Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kadıköy bostancı başıbüyük aydos pendik dönüş

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında no haşhaş no vitamin tarafından paylaşıldı.

1. no haşhaş no vitamin

no haşhaş no vitamin Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    aydosa sahilden çıktık sonunda bir abiyle.

bu sefer karşılaştığım abi aydos dan pedal kesmeden göçbeyli yaptı ben fazla zorlamadım oradan direk pendik sahilden kadıköy yaptım .

runkepera kayıt yaptım oradan gpx dosyasını stravaya atıyordum. bugun hata verdı

aydosa gelmeden karşılaştığım abi baya bir gitmiş

Bike Ride Profile | 107 kilometers near Istanbul | Times and Records | Strava

en az 15 aktivite bağlantı sorunundan dolayı nete yuklenmıyor runkeeper ilk defa böyle hata verdi.

bir kaç aktivitenin ekran görüntüsünü aldım

sözde aydosa çıkacaktık kadıkoyden ben pedal kesmeden başladım

maltepeden sahilden döndüm, başıbuyuk buyukbakkalköy yolu derken

kartal cezaevinin ordan yolu değiştirdik, kartaldan gelen bir abiyle aydosun etrafından dolandık, abi göçbeyliye devam etti ben pedal kesmeden ve aydosta mola vermeden pendiğe doğru devam ettim

oradan da sahilden pedal kesmeden kadıkoye geri döndüm

bir daha ki sefere göçbeyliye devam edicem aynı yol üzerinden

bir kaç foto çektim bu sefer giderken

bunlar runkeeeperdakı sorundan kaynaklanan bir kaç alabildiğim ekran görüntüsü daha çok var bakalım onları da nete yuklenırse stravaya atıcam

eklemediğim daha çok var bugun hata sorry connect activite hatası verdi. elite sürüme geçecez sanırım ondan böyle yapıyor. ekran görüntüsü alabildim

bir kaç da foto var

başlarda yol çalışması

biraz daha tırmanıyoruz durmak yok 1 2 saniye foto çekmek için

devam tırmanmaya

bunlar başlangıç tabi

evet biraz yavaşladım otobüslerin gitmesini bekliyorum

kaynakdan mataralara su doldurmaca

evet yolda tekim halen, taş ocağı kamyonlarını beklemece iki yönden arkadan ve karşıdan birden gelince sıkışabilirsiniz çok da hızlı gidiyorlar foto çekene kadar yaınmdan uçtu gittiler. o kadar arabanın önünde gittim bir tek bu servisler ve kamyonlar sıfıra sıfır yanımdan geçip gittiler ben de yavaşladım mecbur yol verdim

evet burada nereye gitsem diye düşünürken Dinçer abiyle karşılaştım o da göçbeyliye gidiyordu bende aydos dan pendiğe bir süre beraber gittik

evet biraz hızlandık

ben foto çekerken biraz yavaşladım rampayı da görünce ilerde:alkis: Abi uçtu rampada :D ben tabi sonradan açıldım rampada hızlandım tabi zorlandım baya

çocuklar falan yarış mı yapıyorsunuz dediler atlayın gelin bisikletinize yarış yapıyoruz dedik sırayla :D

Dinçer abi yolun sonundan soldan göçbeyliye devam etti

ben direk pendik sahile indim ordan durmadan kadıköye geri döndüm. bana kadıköyden bu yana 100 km yazdı bir daha ki sefere göçbeyliye direk gidicem çok fazla sahilde oyalanmadan.

ve sonunda deniz göründü

Gerisi de zaten bildiğiniz pendik kadıkoy sahil yolundan dönüş.

Dinçer abinin etabı deniyeceğim bir daha ki sefere sahilde bugun fazla zorladım başıbuyukten çıkmadan önce yoksa aydosu geçince devam edicektim bende göçbeyliye.

benim pedal kesmeme oranı çok düşük tabi şimdilik

runkeeper connect hatası düzelse şu ortalamaya bakıcam stravaya yükleyip

yavuz öztürk ve Hakan Beşikçi bunu beğendi.
  2. no haşhaş no vitamin

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    74.5 kilo çıktım öğlen yola 71.5 kilo eve döndüm. 4 matara su bitti. pedal kesmedik. halen protein karbonhidrad ağırlıklı besleniyorum. :D bu kadar kısa mesafede mola verip lokantaya gitmek bana göre değil. :)

