum. 10505618_307274826107319_6750091995689569814_n.jpg

4. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Baktiginiz site cok kapsamli olarak kadro tup boylari, sele, pedal, gidon mesafesi ayarlarina kadar veriyor size. Bu linkten daha basit olarak ideal kadro boyunu ogrenebilirsiniz. Diger ergonomik ayarlari da ilk baktiginiz siteye gore ayarlamaya calisabilirsiniz:

Road Bike Size Calculator

semih59 bunu beğendi.