Kadıköy Belediyesi'nden örnek davranış

Sozenen

Aktif Üye
Tepki
393
Birçok bisikletlinin geniş aralıklı kabusu olan mazgalların çözümü o kadar da zor değil, bisiklet yolundaki mazgalların ters yöne değiştirmek yetiyor, bunun son örneği; Kadıköy belediyesi Bostancı Ayşeçavuş Caddesinde Suadiye Tren Yolu Köprüsü altındaki geniş aralıklı mazgallar düzenlenerek bisiklet severlerin o yolda rahatça geçmelerine izin verecek.

(link)

Scudo

umutcanv

Aktif Üye
Tepki
118
İsim
Umutcan Vurgun
Bisiklet
Carraro
Daha dün İzmir alsancakta mazgala girdim, neyse ki çok kısaydı mazgal sadece lastik patlamasıyla olayı kurtardım. Mazgalların yerleşimi bildiğin işçinin insafına kalmış aynı yol üzerinde 4 tarafa bakan farklı farklı mazgallara rastladım

• Beğen
Tepkiler: Sozenen

Batu54

Üye
Tepki
50
İsim
Batuhan
yakında yol bisikleti kullanıcak olan birisi olarak gerçekten korkmaya başladım bu mazgallardan dikkatimi hiç çekmiyordu ama artık çok daha dikkatli olmam gerekecek sanırım .

mzerenoglu

Daimi Üye
Tepki
197
İsim
mehmet
Bisiklet
Salcano
sence bunu neden yaptılar? Oradaki esnafa bi git sor... rampanın hafif üstünde bi kebapçı var banada o söyledi. Bisikletli bi arkadaş herkes gibi çapraz geçmek istemiş( bilmeyen arkadaşlar için söyliyim orası gidiş geliş 2 araba yanyana anca geçiyor zaten), bir taksi hızlı geldiği için refleks olarak sağa kaçmak isteyince tekerlekleri ızgaralara girip, düşmüş ve ağzını kaldırıma çarpmış, bi kaç diş kırılmış çenesinde hasar vs. Bu ülkede kaza olmadan hiç bir şeyi düzeltmezler. İlla önce birinin canı yanacak. Kaç aydır oradan geçiyodum ama ben bisikletten inip geçiyodum, malum yanındaki kaldırımda dar. Burda teşekkür edilmesi gereken kadıköy belediyesi değil kaza geçiren arkadaştır.Kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum belki bu forumdadır.

umutcanv

Aktif Üye
Tepki
118
İsim
Umutcan Vurgun
Bisiklet
Carraro
@Batu54
Mazgalı uzaktan gördüğün sürece sorun olmuyor genelde çapraz geçiyorsun üzerinden, olmadı bunnyhop yapıyorsun :D gaziemir'de 65'le giderken son anda farkedip zıpladım üzerinden çok keyifli oldu, ön teker biraz yalpaladı ama asfalt ile öpüşmeden toparladım :koptum:

• Beğen
Tepkiler: Batu54

Batu54

Üye
Tepki
50
İsim
Batuhan
@umutcanv 3-4 arkadaşdan daha duymuştum zıplayarak geçmeyi bisiklete alıştıktan sonra zıplamayıda çözersem sorun kalmaz inşallah :D Asfaltı öpmek istemiyorum çünkü :D

• Beğen
Tepkiler: umutcanv

umutcanv

Aktif Üye
Tepki
118
İsim
Umutcan Vurgun
Bisiklet
Carraro
bakma gülerek anlattığıma yüreğim ağzıma geldi dedikleri olay vukuu buldu :D o hızla o mazgala girseydim muhtemelen spatula ile kazırlarıdı asfattan, bende mecburen tavşan zıpzıpını öğrenmiş bulundum :D

• Beğen
Tepkiler: İhsnn_zyvl

Batu54

Üye
Tepki
50
İsim
Batuhan
@umutcanv Aman aman Allah göstermesin :D Umarım bidaha yaşamazsınız , ayrıca çok zor bişey olduğunuda düşünmüyorum yani şu mazgalları çapraz şekilde yapsalar çokmu zor veya yan çevirmek :kötü:

• Beğen
Tepkiler: umutcanv

umutcanv

Aktif Üye
Tepki
118
İsim
Umutcan Vurgun
Bisiklet
Carraro
@Batu54
Aynen hoca, bisiklet sever belediye başkanları lazım bize :(

• Beğen

İhsnn_zyvl

Forum Demirbaşı
Tepki
207
İsim
İhsan
Bisiklet
Salcano
Ya şu buny hop düz maşalı bisikletle nasıl yapılıyo var mıdır bi taktiği fln?