3. Ozan Duran

Ozan Duran Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Gittiğiniz Aydos rotası güzel bir tırmanış rotası. Dinçer abiye arada eşlik ederim.
    Göçbeyli'ye bu kadar tırmanmadan gitmeyi hedefliyorsanız sahilden devam Sabiha Gökçen yolundan da gidebilirsiniz.

no haşhaş no vitamin bunu beğendi.
  4. no haşhaş no vitamin

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    sahilde çok zorladım. bostancıya gelmeden bundan sonra biraz dinlenicem, ortalama çok düşük çıkmış :mad: özellikle rampalarda çok yavaşladım, ortalamalara baktım da rampalarda son sıralardayım :D

Bike Ride Profile | 26 kilometers near Istanbul | Times and Records | Strava

tabi stravaya atmadığım bunun öncesi sonrası da varda en düşük ortalama rampada çıkıyor

5. no haşhaş no vitamin

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    bugün yeniden çıktım aydosa

evet rampada bugun hiç durmadım ortalamam yükselmiş geçen seferkine göre çıkmadan kuruyemiş meyve falan atıştırdım baya faydası oldu rampa bitmeden su kaynağına geldiğimde iki matara da bitmişti. orada doldurup hemen devam ettim onlarda beni geri getirdi aydos da bir çay molası verdim bu sefer iyi geldi. geçen sefer durmamıştım. :kahve:

aydosta gpsi kapamışşım temde hız denemesi yaptım pendiğe doğru sonra kartala inerken gpsi kapadığımı hatırladım tabi aç kapa strava kayıtları hep bölündü kayıt yapmadıklarım da var tabi. toplamda 75 km yi geçmişim bugun km saatine göre

Bike Ride Profile | 16 kilometers near Istanbul | Times and Records | Strava

Bike Ride Profile | 5 kilometers near İstanbul | Times and Records | Strava

Bike Ride Profile | 5 kilometers near İstanbul | Times and Records | Strava

Bike Ride Profile | 19 kilometers near İstanbul | Times and Records | Strava

Bike Ride Profile | 5 kilometers near Istanbul | Times and Records | Strava

http://www.strava.com/activities/210464279

http://www.strava.com/activities/210464279/overview

Bike Ride Profile | 6 kilometers near Istanbul | Times and Records | Strava

yavaş yavaş 100 km rampayı zorlayacam artık

Ömer Çolak bunu beğendi.
  6. Ömer Çolak

Ömer Çolak Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Cem bey yokuşları sevmişsiniz. 12 Ekim de 8 de koçtaş'da olamadığınız günkü Atalar sahilden Viaport buluşma noktası ve oradan Göçbeyli-Mollafenari- Ballıkayalar Tabiat Parkı-Ve geri dönüş. Toplam 120 km'yi buldu o gün tamamladım. Ama Sabiha Gökçen bağlantı yolundan sahile inerken bile pedal çevirmek zor geldi.Sahile indikten sonra yolu nasıl kısaltırım diye hesap yaptım ve pendik'den içeri girerek ara yollardan eve döndüm...

Atalar Sahilden Viaporta kadar

Bike Ride Profile | Atalar Sahilden Viaport near İstanbul | Times and Records | Strava

Viaport-Göçbeyli-Mollafenari-Ballıkayalar-Sahilden Atalar

Bike Ride Profile | Viaport-Ballıkayalar-Kartal near İstanbul | Times and Records | Strava

Tekrar gidemedim ama ara ara kısa turlar yapıyorum. Aydos tırmanışı yaptığınız zaman müsait olursam eşlik etmek isterim...

no haşhaş no vitamin bunu beğendi.
  7. yavuz öztürk

yavuz öztürk Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    100 km demı 3 kılo verdınız o nasıl oluyo?

ya arkadaslar bırde ben sunu sormak ıstıyorum.bu mapmyride ve strava yı yukledım cebe,fakat nasıl kullanıcam bılen bırısı ogretebılırmı bana :)yenı yukledım bunları bende yıllardır bısıklet suruyoruz ama...

8. Ercan Cebeci

Ercan Cebeci Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:

Antrenman sırasında kaybettiğiniz sıvıyı yerine yeteri kadar koyamazsanız antrenman sonrası sıvı kaybı sonucunda kilo kaybedersiniz. Antrenman sırasında da performansınız düşer.

9. yavuz öztürk

yavuz öztürk Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    yanı zaten yeterınce sıvıyı almak lazımkı zaten susama oluyo ve vücut bı sıvıları gerı ıstıyo degıl mı

vala benım duragım bım oluyo aynı rotadayken alıyorum ıceceklerı ve yola devam:)

ıcecek ve metro yanına bıkac tane yolun uzunluguna gore takvıye olmadan olmuyo:) bı nevı arabanın benzınını yagını koymazsan yolda kalırsın oyle bısey...

