Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kadro boyu değişiminde oluşabilecek sorunlar?

Konu, 'Kadrolar' kısmında ronartest tarafından paylaşıldı.

1. ronartest

ronartest Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar kadro değişiminde kadro boyunun değişmesinden kaynaklanabilecek muhtemel sorunlar nelerdir?hangi sorunlara ayağımı denkalmalıyım?mesela 16 inç bisiklete 17,5 yada 18 inç kadro takarken uyumluluk sorunu vs.. gibi sorunlar nelerdir?Tabii ki benim de biraz fikrim var bu konuda ama tecrubelerinizden yararlanmak istiyorum.Aydınlatırsanız cok sevinirim.

2. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    kadro boyunun değişmesi benim bildiğim yeni kadro alarak yapılır yani bi sorun olmaz sadece bisikletin biraz boy atmış oluyor.eğer eski kadronda kullandığın parçalarda sorun yoksa yeni alacağın kadrondada sorun olmayacaktır.kadro almadan önce kullandığın malzemeler uyuyormu diye önceden araştır.tabii bide aynı kadronun bir büyük boyunu alıyorsan bir sorun olmayacağından emin olabilirsin

çok konuştum galiba neyse anlamışındır sen herhalde;)

Ouz Deniz ve ronartest bunu beğendi.
  3. Ahmet Miura

Ahmet Miura Forum Demirbaşı

Adı:
    Ahmet Cemiloglu
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Farklı marka / model kadro ile değişecekseniz fren/vites kablolarının yolları/boyları değişiklik gösterebilir. Boyları yetişmezse kablolar ve zincir değişebilir. Sele borusu aynı çapta değilse yeni boru gerekebilir. Bir de uzayan kadro boyu ile birlikte daha önce kullandığınız gidon boğazını kısaltmanız gerekebilir, tabi önceki kadronuzun gidon mesafesinin boyunuza göre ayarlandığını varsayıyorum. Teker ölçüsü vs. iki kadroda da aynıysa eski ekipmanınızı yeni kadroya problemsiz geçirebilirsiniz.

ronartest ve HaliliOzturk bunu beğendi.
  4. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Bir ek de ben yapıyım. Maşanızın şaft borusunun uzunluğuna dikkat ediniz. Her iki kadronun alın boruları aynı uzunlukta olmayacağı için küçük bir ihtimal de olsa sorun yaşanabilir. Bir de furş yatakları farklı olabilir, entegre, yarı entegre gibi...
    Ayna kol göbeği yine farklı uzunluğa sahip olabilecek kısımlardan.

ronartest, Ahmet Miura ve gurkankas bunu beğendi.