Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kadro Boyatma

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Eray Helvacı tarafından paylaşıldı.

1. Eray Helvacı

Eray Helvacı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar bir sorum olacaktı bisikletimin kadrosunu boyatmak istiyorum delta bisiklet falan yapıyormu bilmiyorum birde reklamcılarda scott kron vs. yazıları varmış acaba bunların hepsini yaptık saysak yaklaşık maliyeti ne olur ve kadro boyatmayı yapan bir yerler var mı?Teşekkürler:)

2. Umut Kılınç

Umut Kılınç Kıdemli Üye

Seviye:
    Benim bildiğim önce kadrodaki boyaları sökmek gerekiyor bunun 2 yolu var,1. zımpara ile kazımak,2. ise kadroyu yakmak.Benim bildiğim oto sanayide boyacılar yapıyor ben eski bisikleti boyatmıştım.Aynı anda arabayı boyattığımız için adam bisikletten para almadı :).Boya tabancaları var hani paint zoom muydu neydi ondan al onla boyayabilirsin.Umarım yardımcı olmuşumdur :)

Eray Helvacı bunu beğendi.
  3. Eray Helvacı

Eray Helvacı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    teşekkürler maliyeti nekadar tutar reklamcılardaki yazılar fln?

4. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:
  5. Semih_ÇELİK

Semih_ÇELİK Forum Bağımlısı

Seviye:
    dosdum paint zoom ile falan ugrasma selulozik boyayı o makinaya koyamassın akrilik veya farklı boyalar su bazlı boyalar plastik boyalar konulur o cihaza cihaz zaten 50 60 lira. o boyalarlada cok kısa ömürlü olur. cok yogun olmayan oto boyacıların %80 i boyayı kazıma dahil fırın boya 100 liraya bu işi kusursuz yapıyolar ellerinde zaten boya sökme sökücüleri oluyor. verniğide dahil selulozik gerçek boya ile araba boyası kadar dayanıklı oluyor. yazıları ise orta caplı bi tabelacıda güzel bi grafiker arkadasımız zanaatını konusdurursa 10 20 lirayada orjinal logoları cıkarır bi güzel yapısdırır. ama desen veya şeritle uğraşıcak adamı bulamayabilirsin.

6. Eray Helvacı

Eray Helvacı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    açıkçası 120 tl iyi bir fiyat yardımlarınız için teşekkürler

7. Deniz Kaldırımcı

Deniz Kaldırımcı Kıdemli Üye

Adı:
    Deniz KALDIRIMCI
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    elektrostatik toz boya yaptırmanızı tavsiye ederim..

8. Eray Helvacı

Eray Helvacı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Neden? daha yararlımı oluyor?

9. Semih_ÇELİK

Semih_ÇELİK Forum Bağımlısı

Seviye:
    aluminyum üzerine en saglıklı olanı normalde statik boya şiddetli esnemelerde dahi çatlama vs. yönünden daha iyi ama ankara da ugrascak adam bulmak mesele tanıdık var ise yada bakınırken önce statik boya bakının olmadı fırın boyada oldukca güzel iş görür

10. Eray Helvacı

Eray Helvacı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Malesef tanıdık hiç yok ve ankara gibi bir yerde sıkıntı olabiliyor :)

11. tunckuyel

tunckuyel Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhaba, bir arkadaşım bisikletinin boyasını söktürdü ve boyattı harika da boyatmıştı. Tek sorun bunun için kadroyu adana'da tanıdıklarına götürdü. Erginbay Kırbaş arkadaşın adı mesaj at yardımcı olur belki sana da

12. Eray Helvacı

Eray Helvacı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Teşekkürler :)

13. Tuğrul Şanlı

Tuğrul Şanlı Aktif Üye

Bisiklet:
    Castello
    Seviye:
    Eray bey ben de bundan 3-4 ay önce kadrolarımı boyatmak istedim ki benim aldığım 2 bisiklette sıfırdı fakat ben renklerini beğenmiyordum.Markaya güvendim ve kadroları beğendiğim için aldım.istanbul gibi biryerde bile çok kapsamlı araştırma yapmama rağmen güveneceğim bir yer bulamadım.(belki vardır da ben bulamadım) oto boyacılarla filan konuştum hiç denemedik getir bakarız biçaresine filan gibi cevaplar alınca vazgeçtim.daha sonra yaptığım araltırmalarda eskişehirde bir arkadaşla tanıştım kendisi zaten bisiklet camiasında tanınan bir isim Gökay kardeşimiz.Kendisiyle konusunca tam da istediğim gibi bisikletimi boyatacağım diye karar verip istanbuldan bisikletleri alıp yola çıktım ve eskişehirin yolunu tuttum. esbike isimli dükkanlarındaki sıcak ve neşeli ortamda 1-2 süren bir çalışmayla kadrolarım istediğim gibi oldu ve şimdi bisikletlerime çok daha haz alarak biniyorum.Sonuçta sıfır km bisikletlerimi alıp direk olarak boyatma riskine girmiş biri olarak(ayrıca ömür boyu garantili kadroların garantilerinden vazgeçerek) herkese öneririm.sanırım ankaradasınız eskişehir size çok da uzak değil başka yollar deneyip risk alacağınıza kesinlikle esbike ye gitmenizi öneririm.İlgilenmek isterseniz bana mail atın size bisikletin ilk ve boyandıktan sonraki fotolarını yollarım karar verirsiniz.
    mailim : audere_est_facere_1882@hotmail.com