Kadıköy'e Mavi Bisiklet Yolu

Tunakan Önen

Forum Bağımlısı
Tepki
273
Bisiklet
Salcano
Çok gÜzel ama bu arabalarin geÇİŞİnİn %100 kesİlmesİ lazim ya hİÇ yoktan demİr falan koysunlar hİÇ geÇemesİnler yoksa bu bİzİm tÜrklerİmİz anlamaz bu tÜr Şeylerİ

Scudo

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
Bu yolu henüz kullanma imkanım olmadığı için merak ettiğim bir şey var;
Bisikletyolu nedeniyle marinanın içine girmek zorunlu mu yoksa marinaya girmeden, caddeye paralel bir şekilde marina dışında da devam devam ediyor mu yol?

Eskiden marina içine girmeyi zorunlu bırakmadan, yol kenarından da sürüş imkanımız vardı ama şimdiki durumu merak ediyorum açıkçası.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Sefa.

Merhaba, marina tarafına girmeden devam edilebiliyor ancak ben yeni boyalı yolu takip ettiğim için marina tarafına girmiş bulundum. :)

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
Dikkat çekici yeni yol zoraki olarak marinaya yönlendiriyor yani.
E ne anladım ben bu işten o zaman? Zaten marinanın içi trafiğe kapalı gibi bir şey, tek sıkıntıyı yanyana yürüyen yayalar oluşturuyordu. Boşu boşuna yolu marina içinden verip bir de gereksiz uzatmalarına bir anlam veremedim açıkçası. Umarım en kısa sürede marina dışındaki eski bisiklet yolunu da revize ederler de o marinanın çilesine maruz kalmaktan kurtuluruz.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Asıl sıkıntı marinanın içine girmenin yolu uzatması ya da yayalar değil, "her yer dümdüz beton olmasın" diye 2 metrede bir yerleştirilmiş parke taşları. Erdal Bey'in de dediği gibi kendinizi Paris-Roubaix yarışında hissediyorsunuz.

Bir de Fenerbahçe tesislerini Moda yönüne doğru geçtikten sonra Kurbağlıdere boyunca giden bölümde yol çok daralıyor ve bisiklet yolunun genişliği değişmediği için yaya yolunun genişliği 20cm'e falan düşüyor. Yayalar da -biraz da haklı olarak- bisiklet yolundan yürüyorlar.

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
@Murat B.

Kolumdaki kırık nedeniyle yeni yolu deneme imkanım olmadı henüz, ancak marinanın eski halini çok iyi biliyorum. Parke taşlar, arada bir geçen araçların yayalar için sıkıntı yaratmaması adına yerleştirilen kasisler ve açılan çukurlar derken köstebek deliği gibi bir zemine sahipti marina. Aslında bunu haklıda buluyorum, neticede orası araçların hız yapmasına elverişli bir alan değil. Dediğim gibi, yeni bisiklet yolunu deneme imkanım olmadığından son durum nedir ne değildir tam bilmiyorum ama facebookta paylaşılan yol yapım fotoğraflarına göre en azından bisiklet yolunu kapsayan kısımlarda bir bakım-onarım faaliyetleri vardı diye hatırlıyorum (bunu ne kadar layıkıyla yapmışlardır bilemem). Bunun yerine bu tür angaryalarla uğraşmak yerine bisiklet yolunu marinaya saptırmadan direkt olarak devam ettirebilirlerdi. Demek ki parayı ve iş gücünü bol bulmuşlar, suyunu çıkartmışlar bu konuda. :)

Dereağzı kısmındaki alan için konuşursak; nasıl ki biz trafikte araçlardan ve yayalardan saygı istiyorsak yeri geldiğinde karşı tarafa da saygı göstermek durumundayız. gönül isterdiki böyle bir sorun olmasın, herkes kendi alanından rahatça gidip gelebilsin ama oradaki şartlar buna pek müsaade etmiyor maalesef. Alelacele yolu hazırlayıp yetiştirmek yerine, o tür noktalardaki sıkıntıları ortadan kaldıracak alt yapı düzenlemelerini de gerçekleştirmiş olsalar (mesela marina içi yerine buraya ağırlık verilebilirdi) hem yayalar hem de bisikletliler için çok daha sağlıklı olurdu. Laf olsun, torba dolsun diye iş yapmak ile olayın vererek bir işi gerçekleştirmek arasındaki fark burada gün yüzüne çıkıyor işte. :)

Her neyse, iyisiyle kötüsüyle bir bisiklet yolu var neticede. Umarım buradaki eksiklik ve hatalar en kısa sürede tespit edilir ve bir sonraki bisiklet yolları için referans oluşturur diyelim. :)

veyselozcelikk

Aktif Üye
Tepki
391
İsim
Veysel
Bisiklet
Giant
Merhabalar,ben 4.Leventte oturuyorum.Bugün bisiklet yolunda bisikletime binmek istiyorum fakat Anadolu Yakasına pek hakim değilim.4.Levent'ten Anadolu Yakası'ndaki herhangi bir bisiklet yoluna gitmek istiyorum.Nereyii tavsiye edersiniz (Yol tarifi ile birlikte ve olabildiğince uzun bisiklet yoluna olanı) ?
Teşekkürler

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Veysel Özçelik

Şefim tek yer var zaten oda bağdat caddesi pendiğe kadar ara ara kesilerek bisiklet yolu var.beşiktaşa geçin atlayın vapura geçin kadiköye fenerbahçe stadını sorun ordan sonrası zaten çok kolay hemen bulursunuz yardım ederler.

