Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kadro boyama

Konu, 'Kadrolar' kısmında Erhan Doğaner tarafından paylaşıldı.

1. Erhan Doğaner

Erhan Doğaner Bisikletkolik

Seviye:
    arkadaşlar aluminyum kadro nerede boyarlar? oto boyama ustaları bu işi yapıyorlar mı? Ankarada bildiğiniz bir kadro boyamacı var mı? ama gidip memnun kaldığınız bir yer...

2. Tolga Can Sabah

Tolga Can Sabah Kıdemli Üye

Seviye:
    tecrübelerimle söyleyebilirim ki kendine ve cüzdanına güzenmiyorsan hiç bulaşma yok ben vazgeçmem diyorsan söyleyeyim :D bu işin güzel olması için fırın boya gerekir ama bu aliminyum kadrolarda olmaz adam gibi boya sökücüyü güzelce uygulayacaksın bekleyip kazıyacaksın (kadroya en az zararı vererek)sonra bu işin erbabı birisini bulacaksın sanayi bölgelerini araştırmanı tavsiye ederim o güzelce boyata bilirsin elektrostatik boya attırabilirsen çok çok iyi olur ama bunun ustasını bulmak ayrı iş parasını denkleştirmek ayrı bir iş sana kocaman KOLAY GELSİN diliyorum

3. bryant

bryant Kıdemli Üye

Seviye:
    alüminyum kadroyu sanayide oto boyacılarına götüre bilirsin elektrostatik boya gerçekten iyi bir boyadır ama maliyetlidir kadronun uzerindeki boya eğer çook köü durumda değil ise ince bir zımpara uygulayıp üzerimdeki vernik kısımı inceltip boyayı pürüz kalmıyana kadar zımparala bu pürüzzüzlügü su zımparası dediğimiz ince dişlere sahip zımpara ile kendinde yapabilirsin yada boya sökücü ile tüm boyadan kurtulursun ama o zamanda boyanın saglam olabilmesi için akrilik astar atman gerekir boya kısmına gelince onu profesyonel ellere bırak derim sana akrilik boya attırmanı öneririm sertlestiricisi oldugundan dayanıklı boyadır üzerine birde vernik attırdın mı süper olur izmirde olsan sana yardımcı olabilirdim yer konusunda ama ankara da sanayiye bir bak derim

4. Burçak Erbil

Burçak Erbil Engineer | Framebuilder

Seviye:
    Boyanın mükemmel! görünmesi için son vernik katından sonra 1500/2000 numara bir su zımparası ile komple zımparaladıktan sonra oto pasta ve cilası ile parlatmanı öneririm.. Boya işi de güzelse orjinal gibi durur.
    Ama bana sorarsan bunu yapacağım kadro "çok özel" bir kadro değilse hiç boya işine girmem, yeni kadro alırım..

5. Murat İLK

Murat İLK Kıdemli Üye

Seviye:
    Boya sökücü olarak ne önerirsiniz ?