10. no haşhaş no vitamin

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    geçen hafta arkamda sırt çanta iki bisiklet forma ve rampayı çıkmadan önce üstümde rüzgarlık vardı. sahilde çok poyraz vardı. rampada rüzgarlığı çıkarmıştım, 2 bisiklet forma üstümde kalmıştı tabi altta rüzgar geçirmez bisiklet pantolon da aşırı terletti. bu hafta sadece bisiklet forma ve sırt çantada daha fazla ağırlık varken gittim bu kadar terlemedim. Su en az 4 ufak matara gidiyor gidip gelene kadar. yolda da atıştırma yaptığım için (2 - 3 elma, 4-5 mandalina, 3 tane muz, kuruyemiş, fındık, fıstık, badem, kuru üzüm vs)1 kilo kadar vermişim bu sefer tabi yemekten sonra normal kiloya geri dönüyoruz akşam:D

bu sene ve geçen sene bir kaç defa mtb ile farklı bisikletlerle çıkmıştım 44 aynakol terk 48 aynakol sedona ile daha yavaş ama daha az zorlanarak çıkmıştım. yol bisikleti ile kendimi tutamıyorum ve çabuk yoruluyorum belli bir ortalama tutturabilsem bu kadar yorulmayacam sadece su ile aydosa çıkınca baygınlık gelmişti ilk sefer o yüzden yanıma artık atıştırmalık almadan çıkmıyorum

yavuz öztürk bunu beğendi.
  11. Ercan Cebeci

Ercan Cebeci Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bu konuyla ilgili şöyle bir anlatım var. Birde link. Bunları okumakta fayda var.

SPORCULARDA SIVI ALIMI
    Burada yaptığım açıklamalar ve öneriler amatör veya profesyonel düzeydeki tüm sporlar da sporcular için geçerlidir.Fazla teknik ayrıntıya girmeden anlaşılır ve uygulanabilir bilgiler vermeye çalışacağım.Bilgileri uygulayacak kişilerin sağlık sorunları var ise doktorlarına danışmalıdırlar
    Spor yaparken yapılan en büyük hata yeterli oranda sıvı almamaktır.Buradaki en önemli nokta sıvı alımı denince akla gelen şey su olmaktadır.Ancak egzersiz esnasında vücudumuz suyun yanında elektrolidlere ve enerjiyede ihtiyaç duyar.Bu nedenle spor esnasında su içmek yerine sıvı almak deyimi daha doğrudur.
    Sıvı alımı sporcular için neden önemlidir?
    Egzersiz esnasında kaybedilen suyu yerine koyarak dehidratasyonun neden olduğu performans düşüşünden kaçınmak.
    Artan vücut ısını istenilen düzeyde tutabilmek.
    Uzun egzersizlerde enerji ihtiyacını sıvı içinde alabilmek.
    Terleme ile kaybedilen elektrolidleri (sodyum ve potasyum ) yerine koyabilmek.
    SIVI KAYBINI ÖLÇEBİLMEK
    Sporcunun bir tartısı olmalı egzersiz öncesi ve hemen sonrası tartılmalıdır.İdeali kilo kaybı olmamasıdır.Kilo kaybı , kilo başına 1.5 (birbuçuk) litre sıvı alımı ile desteklenmelidir.Örneğin elit bir sporcu yarış sonrası 2 kilo kaybetmişse (ki bu olmamalı,varsa yarış esnasında yetersiz sıvı aldığının işareti olup büyük ihtimallede yarışı bitirememiştir) 2*1.5=3 litre sıvı almalıdır.
    İdrar rengini takip etmek,açık renkli olması iyi hidrasyonun koyu renkli idrarsa az sıvı alındığının işaretidir
    EGZERSİZ ÖNCESİ ve ESNASINDA SIVI ALIMI
    En çok sorulan soru ne kadar içmeliyim-yemeliyim dir?Ancak gramaj hesabı yapmak ve uygulamak çevre şartlarına bağlı değişeceği için zordur. Sıvı alımındaki, antrenmandaki, beslenmedeki genel ve altın kural kişinin kendini tanımasıdır.Yani antrenman düzeyi veya yarışın yapılacağı ortama uyumunu bilmesidir.
    Yarışın yapılacağı ortam sıcak ve nemli ise bu ortama uyum sağlamak (aklimatize olmak) için en az bir hafta önce orada olup antrenman yapmak gereklidir.
    Egzersizden 3 saat önce 400-500 ml , yaklaşık 15 dakika önce 150-300 ml sıvı alınabilir.
    Egzersiz esnasında önemli bir noktada susama hissini beklemeden müsait olan her noktada sıvı almaktır.Ortalama 150-350 ml sıvı her 15-20 dakikalık dönemde bitirilmelidir.
    SIVI KALİTESİ ve İÇERİĞİ
    İçimi kolay, tad tercihe uygun, ortalama ısı 10 C olmalıdır.Litrede 0.5-0.7 gr sodium içermelidir. Bu sodyum oranını elde etmek için 1.25-1.75 ml sofra tuzunu bir litre sıvıya eklemek yeterlidir.Tuz içermeyen sıvı alımı ile uzun süreli antrenman hyponatremiye sebep olur ve tehlikelidir.
    Eğer egzersiz süresi bir saati aşacaksa karbonhidrat içermelidir.
    Ticari sporcu içeceklerinin özelliklerini içeren sıvıları kendimiz hazırlayabiliriz;
    500 ml şeker katılmamış portakal suyu (veya başka meyva suyu)
    500 ml su
    1.25-1.75 ml sofra tuzu
    karışımı ideal sporcu içeceğidir.
    Bir sıvının sporcu içeceği olması için % 4-8 oranında karbonhidrat , 20-30 meq/lt sodyum, 2-5 meq/lt potasyum içermelidir.Satın alacağınız içeceğin etiketinde bu oranları kotrol edin.
    Şeker katılmış meyva suları kolalı içecekler yüksek karbonhidrat içeriği sebebiyle uygun değildir.Yüksek karbonhidratın bağırsaktan emilimi düşüktür ve bağırsak şikayetlerine sebep olabilir.
    Yarışta enerji için katı yiyecekler (muz,kuru üzüm,enerji barları vs) özelliklede dağ bisikletinde aspirasyon (soluk borusuna kaçma) riski sebebiyle tercih edilmemelidir.
    YARIŞ VE EGZERSİZ SONRASI
    Yarıştan sonra olabildiğince erken dönemde yukarıda bahsettiğim karışım oranındaki sıvılara protein ilavesi (recovery içecek) ile desteğe devam edilmelidir.Buna en iyi örnek muzlu süttür.Protein ilavesi ile karbonhidrat emilim hızı artar.Egzersizden sonraki ilk saatte vücut kaybettiği enerji depolarını geri yüklemek için kapıları açık tutar.Zaman geçtikce bu kapılar kapanır , depoları doldurmak zorlaşır ve ertesi günki yarışta performansınız düşer.
    Dr Sadun Bölükbaşı