Sozenen

Aktif Üye
Tepki
393
@mzerenoglu

Valla ne yalan söyleyeyim. Kazanın olması ne yazık ki çok üzücü ama bir çok yerde sürekli kaza olduğu halde değişikliğe gidilmiyor. Burada gidilmiş olması bence iyi bir örnektir. Kötü bir durumun buna vesile olmuş olması tabii ki hoş değil ancak düzelmiş olması yine de bir gelişme olduğunun göstergesidir.

mzerenoglu

Daimi Üye
Tepki
197
İsim
mehmet
Bisiklet
Salcano
@Sozenen

Tabiki iyi bir örnek ama keşke hiç bi arkadaşımızın canı yanmadan bu sorunlar çözülse, yani bu ızgaralar ilk kez döşenirken hiç kimsenin aklına gelmiyor mu buradan bisiklet nasıl geçer boydan boya ızgara... hemde inanılmaz yoğun bi nokta. Belediyecilik, şehir bölge planlamalarını keşke akıllı insanlar yapsa. Ne diyelim bu tür iyileştirmeleri ilerleyen zamanlarda heryerde görürüz inşallah.

• Beğen

Sozenen

Aktif Üye
Tepki
393
@İhsnn_zyvl
Ben de düz maşalı bisiklet kullanıyorum. Önemli olan kilitli pedal bunny hopta bence :)

Ormanci

Üye
Tepki
128
Bisiklet
Merida
Ben hep orayı kullanarak gidip geliyorum, geçende görünce şaşırdım, demek bu yüzdenmiş. Aynen arkadaşların dediği gibi, kimsenin aklına gelmez, illa birşey olması beklenir. Hoş, bazı icatlar, çözümler de böyle ortaya çıkar, çok da sövmemize gerek yok :)

Bu arada o mazgalların ikisinin birleşim noktası üzerinden geçiyordum hep aşağıdan yukarı çıkarken :) İnerken ise kaldırıma mümkün olduğunca yanaşıp, tek ayağımı kaldırıma atıp, kaldırım ile mazgal arasındaki yol kalıntısından geçiyordum :)

Berk Karaca

Daimi Üye
Tepki
480
Bisiklet
Giant
Bu noktayı düzeltmişler sonunda demek. Vesilesi kötü olmuş ama bu ülkede bir sonuç getirmiş olmasına bile şaşırıyor insan maalesef. Ben de eskiden burayı çok kullanırdım. Yukarıdan hızla inerken mazgal birleşim noktasını tutturmaya çalışmak baya heyecanlı oluyor cidden :) Neyse ki başıma bir şey gelmeden bu heyecandan vazgeçmiştim, şimdi tekrar kullanmaya başlayabilirim bu sokağı.

Bu arada; yol bisikletinde kilitli pedalınız varsa, vites kollarından tutarak bunny hop yapmak epey basit ;)

İhsnn_zyvl

Forum Demirbaşı
Tepki
207
İsim
İhsan
Bisiklet
Salcano
yalnız spd olmadan nası yapıcaz

Volks

Forum Demirbaşı
Tepki
644
İsim
Volkan
Bisiklet
Specialized
vallahi sırf şu yüzden anadolu yakasında yaşamak istiyorum. Avrupa yakasının yolları berbat yahu.
Bisikletin elinizde kalması an meselesi cidden..

waafy

Daimi Üye
Tepki
305
İsim
Mustafa
Bisiklet
Giant
Dün bisiklet almış biri olarak ilk bir saat içinde mazgalla tanıştım ama ne mazgal. Tüm yol boyunca ağzını açmış seni yutmak için bekliyor. İlk tanışma şaşkınlığı ile ne yapacağımi bilemedim yavaştım ve on teker girdi çıktı arka teker denk gelmedi. Sonra gözüm sürekli mazgallarda. Fakat tamamına yakını eğik oluşu dikkatimi çekti . demek ki eskisi gibi dikey mazgal koymuyorlar artık. Önüne fazla dikkat etmek çevreye dikkatten çalıyor. Hep risk hep risk.

Volks

Forum Demirbaşı
Tepki
644
İsim
Volkan
Bisiklet
Specialized
@waafy

Burası İstanbul abi, nereden ne çıkacağı belli olmaz :)
İyi kurtarmışsın, belki daha ince bir şey olsa tepe taklak gidecektin korunmuşsun :)

ahmtayd

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Ahmet
Bisiklet
Carraro
Sakarya da bütün mazgallar ters yapılmış. Tehlike oluşturacak mazgal görmeniz zordur

• Beğen
Tepkiler: THE DAME