Kadıköy'ün Asfaltını Öperken...

Mücahit Kıvrak

Forum Demirbaşı
Tepki
132
04.16.2011'de kadıköyde bisiklet sürerken düz bi sokak buldum, arabaların gittiği yoldan hızlandım. Aynı zamanda yolun sağ ve sol tarafında park halinde arabalar dizilmişti.. Yalnış bi yöntem olarak, sağdan giderken hiç anlamadığım bi anda yüksek modelde bir mercedes'in yoldan taraftaki kapısı hemen hemen 10-15 cm genişliğinde açıldı. Sağ freni kesen mercedes'ın ızgarası aynı zamanda sağ dizimin kenarına da çarpmış. Tabi bunu 1 gün sonra anladım. Öyle bi düştüm ki, ben seleden kalktım, bisiklet benden ayrıldı.. (Hava da ikimiz de ayrı ayrı uçtuk.. ) Yere sol kalça kemiğimin üzerine düştükten sonra bisikletin havadan üzerime gelişiyle, arkamdan gelen arabalar da içime korku saldı. Bisiklet yükselten gelse de, önüme düştü Allah'a şükür... Mercedesten çıkan iki genç bayandan biri, (kapıyı açan hiç konuşmadı) bi kadına göre kalın ve tok bi sesle ' birşey varmı' dedi.. Bende o an için birşey olmadığından yok dedim.. Etrafıma yaşlı teyzeler de toplandı, kendi aralarında konuşarak.. Birşey yok, yok diyerek ayrıldım.. Frenin şeklini düzelttim, pek bi sorun yoktu..
Ama olumsuz bi durum vardı ki KASKSIZDIM... Yaşayan olarak anlatayım. Inanın hiç nasıl olduğunu anlamıyorsunuz. Tek hatırladığım bisiklet sürerken bi ara gözlerim kapandığı ve yere inişim... Refleksleri geliştirmek her zaman işe yaşamayabilir.
(((((Kaskın gerekliliği hususu artık, hiç bir şekilde tartışılmamalı. )))))) bisikletteki en önemli giyim unsuru... Bu ilk sayılabilecek kazamı kolumdaki iki sıyrık, kalçadaki hafif ağrı ve dizdeki ağrıyla atlatmış olabilirim ama bi dahakine bu kadar şanslı olmayabilirim... Sadece ben değil, bunu okuyan kardeşlerim de olabilir... O yüzden bi telefon, para, cüzdan kadar önem verelim bu KASK'a...

Scudo

Mücahit Kıvrak

Forum Demirbaşı
Tepki
132
Allah razı olsun. Evet...
Eğer yola doğru düşseydim ya arabalar kaza yapardı ya da gelen, sadece benimle kaza yapardı...

bislet

Daimi Üye
Tepki
229
İçinde yolcu olarak bulunduğum arabanın kadın şöförüde aynı şekilde kapıyı açıp arkadan gelen bisikletin çarpmasına neden olmuştu.Kadınlar bu konuda dahamı dikkatsiz nedir?

• Beğen
Tepkiler: Mücahit Kıvrak

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@bislet

Arabanın biri kapısını uçurur bir gün, akıllanırlar :D
Siz bütün sürücüler akıllanana kadar arabalarla aranızda mesafe bırakın :)

Mücahit Kıvrak

Forum Demirbaşı
Tepki
132
@bislet

kesinlikle... Insan biraz düşünür yaa. Bugün bisiklet geçirdi yarın araba geçirir. Sanki kapıdan çıksa olan bize olcak, herhangi bi araç gene o düşüncesizlerin zararına olacak...

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Geçmiş olsun, "kask" vurgunuz çok güzel. Umarım başkaları için faydalı bir ders olur.

Ufuk Yılmaz 45

Aktif Üye
Tepki
28
Çok geçmiş olsun.Bende bugün bisikletten düştüm.kol ve bacaklarda sıyrıklar var.Kafamın üzerine darbe almadım ama almayacağım anlamına da gelmiyor.Kaskım başımdaydı.3-4 gün önce aldım :)

Genç Osman Bircan

Forum Demirbaşı
Tepki
651
Çok çok geçmiş olsun şehirde sağımızda park etmiş araçların yanından geçerken hızımızı mutlaka azaltalım,kaskın ne kadar gerekli olduğunu böyle iyi atlattığınız bir kazayla ögrenmiş olmanız sevindirici,sağlıklı ve bol pedallı günler dilerim.Malatya Bisiklet Topluluğundan çok selamlar.

Burçak Erbil

Forum Bağımlısı
Tepki
2.691
Bunu yeterince yaşadıktan sonra refleks haline geliyor: Parketmiş arabaların yanından "1 kapı" uzaklığından daha yakın geçerken anormal rahatsız hissediyorsunuz. Eğer gerçekten yakınından geçmek zorundaysanız arabaya yaklaşırken içinde insan var mı diye kestirmeye çalışıyorsunuz. Hatta içinde birisi olduğunu görürseniz "arkaya bakıyor mu?" diye arabanın yan aynasından görmeye çalışıyorsunuz. Ama arabanın içindeki insan çoğu zaman bunun 10'da 1'i dikkat gösterip kapıyı açarken şöyle bir arkaya gözatmıyor...

AyberkZeybek

Aktif Üye
Tepki
40
ah bu birden açılan araç kapıları... valla hiç dikkat etmiyorlar ya, çoğumuzun başına gelebiliyor bu tür kazalar... geçmiş olsun

Kimseyi İlgilendirmez

Forum Demirbaşı
Tepki
316
İsim
Murat Ç.
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Sürekli yazılıyor ama o öküzler buraları (gerçi başka yerleri, başka şeyleri okuduklarını da sanmıyorum ama...) okumadıkları için farkeden birşey olmuyor. Geçenlerde ben de Ankara'da OSTİM girişindeki kavşakta benzer bir olaya şahit oldum. Transit Connect model aracın sürücüsü bir öküz, aynaya bakmadan kapıyı açmış ve (İşin güzelliği, arkadan gelen aracın bisiklet olmaması!) metro istasyonundan mahallelere ring servisi yapan kocaman bir belediye otobüsü de öküzün aracının kapısını ters yöne çevirmişti. :) Sanırım çağırdıkları trafik ekibini bekliyorlardı ben oradan geçerken. O an yaşadığım zevki anlatamam. :)

Tepki
22
@Murat Çetinkale

oh olmuş ya ego otobüsünün de saatlik tahsis ücretini de cezaya koydu mu bir insan daha eklenir kontrol etmeden kapıyı açanlara...

Ve dostum geçmiş olsun, kask konusundaki vurgunu ben de çok beğendim, gerçekten nolur şu kask'a telefona verdiğimiz değerin yarısını versek?

Nuri Alper Ulupınar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.429
Bisiklet
Trek
Geçmiş olsun kardeşim.
Kask dedinizde güzel bir foto paylaşayım.

Kuçu Kuçu bile takmış. :)
Biz lütfen unutmayalım.

(link)

Hasan TÜRKER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.805
cok gecmıs olsun. allah beterınden saklasın...