Kadın Sürücülerin Şerrinden Allah'a Sığınırım

tunahan beyhan

Forum Bağımlısı
Tepki
154
Bisiklet
Carraro
Geçmiş olsun..Bende ilk kazamı Bayan sürücü yüzünden yaptım.Yaklaşık40 km ile düz otoban tarzı bi yolda gidiyorduk 4- yada 3 şeritli bir yol Tabiki karayollarının bize verdiği hakkı yani 'En sağ şerit bisikletlere aittir'' kullanıyorduk.Orta şeritten bir bayan sürücü bizi solladı ve 5 kişilik grubun içine daldı tam ortadan (yandaki petrol ofisine girmeye çalışıyor) grubun ortasından bölünce arabanın yanına gelen 2 arkadaşımızıda birlikte petrol ofisine soktu bende arkanın 1 önündeydim benim bir önümdeki arkadaşım taklayı basınca onu ezmemek için bende Taklayı bastım (TAMAM BAYAN SÜRÜCÜDÜR EYW HATA YAPABİLİR AMA BUNDAN SONRA OLANLARI DİNLEYİN) Ondan sonra biz düştük ettik kalktık ama zar zor kalktık Hemen polisi ardından ambulansı aradım polis memuru bayan sürücüyü bekletmemi söyledi Ama bayan sürücü petrol ofisine girdi ve sadece benzin almakla uğraşıyordu gelip ne oldu bile demedi ondan sonra gittim camına tıklattım Dedim Aynen bu şekilde Hanımefendi lütfen bekleyin polis geliyor kapıyı açmıştı o sırada hemen kapattı ve arabayı çalıştırdı bastı gitti.Saolsun petrol ofisindeki arkadaşların bize destek olucağına bayanın kaçmasına yardımcı oldurlar...NOT:Bayan sürücü Polise gitmiş.Şuan olay Davalık.

ARTIK BAYAN SÜRÜCÜ GÖRÜNCE SAĞA ÇEKİYORUM :)

Scudo

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
çok büyük geçmiş olsun.ufak sıyrıkla atlattıgına sevindim.malesef ülkede alt yapı hc gelismedi.bisiklet yolu yapılması ulkenin bütününe yapilmasi sart aslinda asfaltta olması gerekmez.maliyetinin cok olcagini hc sanmiyorum ayrıca bunun icin vergide koysunlar buna da razıyım.benimde istanbul-kilyos yolunda ciddi bir hadise meydana geldi.yollar kavisli cok dar oldugu icin kör noktalar cok fzla ve uzun tırların girmesine izin veriliyor.ikaz kornası geldi hemen frenle cevap verdim. tırın bir gidisi vardiki kavisli yola arka kasası yoldan dısari cıktı benim o zaman eger gec farketseydim eger bisikletle şarampole atlamam olacaktı:D saolsun yine tırcı anlayışlı ve dikkatli cıktı ama bu boyle kisiler her zaman cıkıcak diye bir sey yok cok dikkat etmek lazim.özellikle istanbul-kilyos yolunda sürenlerin cok dikkatli olması gerekiyor.istanbul için rumeli feneri gayet guzel yolu var balıkcı köyüne gidiyor.koç unv kampus yolu uzerinde.

• Beğen
Tepkiler: Muzaffer Gül
Tepki
15
@tunahan beyhan

Wallahi de bana çarpan sürücünün pisikolojisi de aynı durumdaydı:(
Bunlar böyle demek ki !
Teşekkürler size de geçmiş olsun. İnşallah dava lehinize sonlanır.

• Beğen
Tepkiler: tunahan beyhan
Tepki
15
@hsnbky

Sayın hocam, olay kaza ve anlık olduğu için, bende de bir yaralanma ve onda da maddi hasar olmadığı için ne polis ne ambulans aklımıza gelmedi, ihtiyaç ta olmadı. Ancak bayanın tutumu hayret verici, önüme çıkma çıkarsan da böyle ezerim şeklindeydi.

Tepki
15
@gok
Teşekkür ederim. Size de geçmiş olsun. Haklısınız, verdiğimiz vergilerle bisiklet yolu da olsun istiyoruz. Yetkililere duyurulur.

Tepki
15
@Mehmet Levent

Mehmet Bey çok teşekkür ederim,
Bayanın kullandığı araç tam söylediğiniz tarife uyuyor, pisikolojisi de...
Saygılarımla,

Tepki
15
İsim
Lejyoner
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Çok geçmiş olsun, allah daha büyüklerinden korusun sizde bir şey yokya ona dua edin. birde bayanı erkeği yok ikisindede aynı problem :) 4 tekerlerya ona güveniyorlar. :)

• Beğen

Elif Gökalp

Aktif Üye
Tepki
44
geçmiş olsun, çok şükür sana bişey olmamış.
sürücüler sinyal vermesini öğrenemeyecek, seni tehlikeye atıp üstüne küfür etmesini kendine bir borç bilecek ama. yayalar kaldırım dururken caddenin en sağından gidip bi basamak çıkıp kaldırımdan gitmeyi öğrenemeyecek, bu her şehirde böyle. bisiklet yolu olan yerlerde de bisikletle geçmek sıkıntı, insanlar yayılıp aheste aheste yürüyüş yolu olarak kullanıyorlar.
en basiti geçenlerde alsancakta bisiklet yolunda, sığırlar sanki meraya yayılmış gibi bisiklet yolundan insanlar yürüyordu ki yanda tartan yol mevcut çimler gayet geniş beton yol çook geniş neyse çocuğun teki beni görüp insanlara abi burası bisiklet yolu buradan yürümeyin dedi çocuk durduk yere azar yedi işte böle insanların içinde hep tehlikedeyiz.

• Beğen

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
geçmiş olsun... umarım son olur :)

kadın sürücü-erkek sürücü ayrımı ise haddinden fazla evrensel bence... çünkü kadın sürücüler tarafından yapılan hataların tek sorumlusu, toplum...

eğer ülkemde kadınlar da erkekeler gibi, küçük yaşlarda, refleks geliştirici aktivitelere yönlendirilirse (spor yapmak gibi yani), normal refeksleri olan normal sürücüler olabilirler...

bi de öğrenilmiş bi koşullanma var, "kadınım-arabayı kötü kullanırım"; "kadın-arabayı kötü kullanır" gibi... onu da yenmek lazım :)

Cüneyt Y.

Daimi Üye
Tepki
56
@CandanC

Aynen katılıyorum erkek çocuğu elinde araba ile vın vın yapa yapa büyür.Kız çocuğu ise süslü barbie bebekleri ile büyür :) o yüzden böyle işlere yatkın değillerdir.Ama bir tip kadın vardır konu komşuya hava atmak için araba alır sonrası Allah'a emanet :D

• Beğen
Tepkiler: CandanC

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
yani :) ama arabanın verdiği özgürlükten faydalanabilmek cinsiyetine bakılmaksızın herkesin hakkı...
her ne kadar iyi kullanamasalar da araçlarını biraz pozitif ayrımcılığı hakediyor kadın sürücüler...
çünkü zaten bu maça yenik başlıyolar... falan filan işte :)

Elif Gökalp

Aktif Üye
Tepki
44
hadi kadın trafikte kötü diyelim de, erkek sürücülerin yalnız bisiklete bindiğim zaman yolda sıkıştırması erkeğin reflekslerinin geliştiğinin bi göstergesi mi

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
insanlığının gelişemediğinin göstergesi, primat düzeyinde kalmış olmasının bir göstergesi. Evrilemediğinin ispatı

• Beğen
Tepkiler: Raven_35 ve tt2000