Kadro Açıları ve Gidon Boğazı (Yardım!)

Konu, 'Kadrolar' kısmında akifberkant tarafından paylaşıldı.

1. akifberkant

akifberkant Bisikletkolik

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Merhaba Dostlar,

Bisikletimin kadro boyu bana uygun. Sürüş, hakimiyet vs. sorunum yok. Bisikletimin daha verimli olması için gerekli gördüğüm modifiyeleri de yaptım.
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=90049 ( Gerçi hayal ettiğim gibi kullanma zamanı bulamıyorum, iş güç derken zaman akıp gidiyor ya neyse )

Bisikletimden çok memnununm. Fakat bisikleti sürerken belli bir süre sonra bilek, kol, omuz gibi bölgelerde çok hafif te olsa ağrılar oluyor. Bunu yorgunluğa ve düzenli olarak antreman yapamadığıma bağlıyordum.

Geçtiğimiz günlerde bir arkadaşımın Giant xtc 2 bisikletini kullandım. İki bisiklet te 18 '' . Fakat Giant ile çok rahat ettim. Bisikletimi kullandığım arkadaş ta benim bisikletimi kullandı. Ben daha yaşadığım sıkıntıyı anlatmadan '' senin bisiklet sanki bana küçükmüş gibi geldi '' dedi.

Bisiklet markaları arasında kadro boylarında farklar olabilir. Fakat iki bisikleti yanyana koyduğumda ikisi de aynı boyda gibi duruyordu.

Konunun kadro açılarından kaynaklandığını düşünüyorum.

Şimdi size danışmak istediğim şey şu; gidon boğazını değiştirsem faydası olur mu? Uzun ya da kısa boğaz mı kullanayım yoksa açı ayarlı boğaz mı alayım bilemiyorum. Ağırlık takıntım olmasa da fazladan ağırlık istemiyorum, açı ayarlı boğaz da fazladan ağırlık gibi geliyor. Tabii önce sağlık. Ya da gidon ayarlarıyla ilgili tavsiyeleriniz var mı?

Bisikleti ve kadroyu sevdiğim ve memnun olduğum için şu sıralar kadro ya da bisiklet gibi değişim de düşünmüyorum ( bazı bisikletler aklımı çelse de :) )

Ne dersiniz, tavsiyelerinizi bekliyorum,

teşekkürler