Suyun Önemi - Su içmezseniz ne olur?

Yukarıda ki paylaşımları okumanızı tavsiye ederim :)

cahitakin, Reahax, GökhanRR ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  12. yavuz öztürk

yavuz öztürk Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    ok okudum tskler:)

evet faydalı bılgıler mesela onceden bıldıgım ıdrar rengi vs. acık olması yeterınce su alındıgıyla ılgılı falan:)

13. no haşhaş no vitamin

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Yine çıktım aydosa bu sefer kadıköye gidip oradan pedal kesmeden çıktım. bu sefer 70 km pedal kesmeden geri geldim. aydosdan pendiğe inip kadıköye geri geldim 60 km olmuştu. dönüşte bostancıda strava kendı kendıne kapandı bir daha da açmam boşuna açık tuttum sanırım telefonu değişicem neyse foto var bir kaç tane yeni :D fotoları yavaşlarken çektim. kaynakda durdum matarayı doldurup devam ettim bir de kartal sahilde 5 dakıka markete girip çıktım devam ettim kadıkoye.

hava çok rüzgarlıydı poyraz sayesinde rampa aşağı bile hız yapamadım aydosu geçince pendik teme doğru 65 kmyi gördüm rüzgar sallamaya başladı gidonu daha da hızlanmadım aşırı bir poyraz vardı.

evet geçen cumadan beri 3. aydosa çıkışım sadece ikinci çıkışımda aydosda çay içmek için durdum. :D

opetin sağındaki kahvede geçen çay içmiştim ordan da aydos kahvede çay içmiştim 2. seferde bugun sadece foto çekip geçtim

