Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kadıköy anadolu kavağı sarıyer beşiktaş

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında galipulusoy tarafından paylaşıldı.

1. galipulusoy

galipulusoy Aktif Üye

Seviye:
    arkadaşlar selam:
    ortalama bir bisiklet binicisiyim.çalıştığım için sabah 06:00 da kalkıp şükrü saraçoğlu bostancı yapıyordum(ort20km/h) havalar son günlerde yağışlı diye bu hafta hiç çıkamadım.geçen pazar yol ile kadıköy kanlıca yaptım.
    şimdi sadete gelicek olursam bu pazar kesinlikle (açık radyo diye bir radyoya destek için gönüllü olarak bu turu yapıyorum) bu güzergahı kullanmam gerekecek.
    daha önce buraları kullananlardan bilgi almak istiyorum
    kadıköy anadolu kavağı kaç km sarıyer beşiktaş kaç km (tahminim toplam yolun 80 km yi geçmeyeceği) hızımı 25km/h ta tutmaya çalışıcam.
    kadıköyden 09:00 da çıkacağım anadolu kavağından 45 dk bir sarıyere vapur var diye biliyoum bu gezi bu şartlar altında beni hırpalar mı acaba yoksa kolay bir gezimi olur.

2. cagan0403

cagan0403 Forum Bağımlısı

Seviye:
    öncelikle selamlar
    belirttiğiniz güzergah 80 kmyi geçmez.fakat beykozdan yuşa hz tepesinde dik bir rampa var orası eğer kondisyonunuz düşükse zorlayabilir.sarıyer-beşiktaş zaten düz yol 27 km
    iyi yolculuklar

3. Barış Kılınç

Barış Kılınç Forum Bağımlısı

Seviye:
    60 kilometre civarında bir rota bu. Kadıköy-Anadolu Kavağı 33km gibi bir mesafe tutuyor. Ancak Anadolu yakasının yolu çok iniş çıkışlı. Sarıyer'den sonra tempo tutturunca daha iyi anlıyorsunuz bunu. Beykoz Devlet hastanesinin yakınlarında ufak bir çıkış var ve Anadolu Kavağı'na inmeden önce 160 metre kadar irtifa kazanıyorsunuz. İnişte dikkat edin, son viraj çok kör ve ters eğimli. Avrupa yakasında tek çıkış İstinye civarında, o da leblebi tabii. Ortalamanız Avrupa yakasında yükselecektir. Tabii bu mevsimde biraz sert poyraz ya da lodos yemek mümkün. Gidiş ya da gelişten birine yardımcı, birine de engel olacaktır bu rüzgarlar. Kolay gelsin, iyi turlar.

4. galipulusoy

galipulusoy Aktif Üye

Seviye:
    arkadaşlar teşekkür ederim.
    rüzgarı düşünmemiştim umarım avrupa yakasın da karşıdan eser.çünkü anadolu yakasında çantam yiyecek dolu olacak avrupaya geçene kadar hepsi mideye yüküm hafifler.:)))
    yorumlarınızı not alıyorum teşekkür ederim.

5. Blitzkrieg

Blitzkrieg Yeni Üye

Seviye:
    eminin zevkli bir tur olacaktır :) katılmak isterdim gerçekten :)
    fakat sanırım pazar tuzlaya gideceğiz küfte yemeye. 9.00 da başlayacaksan turuna 17:00 de evinde olursun diye tahmin ediyorum. trafik biraz yavaşlatıyor avrupa yakasında. istinye - tarabya taraflarında yürüme hızına bile düşülüyor bazen. turu tamamladıktan sonra yorumlarını bekliyorum.
    iyi yolculuklar ;)

6. galipulusoy

galipulusoy Aktif Üye

Seviye:
    çok güzel bir güzergah diyebilirim. sabah erken saatler de yol bisikleti ile çok hoş olur.anadolu kavağın da 07:00 dan vapur seferleri var sarıyere. ona göre çıkılr kadıköyden. yolla erken çıkmayı tavsiye ederim çünkü geç saatte yol bisikleti güvenli olmaz bence.çünkü hep kaldırım dibinden gitmek zorunda kalır.
    her haftasonu kartal pendik sıkıldım bu boğaz hattı arada bir iyi olacak.özellikle erguvanlar açarken sabah erken saatler de boğaz sefası...
    yine anadolukavağına kadar yolun kabul edilebilir zorluğu anadolukavağındaki dik yokuş performans için de ideal diye düşünüyorum.tabii cumartesi pazar yol grubunda da tuzladan sonrası yokuşlu ama en tuzladan ötesine hiç gidemedim.
    yine boğaz yaya bakımından kalabalık bisikletin görünürlülüğü tanınması için ideal diye düşünüyorum.yine kanlıcadan geçerken yoğurt yeme imkanı ortaköyden kokoreç bebek de badem ezmecisi varmış orya uğrama falan gibi alternatifler de var.
    istanbulu daha iyi yaşamak için bu hat arasıra gidilmeli derim ben

7. özer çankaya

özer çankaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    arkadaşlar bende bugün beşiktaş sarıyer - garipçe köyü ardında anadolu kavağına geçeceğim anadolu kavağından üsküdar ordan son durak beşiktaş olcak umarım zevkli bir tur olur :)

8. Efe Coşan

Efe Coşan Üye

Seviye:
    hayırlı turlar dilerim ;)