Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kadıköy Belediyesi'nden örnek davranış

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Sozenen tarafından paylaşıldı.

1. Sozenen

Sozenen Aktif Üye

Seviye:
    Birçok bisikletlinin geniş aralıklı kabusu olan mazgalların çözümü o kadar da zor değil, bisiklet yolundaki mazgalların ters yöne değiştirmek yetiyor, bunun son örneği; Kadıköy belediyesi Bostancı Ayşeçavuş Caddesinde Suadiye Tren Yolu Köprüsü altındaki geniş aralıklı mazgallar düzenlenerek bisiklet severlerin o yolda rahatça geçmelerine izin verecek.

Kadıköy Belediyesi’nden örnek davranış

Sedat Arda, Ömer G ve umutcanv bunu beğendi.
  2. umutcanv

umutcanv Aktif Üye

Adı:
    Umutcan Vurgun
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Daha dün İzmir alsancakta mazgala girdim, neyse ki çok kısaydı mazgal sadece lastik patlamasıyla olayı kurtardım. Mazgalların yerleşimi bildiğin işçinin insafına kalmış aynı yol üzerinde 4 tarafa bakan farklı farklı mazgallara rastladım

Sozenen bunu beğendi.
  3. Batu54

Batu54 Aktif Üye

Adı:
    Batuhan
    Seviye:
    yakında yol bisikleti kullanıcak olan birisi olarak gerçekten korkmaya başladım bu mazgallardan dikkatimi hiç çekmiyordu ama artık çok daha dikkatli olmam gerekecek sanırım .

4. mzerenoglu

mzerenoglu 53..

Adı:
    mehmet
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    sence bunu neden yaptılar? Oradaki esnafa bi git sor... rampanın hafif üstünde bi kebapçı var banada o söyledi. Bisikletli bi arkadaş herkes gibi çapraz geçmek istemiş( bilmeyen arkadaşlar için söyliyim orası gidiş geliş 2 araba yanyana anca geçiyor zaten), bir taksi hızlı geldiği için refleks olarak sağa kaçmak isteyince tekerlekleri ızgaralara girip, düşmüş ve ağzını kaldırıma çarpmış, bi kaç diş kırılmış çenesinde hasar vs. Bu ülkede kaza olmadan hiç bir şeyi düzeltmezler. İlla önce birinin canı yanacak. Kaç aydır oradan geçiyodum ama ben bisikletten inip geçiyodum, malum yanındaki kaldırımda dar. Burda teşekkür edilmesi gereken kadıköy belediyesi değil kaza geçiren arkadaştır.Kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum belki bu forumdadır.

5. umutcanv

umutcanv Aktif Üye

Adı:
    Umutcan Vurgun
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Mazgalı uzaktan gördüğün sürece sorun olmuyor genelde çapraz geçiyorsun üzerinden, olmadı bunnyhop yapıyorsun :D gaziemir'de 65'le giderken son anda farkedip zıpladım üzerinden çok keyifli oldu, ön teker biraz yalpaladı ama asfalt ile öpüşmeden toparladım :koptum:

Batu54 bunu beğendi.
  6. Batu54

Batu54 Aktif Üye

Adı:
    Batuhan
    Seviye:
    @umutcanv 3-4 arkadaşdan daha duymuştum zıplayarak geçmeyi bisiklete alıştıktan sonra zıplamayıda çözersem sorun kalmaz inşallah :D Asfaltı öpmek istemiyorum çünkü :D

umutcanv bunu beğendi.
  7. umutcanv

umutcanv Aktif Üye

Adı:
    Umutcan Vurgun
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    bakma gülerek anlattığıma yüreğim ağzıma geldi dedikleri olay vukuu buldu :D o hızla o mazgala girseydim muhtemelen spatula ile kazırlarıdı asfattan, bende mecburen tavşan zıpzıpını öğrenmiş bulundum :D

İhsnn_zyvl bunu beğendi.
  8. Batu54

Batu54 Aktif Üye

Adı:
    Batuhan
    Seviye:
    @umutcanv Aman aman Allah göstermesin :D Umarım bidaha yaşamazsınız , ayrıca çok zor bişey olduğunuda düşünmüyorum yani şu mazgalları çapraz şekilde yapsalar çokmu zor veya yan çevirmek :kötü:

umutcanv bunu beğendi.
  9. umutcanv

umutcanv Aktif Üye

Adı:
    Umutcan Vurgun
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Aynen hoca, bisiklet sever belediye başkanları lazım bize :(

Batu54 bunu beğendi.
  10. İhsnn_zyvl

İhsnn_zyvl Düz maşa kullanıcıları kulübü

Adı:
    İhsan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ya şu buny hop düz maşalı bisikletle nasıl yapılıyo var mıdır bi taktiği fln?

