Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kadıköy'de uyduruk bisiklet yolu

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Kudret Kurtcebe tarafından paylaşıldı.

1. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Dedim bir Kadıköy'e bakayım teftiş edeyim neler gördüm neler. Resimler kötü cep kötü çekiyor idare edin arkadaşlar...

hadi bismillah dedik bu garip bisiklet yoluna girelüm dedik :p

bir baktım bir reklam panosu,allah allah ne işi var burada....:eek::eek::eek::eek::eek:

bu da ne ,:eek::eek::eek::eek:

simitçi,simitçi yok,tezgah boş,

bu görüntüler anca kadıköyde olur...

bir de baktım 2 adet motor park etmiş...

:confused::confused::confused::confused::confused::confused:

hangi akıl bunu yapar,daracık kaldırıma logoyu yapıştır,yaya nerden gidecek ,yukardan yürümek zahmetli basamak çık in ,akla ziyan bi adet bisiklet yolu....:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

bu ne yahu,,yaya nerden yürüyecek,,sola park etmiş araçların yanındanmı yürüyecek,,en sağdan basamaklardan çık in çık in yaya ordan yürümez ,logo yaya yolunu işgal etmiş,o motor orada park edemez ,yaya geçecek ordan,bu bisiklet logoso yayaların kaldırımını işgal etmiştir. buradan bu bisiklet logoların kaldırılması hayırlı olur..

bu ne şimdi, allah allah :D:D:D:D
    ağaca toslamaca,,,
    logo ne logosu,

:koptum::koptum::koptum::koptum::koptum::koptum:

bu kadıköy ,hindistan pakistanı aratmaz oldu,
    bu ne kesmekeştir kardeşim,bura ne

1- bisiklet yolumu ?
    2- yaya yolumu ?
    3- motor yolumu ?

bu zihniyet bizde var biz yayayıda bisikletide motoruda aynı yola sokarız...

düzen mi?
    ne düzeni bizim işimiz aşure düzeni
    kadıköy belediyesi ise muhatabımız bu logoları silmelerini tavsiye ederim,ayrıca ,
    yapacak iseler bisiklet yolu kel alaka yerlere yapmamalarını tavsiye ederim gösterişten öteye gitmeyen bu anlayışlardan vazgeçilmelidir.

2. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Eski bir yola benziyor,zaten özen falan da yok. Gitmek burda çok tehlikeli,ne çıkar bilinmez o_O

Örümböcük ve Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  3. MehmetAliB.

MehmetAliB. VivaVelo

Seviye:
    Formalite icabı yapılmış. İşte var denilsin diye. Kaldırımdan giden bisiklet yolu mu olurmuş hiç! İşin kötü tarafı yoldan gitme hakkı da bu şekilde yok oluyor. Yani Allah muhafaza o "bisiklet yolu" denilen yer yerine trafikte kaza yapsan hiç bir hak iddia edemezsin.
    Ben bazen bisiklet yolu istiyoruz diye imza kampanyası açan kişilere, kaldırımdaki bisiklet yolları hariç yazın, diyorum. Saçma çünkü. Yayanın hakkını gasp ediyorsun. Anayoldan gitme özgürlüğünü kaybediyorsun...

4. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @Tolga Çelebi

laf olsun iş yapalımda ,ne işi yahu,,böyle işmi olur.ordaki esnafta şikayetçi haklı olarak, bir tane bisikletli o yolu kullanmıyor zati,ben sürekli buradayım.

5. Sadık Ahmet

Sadık Ahmet Yeni Üye

Adı:
    Sadık Ahmet
    Bisiklet:
    Kron
    Konya'da ana yol ve caddeler üzerinde bisiklet yolu var. Kaldırımlardan renk ve yapı farkı ile ayrılıyor. Nadiren olsa da, yaya-bisikletli yol ayrımı tabelaları mevcut. Bisikletli logoları da keza öyle.
    Sonuç : Boş kaldırım yerine bisiklet yolundan yürüyen insanlar, ana yol yerine bisiklet yolundan ilerleyen elektrikli bisikletliler ve motosikletliler...
    Hatta bazen yolu kısalttığı durumlarda bisiklet yoluna çıkan motorlu taşıtlar...

