Kadın Sürücülerin Şerrinden Allah'a Sığınırım

Tepki
15
Sayın Bisiklet Tutkunu Forum Üyeleri,

Bugün saat 08:31:33 de ilk kazamı yapmış bulunuyorum. Bisikletimi özene bezene yeni toplatmıştım ve artık keyifle iyi havalarda işe gidip gelirken binerim diye düşünüyordum, ama olamadı.
Çengelköy Maxi-Ata-2 sitesi kavşağında hızla üzerime arabasını süren dikkatsiz ve acemi bir bayanın çarpması yüzünden güzelim bisikletin arka jantı 8 oldu. Allah hamd-ü senalar olsun ki bende en ufak bir incinme dahi olmadı. Yere yavaşça düştüm o kadar.

Sayın arkadaşlar, dünde benzer olayları yaşamaya ramak kalmıştı ki kazasız belasız atlattım çok şükür.

SORU: ÜMRANİYE-DUDULLU-ÇENGELKÖY CİVARINDA GÜVENLİ PARKUR BİLENİNİZ VAR MI ACABA?
BEN BU ARAÇLARIN SAYGISIZLIĞINDAN VE DİKKATSİZLİĞİNDEN BIKTIM ARTIK.

ALLAH HEPİMİZİ KAZALARDAN VE BELALARDAN KORUSUN (ÖZELLİKLE DE REFLEKSLERİ YAVAŞ ÇALIŞAN BAYANLARDAN)

Saygılarımla,
Fotoğraf bulunamadı.
Fotoğraf bulunamadı.
Fotoğraf bulunamadı.
Fotoğraf bulunamadı.

• Beğen
Tepkiler: Mutlu Köksal
Scudo

Oğuz.

Daimi Üye
Tepki
259
Geçmiş olsun.Kadını erkeği hepsi aynı ya.Dün Bakırköy sahilinde giderken hayvanın teki yanımdan 70-90 km arası bir hızla geçti, aramızda 10 cm boşluk vardı.Biraz sola kırsam şuan yoktum herhalde.Sürücülerden dikkat beklememek gerekli çünkü farkında değiller bisikleti kullananın insan olduğundan, bizim tetikte olmamız lazım.Tekrar geçmiş olsun.

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Çok geçmiş olsun, meselenin cinsiyetle alakası fazla yok yalnız ve hatta denebilir ki bayan sürücüler trafikte bisiklet sürücülerine karşı çok daha hassas. Size çarpan bir erkek olsaydı bir de kavga edebilirdi sizinle, iş medei algılama ile ilgili.
Bayan şoförlerin erkekler kadar iyi sürücü olamadıkları pek çok yerde yazıyor, özellikl paralel parkta başarı oranları düşük olabiliyor ama gerçek olan yayalara ve bisikletlilere genelde daha hassaslar.
Tekrar geçmiş olsun, ne mutlu ki yaralanmamışsınız.

Mesut C.

Forum Demirbaşı
Tepki
179
Bisiklet
Merida
Çok geçmiş olsun. Size bir şey olmamış.:) Jant yaptırılır. Dün de benim başıma az kalsın kaza geliyordu. Köşeden araba çıktı az kalsın bindiriyordum. Yalnız hata ben de. :) Çok hızlı ara sokağa girmiştim. :(

Biraz delice kullanıyorum. :( Ne yapmam lazım bilmiyorum. Tekrardan geçmiş olsun.

• Beğen
Tepkiler: Muzaffer Gül

Mesut C.

Forum Demirbaşı
Tepki
179
Bisiklet
Merida
@Yusuf Z. Şipal

Söylediklerine hak veriyorum.