Yolu masmavi boyamakla insanların gözlerini boyamasın'lar kimi kandırıyorlar yol demek için bin şahit ister yoksa paraları ben bir kamyon çimento yollarım;ayıpdır beee çookkk düzgün yol yapmışlar gibi bide yolu maviye boyadık diyorlar.

veyselozcelikk

Aktif Üye
Tepki
391
İsim
Veysel
Bisiklet
Giant
Teşekkür ederim Oğuz.Biraz sonra çıkacağım.Büyük ihtimalle önerdiğin yola gideceğim.

Oktay Erkan

Daimi Üye
Tepki
829
Bisiklet
Trek
Dün bu yolun Kalamış parkı kısmında garip bir durum gördüm. Nasıl bir boya kullandılarsa (sanırım son yağmurdan sonra) boya toz haline gelip her yere dağılmış.

http://i39.tinypic.com/xary37.jpg

http://i39.tinypic.com/2mxh6oi.jpg

Diğer bölümlerde bozulma yok...

dadalife

Forum Demirbaşı
Tepki
79
İsim
ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Halkımız o yol gittikten sonra 7.5 kilometre olmasının ne faydası var ? Ben performans turu yapabilecek miyim insanlar olunca ? Hayır.Ağır cezaları olmalı bisiklet yolunda yürümenin.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ali Ceylan

ali bey haklısınız ben orada hep yavaş sürerim malesef süratli sürüşler artık istanbul dışında olmakta ,
çocuk dalar bi anda yok efendim köpeği ile dolaşır bu ülkenin zenginide fakiride bilmez bisiklet kültürünün ne olduğunu ve öğrenecekleride yok ,
kadıköy yakası güya okumuş tabaka hikaye tabi göztepeden aşağıya doğru inen ne idüğü belirsiz bisiklet yolunu kullanırım çok kez uyardım insanları yürümeyin buradan diye ama yok kardeşim cehit anlamak öğrenmek gibi,
ve hatta kendini değiştirmek gibi bu toplum çok zor değişir bisiklet konusunda
çünki geçmişinden gelen köklü bir bisiklet kültürü yok ve ayrıca şehircilik kültürü yok ,,
evet o mavi çizgilerden 2 gün önce geçtim teker oluyor mavi mavi :)
yav gülermisiniz ağlarmısınız gözlerimizi maviye boyadılar ve bizi oyalamak ile meşguller
bu kadıköy yakada bir ailede 4 araç olursa siz düşünün durumu bu kadıköy sakinlerimi kısa mesafe işine bisiklet ile gidecek bunların ekonomik durumları iyi olduğu için yav benim için ne derler diye birbirlerinden korkan tipler 87 den beri bu kadıköy bölgesindeyim burayı artık tanıdım sayılır ,,

Kadirtanse

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Trek
Yapıldıktan sonraki hafta kalamış civari sürerken bir anda yağmur başladı, o gördüğünüz boyalar kalamış parkındakiler özellikle denize doğru akmaya başladı. Tabii bisikletim ve hatta arkada römorkum vardı ve hepsi rezil oldu altları masmavi ki hala da o boylar duruyor. Zaten hatırlayanlar bilir belki kalamış tarafında kullandıkları ne boyası ise kuru bir toz seklinde idi, sonra ikinci kez boyanmıştır.
Yukariya ek olarak gecen hafta yagan yagmurdada ayni parkurdaydim ve boyalar hala akiyor. Bana kalirsa o boyalari temizlesinler ve adam gibi malzeme kullansınlar, herseyimiz rezil oluyor.

Buarada mac gunleri yogurtcu kenarındaki nargile cafe civari bisiklet yolundan gitmeyi deneyen varmı? Resmen o trafige kapalı dere kenarı otopark olarak isletiliyor.

bunuda eklemek istedim; Orduevi bitiminde tam dalyan parkı başlarken balıkçı barınağının önüne bisiklet yolu üzerine araba parketmelerinede hasta oluyorum.

dadalife

Forum Demirbaşı
Tepki
79
İsim
ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe

Öncelikle abi bana bey demenize gerek yok :).Benim yaşım sizin çocuğunuzdan da küçük :).Ama evli olmadığınızı biliyorum neyse orayı geçelim :).Kesinlikle haklısınız,fakat anlamadığım birkaç noktalar var.Kaldırımlar genişletileceğine,bisiklet yolları yapılsa ne olur ? Zaten bizim insanımız hep yoldan yürür.Ya da neden direk bisiklet yolu yapmazlar ? Ek olarak bunların neden yaptırımı olmuyor ? Bisiklet yolunda ben yayaya rastlarsam eğer hiç durmadan pedallarım,üstünden geçerim.Gerçi daha hiç bisiklet yolunda bisiklet kullanamadım o ayrı bir konu :).Bence birkaç cezalar olmalı.Örneğin bisikletyolunda yürüyen bir yayanın yürüdüğü ispatlanırsa,ya da bize zarar verecek maddeler atana cezalar olmalı.Akıllanmayacak bizim insanımız.Hala rastlıyorum bisiklet kaldırımdan sürülür ne işin var yolda diyenleri.Off off,ne çekiyoruz yahu biz insanımızdan ?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Kudret Kurtcebe

aynı şehilde sahil yoluda aynı insanlar geldiğini görse bile çekilmiyor,göz göze geliyoruz ama yok bisikletli çekilir zaten diyorlar ,kornaya aldırış etmiyorlar bile,hele patenci gençliği saymıyorum geri geri geri gidiyor adam arkası dönük bisiklet yolunda. hele bazı delikanlılar varki inadına çekilmiyor