mhd, Örümböcük ve Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  6. ozeltimci09

ozeltimci09 Aşk ve İkiTeker

Adı:
    Özgür
    Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    komedi ülkem benim

7. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @Sadık Ahmet

hiç farketmiyor ha konya ha da istanbulun sözde sahil bisiklet yolları ,bisiklet yolunda mangal yapanlar var burada,

mhd, Örümböcük ve Sadık Ahmet bunu beğendi.
  8. ozeltimci09

ozeltimci09 Aşk ve İkiTeker

Adı:
    Özgür
    Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:

bir de şahıs mangal yakarken sen geçiyon ya sana tip tip bakıyor başka yerden git dercesine :acpsnr:

9. NewStyle

NewStyle Evli Bisikletli Çocuklu

Adı:
    Tuncay
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Bu yine iyi abi sen birde z.burnu sahil yolunu görecektin ki gerçi oda kalmadı ya

10. soner kalaycıoğlu

soner kalaycıoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    belediyeler AB den bisiklet yolu için yardım alıyorlar diye duydum.

11. Hamit.Ç

Hamit.Ç Onursal Üye

Adı:
    :)
    Seviye:
    Bize ÇAĞ atlatan belediyelere saygılarımı sunuyorum.İyiki varlar mazallah yoksa nasıl yol bulurdukkkk.

12. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @soner kalaycıoğlu

doğru,nerde bu paralar ,yukardaki uyduruk bisiklet yoluna gitti ise para yandı....

Örümböcük bunu beğendi.
  13. Aazam

Aazam Aazam

Adı:
    Aazam
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Zamanında o kadar çaba gösterdim, o kadar emek harcadım bisiklet yolları için ama yok abi. Bu ülkeden bu tür şeyler beklemek saçmalık..

14. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @Aazam

o vakit ne edek, bizler marjinaller seleye devam, kazanan biz olacağız,yaşıtlarımızdan sağlıkça iyi olacağız

yaşam devam eder,
    gidenler,
    gelenler
    aynı sele üstünde
    farkı bilen bilir,
    uzaklarda var bi ülke
    10.000 ler sele üstünde,
    belki 100 kuşak sonra oluruz bizde...

bu hollandalı beyfendi belkide bankada çalışan memur ,şu görüntü istanbullu için tımarhanelik,eğer bir şey aşılacak ise yukarıdaki kravatlı dostumu yeğlerim.

bu arada amsterdam 'da yol kullananlarda var...

15. Kerem Groims

Kerem Groims Bisikletkolik

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    @Kudret Kurtcebe Hocam, yarım yamalak yaptık bitti dedikçe. İşini doğru yapan insanların sırtından geçinmek yerine doğru insanları karar alma noktalarına çıkarmadıkça malesef bizden birşey olmaz. Acı gerçek budur. Bunun adı bugün Kadıköy yarın Batman olur.

Hocam bir de Hollanda fotosu atmışsın. Tam bir işkence bu fotoları görüp yaşamak, orada yaşayıp ülkesine dönen biri için.

16. Metela

Metela Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    eminim ama yine de teyyit edilir herhalde yer osmanağa caminin yanından direk çıkan moda caddesine uzanan yoldan başlıyor, eski as sinemasının olduğu yerden itibaren herhalde, moda caddesine doğru uzanıyor, lise yıllarında oralarda okduğum ve yıllardır babamın modada dükkanı olduğu için gider gelirim, o yolları adam etmek imkansızdır, zaten seven galerinin önünden itibaren kaldırımlar baya daralır, belediye formalite olarak yapmış o logoları, yürümek bile imkansız çünkü kadıköyün en kaos yerlerinden biri moda caddesidir, ayrıca iğrenç dubalar koydular ki bütün sokaklarda araçların kapıları tamponları herşeyini mahvettiler, akılcı bir çözüm daha bulamadılar ancak isterse amsterdam belediyesi gelsin bisikletler için adam edemez oraları, tabi kadıköy belediyesinin güzel projelerinin yanında bu gibi projeleri de biçimsiz uyduruktur. Neticede Moda caddesinde bazen yürümek imkansızdır o sebepten bisikletle oralara girdiğinizde ya caddeden gideceksiniz ya da bisikletinizin yanında yürüyeceksiniz, yalnız o pasajların olduğu yer zaten asıl sorundur, çünkü hem dükkanlar çoktur hem de zamanında orada yapılan bu binaların projeleri yolları çok daraltmıştır, gün gelecek birer birer yıkılacak, buraların projelendirilmesi çok önemli hem modanın ruhunu öldürmeyecek, yayalara, bisikletlere ve araçlara uygun çok farklı bir proje gerekecek ancak yeni türkiyenin korkunç inşaat projesi yamyamları tarafından oraları adam edecek kaldırımları genişletip yolları araçlara daha uygun hale getirecek bir durum imkansıza yakın, çünkü fena rant yerleri , hatta o kaldırımlar daha da daralabilir.

