Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kadro Boyama Mosso

Konu, 'Kadrolar' kısmında Erdem Atasagun tarafından paylaşıldı.

1. Erdem Atasagun

Erdem Atasagun Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Bisan Zeus olarak bilinen fakat kadro olarak Mosso olan kadromu boyayarak eski bisikletimi elden geçirdim ve bazı parçaları değiştirdim. Yorum sizin.
    Çalışma 2 ay sürdü fazla zamanım olmadığından anca bitirebildim.
    İlk önce bisikletin parçalarını sökerek zımparaya giriştim ve en zor bölüm buydu. Zımparalanan kadroya astar sprey kullanarak kurumasını bekledim. Sonra sprey boyaların renklerini belirleyerek çift renk için çalışma yaptım. Fakat kadroya vernik atmadım.
    Tüm bu işlemler 100 tl ye mal oldu.( zımpara,1 adet astar sprey, 1 adet gri ve 1 adet mavi boya, tiner)

2. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Elinize sağlık. Gayet başarılı bir çalışma olmuş. Ortaya çıkan görüntüde çok hoş olmuş. Sadece ve göz okşayan bir görünüm almış. Farklı tasarımlar da yapılabilirdi. Gerçi bunun farkındasınızdır sizde. Bu tarz bir işlemin en güzel yanı da sadece size özel bir bisiklet binmek. İnsanı gerçekten mutlu eden bir duygu. Kadronun bu denli çalışmaları hakkedecek kadar güzel olduğu noktasına değinmiyorum bu arada. Kazasız belasız kullanmanız dileklerimle.

ufuk şimşek ve Soner Közen bunu beğendi.
  3. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bir kaç sticker yapıştırırsanız daha güzel olacaktır :alkis:

4. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    Elinize sağlık,başarılı. :in:

5. Onur Kuzik

Onur Kuzik Forum Demirbaşı

Seviye:
    Öncelikle çalışmanız oldukça başarılı gözüküyor. Bu işe girişmek bile bence başlı başına bir cesaret.
    Renkler doygun görünüyor. Ne gibi ürünler kullandınız ve hangi markaları tercih ettiniz acaba?
    Bir de boyanın bu halini koruması için ne yaptığınızı öğrenebilir miyim? Çünkü yağmur, rüzgar, toz ve pislik gibi etkenlere maruz kalacak ve temizlendiğinde tekrar eski parlak haline dönmesi ve boyasının çıkmaması için boyanın çok iyi tutunması lazım. Uygulama sonrası fırınlama veya uygulama esnasında boya içine herhangi bir katkı maddesi eklediniz mi?

Benimde eski bisikletim için böyle bir düşüncem var ama hep araştırma safhasında kaldı :) ancak bu yaz için ciddi ciddi düşünüyorum :)