Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kadro boyama

Konu, 'Kadrolar' kısmında umut52 tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. umut52

umut52 Üye

Seviye:
    arkadaşlar ben gecende bi arkadastan ucuz bı kadro aldım kadro ahım sahım bırseydııl ama sekıl ıtıbarıyle guzel ama kadroyu arkadas baya mahvetmıs boya ustune boya vurmus ne yapmalıyım onerılerını nedır lutfen yardımcı olurmusunuz

2. Fatih Kısa

Fatih Kısa Kıdemli Üye

Seviye:
    Sorduğun sorunun cevapları sırasıyla, burda, ve şurda.
    Forumda aratarak sorduğun soru ile alakalı birkaç konu daha bulabilirsin zannedersem.

Kolay gelsin.

HaliliOzturk bunu beğendi.
  3. solamare

solamare Kıdemli Üye

Seviye:
    nalburdan boya sökücü al fırcayla sür her yerine boya sökücü kabartcak boyaları sonra tel fırcala fırcalayıp dök boyaları. boyaların kaldığı yerleri zımpara yap. sonra 1200 zımparayla komple zımparala. sellozik astar at takrar 2400 zımpra bidaha sellozik astar bi daha zımpara.bunu kaç kez anlatacağız bakalım forumda olsun anlatalım bisikletler güzel olsun

yildirimcakmakci bunu beğendi.
  4. GiciK eRay ADALI

GiciK eRay ADALI Forum Bağımlısı

Seviye:
    bence sitenin girisine kocaman bir "Arama" kısmı konmalı =) konsoldaki pek dikkat çekmiyor anlasılan.. yoksa her boyanacak bisiklete ait bir başlık olacak =)

5. herbil

herbil Kıdemli Üye

Seviye:
    Geçen hafta kadromu boyattım,

kısaca yazayım;
    1- boya sökücü ile kadronun boyasını söktüm (caparol maarka boya sökücü 5 TL)
    2- boya sökücü boyanın hepsini sökmediği için 300 lük zımpara ile zımparaladım,
    3- boyadan tamamen arındıktan sonra 600 lük zımpara ile parlattım,
    4- 10 TL ye oto kaporta boyası aldım (200 gr), bu boyayı kaportacıya götürüp kadroyu boyattım,

üzerine vernik, koruyucu vs. yaptırmadım, pürüzsüz ve mat bir görüntüsü oldu. oto kaporta boyasında zaten koruyucu var. ama 1-2 gün kurumasını beklemekte fayda var.

eğer oto kaporta boyası ile boyatmayacak isen, forumdaki açılmış diğer konular yardımcı olur

yildirimcakmakci ve Efrahim ÖZCAN bunu beğendi.
  6. Xc500

Xc500 Yeni Üye

1 - boya sökücü kimyasallar var. ondan al, kadroya sürüp 10 dk bekle, sonra boya kendiliğinden kalkar. Kalkan boyayı sıyır, yıkayıp kurut.
    2 - kuruyan kadroyu 100-200 lük zımpara ile iyice zımparala, heryerini ama. !
    3 - Kaba zımparadan sonra 300-400 lük zımpara ile kadroyu parlayıncaya kadar zımparala
    4 - Eğer boyayı kendin atacaksan sprey astar boyalar var, uygun renk ile astar boya sık. 1-2 ince kat yeterli olur. sonra diğer sprey boyayı 3-4 kat ince katlar halinde sık.
    4 - Eğer boyayı kaportacıda halledeceksen, oto kaporta boyası al, 250 gr yeterli gelir (10 TL) kaportacı da oto boyası ile tabanca ile ince katlar halinde 3-4 kat sık.

7. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.