Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kadıköy küçükçekmece yol güzergahı

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında fatih acar tarafından paylaşıldı.

1. fatih acar

fatih acar Üye

Adı:
    Fatih ACAR
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Merhabalar. 19 mayıs ta istanbulda olacağım. Kazasker de oturan bir ahbabımın yanından Küçükçekmece deki akrabalarıma ziyarete gideceğim. Kullanacağım güzergahı belirleyemedim. Sahil yolunda tamirat olduğu için geçemezsin dediler. Bu konu da yardımcı olabilirmisiniz. Konu yanlış yer de açıldı ise kusura bakmayın.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hamit.Ç bunu beğendi.
  2. Hamit.Ç

Hamit.Ç Onursal Üye

Adı:
    :)
    Seviye:
    Hocam sallamışlar, bilip,bilmeden sallamak bizde çok var.
    Neredeyse her akşam o güzegahtan zeytinburnu beşiktaş yapıyorum.
    İstersen sirkeciden devam et, istersen kazlıçeşmeden ( kadıköy-kazlıçeşme ) devam edebilirsin. yolda en ufak sıkıntı yok. Yola çıkmaya korkup kaldırımdan gidenlerin uydurduğu bir şey, Bas pedalla git.:)

Hatta 19 mayısta bizde Kadıköyde etkinlikte olacağız, denk gelirsen grup olarakta pedallarız.

fatih acar ve sercansekkin bunu beğendi.
  3. ScaryEnemy

ScaryEnemy Bayağı Üye

Adı:
    Gürkan Ş.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yol bakımı Yenikapı'dan sonra bitiyor, yani aslında çok kısa bir mesafe bozuk yolda gidersiniz tabi tercih meselesi. Diğer türlü yol E-5'ten gider biraz tehlikeli olur ama geçen hafta ben denedim Beylikdüzü'ne kadar, dikkatli oldukça sıkıntı yok elbet.

Eminönü tarafından Vatan Caddesi/Topkapı ve ya Millet Caddesi/Cevizlibağ (Ben bunu tavsiye ediyorum) bağlantısını kullanarak E-5'e bağlanabilirsiniz.

fatih acar bunu beğendi.
  4. sercansekkin

sercansekkin Bisiklet sevdalısı...

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @Asusmune @fatih acar Hamit abiye katılıyorum hatta tam tersi o bölgede çalışma olması bisikletler için avantaj çünkü yol kenarında çok sayıda duba hacıyatmaz var ve araçlar deli gibi hız yapamıyorlar, devamlı viraj ve ışık var... Bence bisikletle gitmek için çok keyifli bir rota sahil yolu. Size onu söyleyenler ne düşündü bilmem :)

fatih acar ve Hamit.Ç bunu beğendi.
  5. fatih acar

fatih acar Üye

Adı:
    Fatih ACAR
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bende mosso cyclocross var kaldırımlara çıkıp inebiliyorum o yüzden Sirkeci üzerinden gideyim. Sabah saat kaç gibi tenha olur?

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. sercansekkin

sercansekkin Bisiklet sevdalısı...

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @ScaryEnemy sahil yolu çok daha keyifli olur bence ben E-5'e girmekten her zaman korkmuşumdur özellikle yol üzerindeki sapaklar büyük sıkıntı. Ülkemizde araçlar "YOL VERME" ya da uygun hız kavramlarından yoksun olduğundan çok süratli giriyorlar sapaklara. Bizim hız ve çevikliğimizi aşıyor :) ben E5ten gitsem her sapak başında bisikletten iner yürüyerek (ya da koşarak daha uygun olur) sapağın karşı ucuna geçerim :D Bir de E-5'te yan yolda bile otobüs vs araçlar asfaltı son santimine kadar kullanıyor bazı araçlar özellikle otobüsler neredeyse kaldırıma çıkacakmış gibi gidiyor. Bu beni çok zorluyor :(

ScaryEnemy bunu beğendi.
  7. ScaryEnemy

ScaryEnemy Bayağı Üye

Adı:
    Gürkan Ş.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @sercansekkin evet benimde en fazla zorlandığım nokta sapaklar idi, birde deli gibi korna çalmaları yok mu :D Şansıma o gün yan yol gayet tenha idi rahat rahat dönmüştüm :)

sercansekkin bunu beğendi.
  8. Hamit.Ç

Hamit.Ç Onursal Üye

Adı:
    :)
    Seviye:
    Yarın resmi tatil, nispeten ortalıkta çok hanzo olmaz ( bana çokları denk gelmedi.) sahil yolu en emniyetli olan yoldur.Yolun il şeridinde sağ kenar çizginin bir metre solundan gidersen ne korna yersin, neden can sıkacak bir olumsuzlukla karşılaşırsın. Kekmece istikametinde bir tek bakırköy, yeşilyurt arasında e5 yani sağa sapaklarda kontrollü geçiş yap ve git.

sercansekkin ve fatih acar bunu beğendi.