kadro ağırlıklarını karşılaştırırken denkleştirme?

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
Kadro ağırlıkları genelde kulakçık, fren pivotları, sele kelepçesi dahil veriliyor ama bunlardan bazıları çıkartılmış olarak da ağırlık verilenler var.
Üzerinde hiç bir şey çıkartılmamış, diğeri hepsi çıkartışmış iki kadroyu karşılaştırırken sele kelepçesi için 50 gr, pivotlar için 50 gr, kulakçık için 50 gr ilave ederek denkleştirmeye çalışıyorum ne kadar doğru bilmiyorum. Bir de furş takımı var. bazıları furş takımı tamamen çıkartılmış bazılarında da furşun entegre kısmı hariç çıkartılmış gibi açıklamalar oluyor bu durumlarda ne kadar gr ilave ederek karşılaştırma uygun olur? bilgi verebilirseniz memnun olurum.

Scudo

Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.432
Bisiklet
Focus
Firmalar genelde agirliga nelerin dahil oldugunu belirtiyorlar.. Ancak bazilari, bildigim kadari ile kadro agirliklarini tamamen ciplak olarak veriyorlar ki buna boya vernik v.s. bile dahil olmuyor.
Bundan baska bir de, uretimden kaynaklanan agirlik tolerans degerleri var ki bu da ayni iki urunde bile %10'lara kadar fark yapabiliyor...

Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.432
Bisiklet
Focus
@Tarık Kalkan

Arastirma ve duyumlarima gore bahsettigim firmalardan biri scott. 980g'lik karbon scale ornegi mesela..

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
Belirtmeyi ihmal etmişim bizim gibi bisiklet sahipleri tarafından verilen ağırlıklarla ilgili sormak istemiştim. Yoksa üreticilerin rakamlarını çözmek zor.
Furşla ilgili olan dışında aslında anladım teşekkür ederim. sadece furş tamamen çıkartılan ile entegre kısım dışındaki bölümlerin çıkarıldığı örnekleri karşılaştırırken ne kadar ilave etmek gerektiği ile ilgili kararsız kaldım. ilgilendiğiniz için tekrar teşekkürler.