Her bayan sürücü için demiyorum fakat benim rastladığım sürücüler gayet temkinli. Çoğu zaman araba yolun da gidiyorum. Bayan sürücüler beni gördüğü zaman yavaşlıyor ve yol veriyor. :)

Cinsiyet ayırımı yapmak istemiyorum ama erkek sürücülerin umrunda değil. Basıp geçiyorlar. :)

• Beğen
Tepkiler: CandanC
Tepki
15
Sayın Hocam, kaza şöyle gelişti;
Kırmızıda bekleyen kadın sürücü, yeşil yanar yanmaz gaza var gücüyle asıldı. Araç 4x4 olunca maşaallah küheylan gibi fırladı önüme geldi. Ancak kadın sürücünün direk karşısından gelen biri olarak aşikar görünüyorum... Ona rağmen beni hiçe saydı ve sürdü üzerime. Önü kurtardım ama arka tekeri kurtaramadım. Durum resimlerdeki gibi olduğu da anlaşılıyor. Bayan maşallah erkeği aratmayacak yüzsüzlükte ve ...falan filan. Sinirleniyorum aklıma geldikçe. Neyse durum budur hocam.
Herkese kazasız sürüşler.
Saygılar

Tepki
9
Geçmiş olsun. Bisiklet sürmek için güvenli biryer aramayın, yok. İzmir sahilde yürüyüş parkuru içinde özel bisiklet yolu var. Orada kızıma motasikletli neredeyse çarpıyordu. Adamı yakalayıp durdurdum. Burası size yasak dedim. Adam bana kafa tuttu, git istediğine şikayet et diye. Bende hemen sahil yolundaki (hemen 100 mt ileride) polis ekibine gittim. Durumu anlattım. Haklısın 155 i ara dedi. Eeeeeeeeeeee sen burada ne yapıyorsun diyecektim. Geceyi nezarette geçirmeyi göze alamadım.

Mesut C.

Forum Demirbaşı
Tepki
179
Bisiklet
Merida
@muz

Haklısın hocam. Demek istediğim, tüm bayan sürücüler için genelleme yapmak yanlış olur. :)

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
@muz

siz aynı şeritte tersten mi geliyordunuz?Eğer öyle ise bunu bir daha yapmayın,hem çarpışma şiddetini arttırır,hem de eskaza bir polis ilgilenecek olsa suçlu çıkarsınız.Yine de geçmiş olsun,umarım bu kaza sizi bisiklette n vazgeçirmez.

• Beğen
Tepkiler: menschmaschine
Tepki
15
Bülent Bey yerden göğe haklısınız. Bizim bu millet nezaket kurallarını bilmediği gibi bir o kadarda küstah. Peki sen nerelisin diye sorarsanız walla ben de doğma büyüme Türkiye' liyim :) Amma bende vicdan var, saygı var, adalet ve hakkaniyet duygusu var. Bu milleti kurtlar vadisi seyrettire seyrettire agresif yaptılar. Hiç himse yaptığı hatayı kabul etmiyor. Emniyet teşkilatıyla alakalı da Hastanede acayip şeyler yaşamış bir insan olarak, yinede 155 polislerine çok teşekkür ederim. Kimliğimi gasp edip beni darp eden hastane polisinden beni onlar kurtardı. Sonra hastane polisine ne oldu? Tabii ki hiç bir şey...
Saygılar hocam

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
trafikte sıkıştırılınca ani sağa sola kırmalar yüzünden bunalan bayan soförlerin imdadına otomobil üreticileri yetişti ve SUV tabir edilen yüksek, ekseriyetle dört çeker, jipimsi araçları piyasaya sürdüler. şehir ortamında kullanılan bu yüksek araçların direksiyonuna her kim geçerse geçsin güven duyuyor. hem diğer araçlara göre yüksekten bakıyorlar yola ve araçları nispeten ağır olduğu için sahte bir güven duygusu ile sürüyorlar araçlarını. şehirlerde insanlar yaşar ve her sürücü aslında bir yayadır. hiçbirimiz doğarken elimizde direksiyon, altımızda bir otomobille doğmuyoruz, hatta yürümemiz bile bir yılı biraz geçiyor ancak ne hikmetse, direksiyona geçen pekçok sürücü kendisini yarı-tanrı sanarak yollarda terör estiriyor.
şehirleri insanlar oluşturu ve insanlar içindir şehirler.
size çok geçmiş olsun diyorum. bir otomobil sahibi olarak benzinin 10 lira olması taraftarıyım. evet ülkemizde herşey petrole endeksli ve böylesi bir fiyat bir çok şeyin fiyatına doğrudan yansıyacak ancak bizdeki bu otomobil sevdasının önüne ne cezalar ne kurallar, ne toplu taşıma araçlarının yaygınlaşması geçebilir.

