Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kadro boyu küçük geliyor! Çözüm??

Konu, 'Kadrolar' kısmında Batuhan Eren Engin tarafından paylaşıldı.

1. Batuhan Eren Engin

Batuhan Eren Engin Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba.

Pek bilgi sahibi olmadan(benim hatam) bisiklet almaya kalkışırsanız, ve bisikletçiniz de bu durumu hiç umursamaz ise yanlış kadro boyu seçebilir ve canınızı sıkabilirsiniz.

Ben öyle yaptım. :(

Kadro bana epey küçük geliyor, 41 cm kadro boyu, benim boyum 180cm.

Sorum şu; bu sorunu kadroyu değiştirmeden nasıl halledebilirim? Sizce sele borusunu 410 mm alırsam sorun bir şekilde hallolur mu? Seleyi fazla kaldıramıyorum, çünkü bu sefer kadrodan ses geliyor. Sizce ne yapmalıyım?(Kadroyu takas etmek de bir çözüm)

-Paşa- bunu beğendi.
  2. ilker çelikcan

ilker çelikcan Kıdemli Üye

Seviye:
    Tabii ki en güzeli kadroyu takas etmek ama aynı kalite ve geometride takaslık M kadro denk getirmek kolay değil.
    Yeni kadro da çok pahalı.

Ben L (49cm) kadro kullanıyorum, boyum 1,78, sadece gidon boynunu değiştirdim.
    Doğru ölçü gibi olmuyor ama sürüş pozisyonunuzu düzeltiyor ve çok rahatlatıyor.
    Kadroyu ya da bisikleti değiştirmeye fırsatım oluncaya kadar da böyle kullanmayı düşünüyorum.
    Siz de sele borusu ve gidon boynu değişikliği ile canınızı sıkmadan bisikletinizi kullanabilirsiniz.

Sele borusu için söylenecek bir şey yok ama gidon boynu açısı ve uzunluğu ile bisiklet üzerindeki duruşunuz tamamen değişiyor.
    Kullanım tarzınıza ve tercihlerinize göre doğru olanı seçmelisiniz.
    Örneğin ben boyun rahatsızlığım nedeniyle fazla eğilmek istemediğimden 80mm 30derece aldım, gidonu bayağı yükselttim.

İzmir'de bisikleti aldığım beyefendi sağolsun bana da aynısını yapmıştı.
    O kadar hesap kitap ölçüm yapıp 44 cm bisiklet almaya gittim.
    Adam oo çok şanslısın tam sana göre M kadro var, başka yerde de kalmadı zaten deyince atladım tabi :)
    Bir kaç yıldır bisiklet kullanmadığımdan farketmedim en başta.
    Bir süre kullandıktan sonra jeton düştü, ölçtüm 49cm çıktı.
    Sonrasında bisiklete fiyatına yakın masraf yapmışımdır, artık oradan ve yeni işlettiği mağazadan alışveriş yapmıyorum.

Batuhan Eren Engin ve -Paşa- bunu beğendi.
  3. MuhammedErkan

MuhammedErkan Forum Bağımlısı

Seviye:
    sele borusunu büyük alırsan kısmen sorun çözülür gibi. Deneme şansınız varsa deneyerek alsanız daha iyi olur. Olmazsa ya kadro takasına ya da bisiklet takasına girin derim.

Batuhan Eren Engin bunu beğendi.
  4. Batuhan Eren Engin

Batuhan Eren Engin Aktif Üye

Seviye:
    çok çok teşekkürler cevaplarınız için. Sele borusu ve gidon ile dengeleyeceğim bisiklet veya kadro takası gerçekleşene kadar. Onun da ilanını verdim, sadece yayınlanmasını bekliyorum. :)

Tekrar teşekkürler.

5. Cem Özyurt

Cem Özyurt Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Sele borusunu uzun tutmak en ideal çözüm gibi duruyo. Yeni kadro almayacaksanız tabii. Yalnız şuna dikkat edin sele borusunun içerde kalan kısmı azaldıkça üstüne yaptığınız basınçla kadroyu zorluyor..

6. Emre Alp Özkurt

Emre Alp Özkurt Forum Demirbaşı

Seviye:
    sele borusunu yükseltirseniz olur ama bu sefer direksiyon aşağıda kalacak ve sizde çok eğilmek zorunda kalacaksınız