mhd, mesutmutlu, MehmetAliB. ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  17. Alizee

Alizee Kıdemli Üye

Adı:
    Ali
    Seviye:
    iste kopru yoluna bisiklet yolu istiyoruz konusun da bahsettigim tam olarak buydu ::) biz daha normal bisiklet yollarimizi kullanamiyorken, adamlar gelip bize bisiklet yolu yapar mi kopruye? hadi yaptilar. yayalar izin verirmi gecisimize? hadi yaya yasak, diyelim koprunun basina sonuna gorevli koydurttular (ki bunu soylerken bile imkansizligi hissediyorum iliklerimde) motorcular dalmaz mi oralara? yada onlarda cikip ayri yol istemez mi? o yuzdendir diyorum ki once sahip olduklarimizin tam olarak yonetimini ve disiplinini saglamadan daha fazlasini istememeliyiz ki abes kacmayalim.

18. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @Alizee

köprü için alternatif şu idi,anadolu yakadan gelen yaya sağdan gidecek ve asansör ile sağdan inecek yaya geçiş 1 lira,
    soldan ise bisikletli oda 1 lira ,bisikletli köprünün ortaköy ayağına inecek.

@Metela

kadıköyde binalar zati kendiliğinden bi gün yıkılacak 80 yıllık binalar var,planlama baştan doğru yapılır ise iyi olacakta her apartmanın altına otopark mecburiyeti,ayrıca eğimli bir arazi kadıköy ,burada zati bisiklet yolu olmaz ,
    bizim insanımız eğime girmez ,amsterdam düz bir şehir eğim sıfır,yalnız sahil yollarının adam edilmesi düşünülebilinir.

söylediğim bir söz var,

değersizler değerli olur ise ,değerli olanlar gerçekten üreten beyinler bir kenara itilir ise,o zaman kıyamet,köşeyi kapanlar,o köşenin ne anlama geldiğini bilmez ise yandık demektir,oturduğu makama ehli iş bitiriciler gelecek bu her kurumda özelde böyle olacak ,bize yüksek makamlara bürokrasiye yerel yönetimlere üreten iş bitiren 50 yıl sonrasının problemlerini görebilen ufku geniş vizyon kişiler lazım,şehircilik ciddi bir iştir ,siz baştan tedbir almaz iseniz öylede bir sıkışırsınızki işte bu günki kadıköy cehennemini yaratırsınız ,bir şehir kurulurken artan nüfusu göz önüne alacak idiniz ,ayrıca istanbul çok fazla göç almıştır, bunun nedenleri ,millet ekmeği burada aradı, zamanında yapacaktınız köy-kent projelerini, istanbul cazibe olmaktan çıkacak idi,

19. Birhan K.

Birhan K. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Oradan defalarca yaya olarak, birkaç kez de bisikletle geçtim. Hiç fark etmedim orada öyle bir yol olduğunu. Hep araç yolundan sürdüm. Belediyelerin bazı uygulamaları cidden çok saçma ve plansız.

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  20. kadirboz

kadirboz Elde kalan ümitler şarkılardan emanet.

Adı:
    Kadir
    Bisiklet:
    Claud Butler
    Seviye:
    Bizimkiler müteahhitlerle beraber projeleri de arabistandan ithal ediyorsa demek.

image.jpeg