Kadınlarımızın spora olan ilgisizliği

alpyese

Forum Demirbaşı
Tepki
660
İsim
Alper
Bisiklet
Canyon
@Özgün benim bahsetmek istediğim kilolu kadınlar değil zaten 50kg bir kadın belli bir düzende spor yapmaya başlarsa yağ oranı az olduğu için vücut kendinden şekilleniyor.
Hal böyle olunca kemik,deri ve az olan kas kütlesi kendini gösteriyor, bunada kadınlar maskülen vücut diyor giyim tarzıda olduğu gibi.. ve her kadının işine gelmiyor:) Yoksa kilosu olan yağ yakacakta sarkanları toplayacakta fitleşecekte .....

Benim anlatmak istediğim erkeklerin spor ile ilgili ne düşündüğü değil kadınların herhangi bir sporu yaparken o spordan ne beklediği ile alakalı :) Biz istediğimiz kadar konuşalım spor yapmıyorlar vs diye işin temeline inmek gerek, kilolu kadınlar için konuşmuyorum gayet fit kadınlarda formunu koruması gerek sonuçta ama spor yapmak istemiyor neden dediğimizde 1. kaba kemik ve kas şeklinin ortaya çıkması 2. yorulmak istememesi :D

Scudo

Özgün

Aktif Üye
Tepki
126
İsim
Özgün
Bisiklet
Salcano
@alpyese İşte bu işin beslenme kısmı da var. Sadece spor yapmakla şekil olmaz. 50 kilo kadın için nominal bir değer. Ama boyuna göre zayıfsa, sporuna göre ek olarak karbonhidrat ve proteine ağırlık veridği zaman doğru oranda kilosunu da alır, etlenir toplanır da şekli de güzel olur. Yoksa doğru düzgün yemeden ağırlık kaldırırsa haliyle en fazla kadın inşaat işçisine benzer.

• Beğen
Tepkiler: Kuzey Ege

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Eee böyle olmasının başka bir sebebi de ; "karım evde çocuk baksın,yemek yapsın, çalışmasın " diyen erkeklerdir.

• Beğen
Tepkiler: suat akman

alpyese

Forum Demirbaşı
Tepki
660
İsim
Alper
Bisiklet
Canyon
@Özgün anlatmak istediğim noktayı es geçiyorsunuz hep, onların gözünde ağırlık kaldırmak gibi bir olay yok ki zaten:) 50 55kg olan kadının bile kendi içinde savaştığı fazlalıkları selüliti vs vardır onun gözünde en fazla ne yapabilirime bakar ve göreceli olarak az yorucu olan pilatesi yapar yada dans eder zuma muma gibi şeylere yönelir, koşmaya başlar 2gün sonra sıkılır vs..
siz işe profesyonelce bakarsanız body salonunda kaslı erkeklerin yanında tabi kadın göremezsiniz :)
ağırlık vb spor yaparak bu şekilde disipline olan kadın zaten yukarıda gösterdiğiniz forma kavuşuyor ama sorun kadınların sporu ne için kullandıkları yine aynı şeyi diyorum...
Ağırlık çalışarak bu şekilde disipline olmak istemeyen bir yapıda olan kadını, istediğiniz kadar uğraşın spor yaptıramazsınız. Hele ki tatlı canavarı olan kadınlar için beslenme protein işine girerseniz bir kalemde çizer :) annenizden eşinizden sevgilinizden bunları gözlemlemek çok kolay :harika: spor hastası kadın yok mu var ama azınlık

DurgunDeniz

Daimi Üye
Tepki
419
Bu ülkede bir terim vardır.Düzgün davranmak,esaslı olmak anlamında kullanılır...Adamlık.

Adam erkekleri tanımlayan bir cümle.Düzgün davranmak bile erkelerin tekelinde.İnsanlık gibi güzel bir kelime varken neden adamlık diyoruz?Çünkü erkek adam vurur masaya yumruğunu,zulüm de o yapar iyiliği de.Her şey ona aittir...

Kadınlara fazla suç atmayalım bence.Düzgün bir ortam olsaydı eminim spor yapan sürüyle kadın olacaktı.

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
şunu espri olarak bırakayım buraya
(link)

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Metroda bacak bacak ustune atti diye kadini tekmeleyen zihniyet, sort ile otobuse bindi diye saldiran zihniyet, tayt-mini vb. giydigi icin tahrik olup tecavuze kalkan ve bunu hafifletici sebep sayan zihniyet varoldugu surece...
Sporu ulke genelinde futboldan ibaret sanan bir guruh ve medya oldugu surece...
Devlet ve belediyeler parkin kenarina 2 spor aleti koymaktan oteye gidemedigi surece...
İlkokul 4'u bitirmek uzere olan cocugum 1 tek gun bile beden egitimi dersi gormedigi, 1200 ogrencili okulda beden egitimi ogretmeni olmadigi, velilerle surtustugu icin basket potalarini dahi sokturup okulun deposunda curuten mudur oldugu surece... (sevgili mudur arkasi saglam oldugu icin ilce milli egitim idaresinde daha ust bir mevkiye de alindi)
Kadinlarimizin spora ilgisizligi gibi bir suclamayi atfetmek sadece ve sadece abesle istigal etmektir!

cngz

Daimi Üye
Tepki
333
İsim
cengiz
Bisiklet
Specialized
Haksızlık yapmayınız!!! Parklarda sağa sola devrile devrile gayretle yürüyen teyzelere laf söyletmem.. Sahilde bisiklet yolunda, doblo arabanın gölgesinde tavuk kanatlarını pişirmek için gayretle tepsi sallayan teyzeler mi spor yapmıyor. Ara sokaklarda 20 cm ince topuklu ayakkabıyla saatlerce benim diyen erkek yürüsün bakalım..Sabahın ayazında ince çorap giyip, yazlık deri ceketle duraklar da tir tir titreme spor değil mi?

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
Yeri gelmisken ilistireyim,
Daha bu sabah bir kadin forumdas uyeliginin ve tum mesajlarinin silinmesini rica etti. Forumdaki kadinlara yonelik uslubun kotu oldugunu ve kaba konusmalarin yer aldigini, foruma daha fazla girmeyecegini belirtti...

Ben kendisinden utandim. Diyecek birsey de bulamadim. Cunku sonuna kadar hakli. Spor yapmak istemis, bisiklete merak sarmis, bilgi edinmek veya diger pedaldaslarla iletisim kurmak icin foruma gelmis ve sanki forumda sadece erkek uyeler varmis gibi bir ortamla karsilasmis.
Forumda, inci sozluge gecmesi gereken birkac uye var. Umarim en kisa zamanda bu foruma makara-şamata-eglence-trol icin girmeyi birakip ait olduklari asil foruma(inci) giderler.

Ayrica bundan sonra yonetim olarak bu konuda daha hassas olma karari aldik.

Konudaki tum fotograflari da siliyorum. Derdimiz gercekten kadinlarin spor yapmasi mi yoksa etrafimizda fit kadin gorememek, buna ozlem duymak mi, bunu netlestirelim once. Tum fotograf yukleyenlere de uygunsuz davranis uyarisi yaziyorum.

İyi forumlar dilerim.