Kadın bisikleti jant ve kadro ölçüsü yardım.

T. Süren

Üye
Tepki
13
Bisiklet
Carraro
Herkese merhaba. Eşim için bisiklet almak istiyoruz. Kendim carraro sportive 225 sahibiyim. Yine aynı ayarda kadrosu bayan tipi olan bir tur bisikleti alacağız.

Burada 2 soru takılıyor aklıma:
1- Ortası boş olmasına rağmen kadın bisikletinde kadro boyu önemli midir?
2- Jant ölçüsüne neye göre karar vermeliyiz?

Kadro boyu seçimi ile ilgili sitedeki konulardan yardım aldım, 47 ile 50 cm arası kadro seçeneğine denk geliyor boyumuz.

Fakat jant seçimi 26" mi olmalı yoksa 28" mi bu konuda bir fikir sahibi olamadım. Bu seçim sürüş kalitemizi ne derece etkiler?

Şimdiden yardımlarınız in teşekkür ederim.

Scudo

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Merhaba. Bayan bisikleti olarak Kron XC150 Lady modeli var bizde. Ortasının boş olmasının bir avantajı olduğunu düşünmeyecek kadar tecrübe yaşadı eşim. Kısacası bisiklete binerken ve inerken standart usul kullanıp bisikleti eğerek biniyor. V fren satılıyordu ben donanım yükselttim ve hidrolik fren seti taktım. Lastikler biraz kalın olduğu için çabuk yoruluyor. Antremansız olması da etkili elbette. Ancak benim naçizane tavsiyem ya 27, 5" mtb yada 28" şehir / tur bisikleti olmasıdır. Bagaj ve yük taşımayacak ise direk yol bisikleti de alınabilir. Her ne bisiklet alırsanız alın mümkün olduğunca ince lastik almaya dikkat ediniz. "Arazide sürmeyecekseniz" Saygılar..

• Beğen
Tepkiler: T. Süren

T. Süren

Üye
Tepki
13
Bisiklet
Carraro
Teşekkür ederim. Evet dediğiniz modele ben de baktım. Kron Bianchi Carraro Mosso markalarının birbirine denk fiyat ve özelliklerde bisikletleri mevcut. Birisini seçeceğiz ama jant ölçüsü büyürse sürmesi zor olur mu diye düşünüyorduk. Söyledikleriniz yardımcı oldu teşekkürler tekrar.

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@T. Süren Jant boyundan çok kadro boyu önemlidir. Bayan kadrosu almayacaksanız. Örneğin 49 - 50 boy yol bisikleti kadroları standart boylara oranla daha uygun fiyatlı olabiliyorlar. Tam boy ve iç bacak boyu kadro boyunu seçmekte belirleyici rol oynarlar. Bu konuyu kesinlikle es geçmeyiniz.

• Beğen
Tepkiler: T. Süren

T. Süren

Üye
Tepki
13
Bisiklet
Carraro
@SerkanH teşekkür ederim. Eşim için Mosso Legarda 1621 ldm v şehir tur bisikletini aldık. Fiyat olarak da çok uyguna geldi. Sabit maşa, v fren olmasını istiyordum. Bunları en uygun olarak sunan mosso idi. Bianchi 405 Carraro sportive 222 modelleri maşadan kilitli süspansiyonlu idi.. 405 zoom kullanıyordu. Kron tx 150 yeşil rengi çok güzel ama hem süspansiyonlu hem de kilitli değildi maşası. Fiyat ve binme potansiyelimiz bakımından en uygunu mosso idi. Buradan belki araştırma yapmak isteyenlere de yardımı dokunur. Ayrıca mosso da ön tx 51 tourney arka altus kombinasyonu var. Diğerlerinden bu yönüyle de ayrılıyor. Bisikleti internetten aldım. Sivas'tan Bursa'ya gönderildi. Bursa'da düz maşası yoktu. Tüm mossp satanlara baktım. İşte bir kaç foto

Hafif ve gidişi güzel.. tavsiye ederim..

2016/ ağustos itibarıyle kampanyalı aldığım fiyat 759 tl.

• Beğen
Tepkiler: SerkanH
Tepki
7
İsim
Mine
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar boyum 1.50 yol ve uzun süreli kullanabilecegim hızlı bir bisiklet arıyorum öneri ve tavsilerinize ihtiyacım var bana yardımcı olurmusunuz minyon olduğum için uygun kadro bulamıyorum bütçe orta

OnurYollarda

Daimi Üye
Tepki
296
İsim
Onur
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar boyum 1.50 yol ve uzun süreli kullanabilecegim hızlı bir bisiklet arıyorum öneri ve tavsilerinize ihtiyacım var bana yardımcı olurmusunuz minyon olduğum için uygun kadro bulamıyorum bütçe orta
Yurtdışı sitelere bakın hocam, biraz vergi ile getirtebilirsiniz. Belki pahalı olur ancak özel ölçüler maalesef pahalı olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Mine dizdar

halil halil

Forum Bağımlısı
Tepki
1.564
Emma taiwanda aluminyum bisikletiyle tum rakiplerini gecip birinci oluyor. Jantlar da kucuk kullaniyomus bazen

Tepki
137
İsim
Ömer AYVAZ
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Uygun bütçe oluşturursanız eğer kişiye özel çelik kadro yaptırmanızı tavsiye ederim. Bikefit yaptırıp kadroyu o ölçülere göre yaptırırsanız şahane bir bisiklet elde edersiniz. Kısa boylu bir erkek olarak(164 boy 75 santim iç bacak boyu) kendime göre bir kadro yaptırdım ve inanılmaz fark etti. Tavsiye ederim.