11. Sozenen

Sozenen Aktif Üye

Seviye:
    Valla ne yalan söyleyeyim. Kazanın olması ne yazık ki çok üzücü ama bir çok yerde sürekli kaza olduğu halde değişikliğe gidilmiyor. Burada gidilmiş olması bence iyi bir örnektir. Kötü bir durumun buna vesile olmuş olması tabii ki hoş değil ancak düzelmiş olması yine de bir gelişme olduğunun göstergesidir.

12. mzerenoglu

mzerenoglu 53..

Adı:
    mehmet
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Tabiki iyi bir örnek ama keşke hiç bi arkadaşımızın canı yanmadan bu sorunlar çözülse, yani bu ızgaralar ilk kez döşenirken hiç kimsenin aklına gelmiyor mu buradan bisiklet nasıl geçer boydan boya ızgara... hemde inanılmaz yoğun bi nokta. Belediyecilik, şehir bölge planlamalarını keşke akıllı insanlar yapsa. Ne diyelim bu tür iyileştirmeleri ilerleyen zamanlarda heryerde görürüz inşallah.

Batu54 bunu beğendi.
  13. Sozenen

Sozenen Aktif Üye

Seviye:
    Ben de düz maşalı bisiklet kullanıyorum. Önemli olan kilitli pedal bunny hopta bence :)

14. Ormanci

Ormanci Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Ben hep orayı kullanarak gidip geliyorum, geçende görünce şaşırdım, demek bu yüzdenmiş. Aynen arkadaşların dediği gibi, kimsenin aklına gelmez, illa birşey olması beklenir. Hoş, bazı icatlar, çözümler de böyle ortaya çıkar, çok da sövmemize gerek yok :)

Bu arada o mazgalların ikisinin birleşim noktası üzerinden geçiyordum hep aşağıdan yukarı çıkarken :) İnerken ise kaldırıma mümkün olduğunca yanaşıp, tek ayağımı kaldırıma atıp, kaldırım ile mazgal arasındaki yol kalıntısından geçiyordum :)

15. Berk Karaca

Berk Karaca Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bu noktayı düzeltmişler sonunda demek. Vesilesi kötü olmuş ama bu ülkede bir sonuç getirmiş olmasına bile şaşırıyor insan maalesef. Ben de eskiden burayı çok kullanırdım. Yukarıdan hızla inerken mazgal birleşim noktasını tutturmaya çalışmak baya heyecanlı oluyor cidden :) Neyse ki başıma bir şey gelmeden bu heyecandan vazgeçmiştim, şimdi tekrar kullanmaya başlayabilirim bu sokağı.

Bu arada; yol bisikletinde kilitli pedalınız varsa, vites kollarından tutarak bunny hop yapmak epey basit ;)

16. İhsnn_zyvl

İhsnn_zyvl Düz maşa kullanıcıları kulübü

Adı:
    İhsan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    yalnız spd olmadan nası yapıcaz

17. Volks

Volks Kıdemli Üye

Adı:
    Volkan
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    vallahi sırf şu yüzden anadolu yakasında yaşamak istiyorum. Avrupa yakasının yolları berbat yahu.
    Bisikletin elinizde kalması an meselesi cidden..

18. waafy

waafy Aktif Üye

Adı:
    Mustafa
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Dün bisiklet almış biri olarak ilk bir saat içinde mazgalla tanıştım ama ne mazgal. Tüm yol boyunca ağzını açmış seni yutmak için bekliyor. İlk tanışma şaşkınlığı ile ne yapacağımi bilemedim yavaştım ve on teker girdi çıktı arka teker denk gelmedi. Sonra gözüm sürekli mazgallarda. Fakat tamamına yakını eğik oluşu dikkatimi çekti . demek ki eskisi gibi dikey mazgal koymuyorlar artık. Önüne fazla dikkat etmek çevreye dikkatten çalıyor. Hep risk hep risk.

19. Volks

Volks Kıdemli Üye

Adı:
    Volkan
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Burası İstanbul abi, nereden ne çıkacağı belli olmaz :)
    İyi kurtarmışsın, belki daha ince bir şey olsa tepe taklak gidecektin korunmuşsun :)

20. ahmtayd

ahmtayd Forum Demirbaşı

Adı:
    Ahmet
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Sakarya da bütün mazgallar ters yapılmış. Tehlike oluşturacak mazgal görmeniz zordur

THE DAME bunu beğendi.