7 gunde 3 aydos az geldi

ilk çıkışımda 6 gun önce aydosa çıkmadan başıbuyuk taraflarında 180 kmlerde olan km saati 3. kez çıkıp geldikten sonra 470 olmuş şimdi

mesajı yeni gördüm bende haftasonu yağmurlu diye bir de zaman da varken bugun çıktım geldim. rüzgar epey zorladı rampa aşağı bile gidon sallanıyordu rüzgardan fazla hızlı inemedim ama performans artmaya başladı 8 10 ile çıktığım rampaları 15 den aşağı düşmeden çıktım düz yolda da fazla hızlı gitmedim onun da etkisi var. strava kaydı da telefonun hafızası sayesınde hata verıp kapandı 50. kmlerde :D

14. no haşhaş no vitamin

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
  15. no haşhaş no vitamin

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bostancı çıkışlı, 25. km de mola daha sonra aynı noktadan dönüş yeniden bostancı

Toplam 50 km

Haftaya pazar yağmur görünmüyor da değişebilir

Bu hafta yağmurlu görünüyor. yerlerde kuru olmaz yağmur dursa bile havalarda tam bisiklet havası 15 16 derece yarın 12 dereceye düşecekmiş gerçi -5 dereceye kadar termaller koruyor. 2 gün yağmur yağmasın yerler kuru olur yeniden çıkıcam.

16. no haşhaş no vitamin

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    akku ya hava durumuna güvenmiyorum artık hava sözde gökgürültülü sağanak yağışlı olacaktı bugun

şimdi hava 26 27 derece güneşli

yarın çıkıyorum sabah 04:00 de saatler bir saat geri alınacak o yüzden pazar sabah 10:00 da bostancıdan giderim

yağmur da yağsa gideceğim aydosa eğer hava iyi olursa hiç pedal kesmeden geri gelirim.

bu akşam 19:00 dan sonra 50 km poyrazdan esicekmiş rüzgar.

yarın sabaha rüzgar böyle olursa yine çıkarım dünde poyraz vardı hiç zorlanmadım sadece rampa inişlerinde biraz daha yavaş indim

yarında gidersem 10. günde 4. kez aydos yapmış olucam.

kadıköyden pedal kesmeden aydosa gitmek isteyen varmı 10:00 da bostancı iskeleden geçeriim

accuya göre bugün yağmur yağacaktı hava 27 derece güneşli

z. usta bunu beğendi.
  17. no haşhaş no vitamin

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    yarın gelmek isteyen varsa bostancı iskeleden 09:00 da çıkıyorum.

Aydos da durmadan göçbeyliye devam ediyorum

saatleri 1 saat geri almayı unutmayın

18. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Aydos tarafını köpekler olur düşüncesiyle pek kullanmıyorum. 2 hafta önce maltepe narcity'den inerken yaklaşık 10 köpek ile karşı karşıya kaldım. Sağolsun bir araç sürücüsü köpekler ile aramda benimle ilerleyip o alanı geçmeme yardımcı oldu da kurtuldum.

Bu güzergah üzerinde köpekler ile alakalı bir sorun yoksa sabah ki hava durumuna göre gelebilirim.

19. no haşhaş no vitamin

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bu hafta ferdi olarak 3 defa çıktım. İlk çıkışımda aydosa gelmeden, Dinçer abiyle devam ettik. İkinci çıkışımda hiç köpek görmedim. Son çıkışımda 3 4 tane iri kıyım kangal Maltepe cezaevine gelmeden 2 km önce yolun kenarında ki açık tel örgülerin yanında baya bir havlıyorlardı. uzaktan seslerini duydum. Yalnız bana değil karşı yönden gelen bisikletli çocuklara havlıyorlardı. Yanlarına gelip ben biraz köpeklerle ilgilenince havlamayı kestiler. :) Genelde beni görünce havlamayı kesiyor, bu aralar köpekler... :D

Bir de dönüşü aydostan sonra kaynarca dan aldım ikincide teme bağlanıp kartala indim. sonra d100 den maltepeden sahile indim. son dönüşümde aydosu tam dolaşmadan direk pendikden kartala indim. d100 ve teme girmeden direk sahile indim. yollarda bozuk olduğu için çok dolaştım. kartala inerken elimde indim çünkü yol çalışması vardı. toprak taş mtb ile gidilmeyecek durumdaydı yollar. kazı çalışması vardı çoğu yolda d100 e gelmeden hızlı trenin ordan pendik istasyonun yolu daha düzgün.

bir daha ki sefere dönüşü aynı yoldan aydostan alma durumu olmazsa, temden kartala sahile dönerim.

20. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Cem merhaba, çıkmadan önce mesaj atmıştım. Şu arıyorum ama telefonun kapalı. Kısmet değilmiş demek ki, daha sonra turlarız artık.