Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kadro Boyu Hesaplama Hakkında Yardım

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında İsa Öcel tarafından paylaşıldı.

1. İsa Öcel

İsa Öcel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhaba. KAdro boyu hesaplamak için şöyle bir resim buldum.

Şimdi durum şu ki; ben boyumun 1,76 1,78 arası olduğunu biliyorum.

Evde kendi imkanlarımla iç bacak boyumu ölçtüm, doğru ölçtüğüme de inanıyorum. 1 cm genişliğindeki parçayı gönyeli olarak kemiğime alttan bastırdım. Bunun böyle yapılması gerektiği yazıyordu bir sitede bisiklette oturma pozisyonuna benzemesi için. Bulduğum sonuç işe 87 cm , baya uğraştım doğru ölçmek için hesapta hata olduğunu sanmıyorum. Bu şemaya göre boyuma göre mi yoksa iç bacak uzunluğuma göre mi seçim yapmalıyım. Çünkü iç bacak uzunluğum boyuma oranla fazla çıkıyor nedense. Böyle bir tecrübesi olanlar varsa paylaşırlarsa sevinirim.

2. Oguzhan.Pilgir

Oguzhan.Pilgir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bence 17,5 yada 18" bisiklet size tam gelecektir. Bayiye gidip deneyerek kontrol etmeniz en doğrusu olacaktır. Yinede, sabit konularda detaylı boy ölçüm çalışmaları var, bir göz atın isterseniz..

İsa Öcel bunu beğendi.
  3. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Öncelikle o 87 cm lik iç bacak uzunluğunu yanlış ölçtüğünüzü düşünüyorum.Zira 87-88 cm lik iç bacak uzunluğu,normal orantılı bir yapı için 190 cm uzunluğundaki bir yetişkine ait değerdir.O bacak uzunluğuna göre alacağınız "L" kadro size büyük gelir.Büyük gelirse ne olur?"Bisiklet küçükse seleyi yükseltip,büyükse dibine kadar indirmek,bisiklette yanlış bir açıyla oturmanıza yol açacak,kısa zamanda bel ve sırt ağrısı olarak geri dönecektir.

Size tavsiyem iyi bir bisiklet firmasına gidin,klasik kadro boyu hesaplama yöntemlerini de deneyerek (Ayaklar yerde iken kadro üst borusu ile apışaranızdaki mesafenin 4 parmak olması gibi) en uygun kadroyu bulun.

4. feritcaliskan

feritcaliskan Yeni Üye

Seviye:
    Bunu deneyerek almak en iyisi ama tahminime gore 18" kadro size uygun gelebilir.