Tepki
15
@Barış TURAN
Bölünmüş yolda oldu kaza. Ben tabii ki sağdan gidiyordum ve yayalara yeşil yanıyordu ben bastım geçtim. Ama karşı şeritte dönme şeridinde kırmızıda bekleyen sürücü sola 90 derece kırdı üzerime (beni göre göre).
İnşallah eşimin ısrarlarıyla ben bu bisikletten soğumam. Hava bugün de İstanbul da yağmurlu gibi... Ben ne zaman bineceğim bu bisiklete yaww???
Teşekkürler mesajınız için,
Saygılar

Tepki
21
Bisiklet
Salcano
Çok geçmiş olsun. Diğer illeri bilmiyorum ama İstanbul'da Bisiklet sürmek ne kadar riskli bunu 1 ay içerisinde anladım. Konunun cinsiyetle değilde insanın kendisiyle alakalı olduğunu düşünüyorum. Bisiklet yolunda yürümekte olan insanların üzerine bile bile sürmeme rağmen, zil çalmama, bilerek frene asılıp, tekeri kaydırmama rağmen yüzüme bön bön baktıklarını görünce vazgeçtim inatlaşmaktan. Araçların olayına ise hiç girmiyorum. Tam bir fiyasko...

Alttaki resimde geçen hafta tek başıma çıktığım turda çektiğim bir fotoğraf var. Kadıköy-Moda sahil çıkışında çektim. O sıra boyunca araç park ediliydi. O yüzden daha çok bize arabada çarpar, başımıza bir işte gelir...

Dikkatli olmakta ve yapabiliyorsak sağlam bir şekilde direnip, hareket etmekte fayda var...

http://2.bp.blogspot.com/-kZZTGusGRjM/T8E0luLvoxI/AAAAAAAACTs/JNaEE-QqiJ8/s400/7274659304_9aeecd0e08_k.jpg

• Beğen
Tepkiler: Kadir Altuntaş

Kadir Altuntaş

Forum Bağımlısı
Tepki
678
Bisiklet
Whistle
:) Arkadaşım geçmiş olsun.Maalesef sade bu bayan için değil kim olursa olsun bazı sürücüler ne sinyal veriyor ne kurallara uyuyor!.
Trafik kurallarına uyuyorsun birde böyle bu na benzer sürücülere dikkat etmek zorunda kalıyorsun artı birde küçük aracız..

Şükür size birşey olmamış.Mal canın yongası tabiki.

İnsanız ama Sabır Diyorum.Hoşça Kal...

• Beğen
Tepki
7
İsim
UTKU
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçmiş Olsun. Gerçekten çok bilinçsiz araba kullananlar var. Benim de bir yakınım çok ufak farkla şiddetli bir kazadan kurtuldu:(.Çok şükür bir şey olmadı.Bu araba sahiplerine ehliyeti nereden alıyor merak ediyorum (Kasap olabilir mi ?).Bisiklet kullananları insan mı ? diye düşenen var mı acaba aralarında .Allah Herkesi Korusun.

• Beğen

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Öncelikle geçmiş olsun. Trafikte bayan sürücülerin bir çoğunun heyecanlarından dolayı tehlike oluşturduğuna bende katılıyorum. Yalnız biz erkeklerin karıştığı kazalar bayan sürücülerinkinden çok daha vahim sonuçlara yol açıyor burasıda bir gerçek. Benim bayan sürücülerden bir ricam var lütfen şu kornaya gerekli gereksiz basma alışkanlıklarından vazgeçsinler, bisiklet üzerindeki birini hata yapmaya sevk edecek en büyük etken korna ile uyarmak. Özelliklede 200 metre geriden basıp dibinize gelene kadar bu eyleme devam ediliyorsa.