Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kaçkarlar' da bulut oldum.. ( 20-24 Temmuz DOKADAK Kaçkar zirve ve Trans Kaçkar )

Konu, 'Outdoor' kısmında badumania tarafından paylaşıldı.

1. badumania

badumania Yolda olmak iyidir..

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Selam,
    Bu sene kuzenlerimle tatilimizi nasıl geçirelim diye düşünürken bizim dağcı kuzenin aklına Kaçkar'lara çıkmak gelmiş ne hikmetse bizde iyice gaza geldik de hadi çıkalım dedik. Yaklaşık 2 ay boyunca ince eleyip sık dokuduk malzemelerimizi tamamladık ve 19/07/2011 akşamı memleketimiz Çamlıhemşin'e doğru Ankara'dan yola koyulduk..

Olayın kahramanları:

Bahadır DUMAN ; bendeniz Ankara'da yaşıyorum işletmecilik yapıyorum. Her sene yada 2 senede bir mutlaka dağcılık faaliyeti yapıyorum ancak bu sene bir başka oldu desem yeridir.

Uploaded with ImageShack.us

Emre SÖNMEZ ; kendisi İstanbul'da Beyoğlu'nda harita mühendisi Çamlıhemşin hastası (hepimiz öyle ). Geri dönüşte zor yolladım valla.

Necmi Semih DUMAN ; Ankara'da öğrenci bizi Kaçkar faaliyeti için gaza getiren vatandaş :D

Devam edelim Rize'nin Pazar ilçesinde indik ilk minibüsle Çamlıhemşine geçtik biraz aile ziyareti dostlarla buluşma derken akşam oldu ve Ardeşen ilçesine yola koyulduk . Ardeşen ilçesinde DOKADAK (Doğu Karadeniz Doğa Sporları Klübü) adlı sürekli faaliyet gösteren bir grup var onlarla buluştuk yaklaşık 30 kişilik bir ekiple tanıştık Ankara İzmir Giresun ve Rize'den katılan dağcılarla tanıştık çay içtik derken saat 21:30 da ardeşenden 4 minibüs yola çıktık.

Yolculuk yaklaşık 10 saat sürdü Artvin'in Yusufeli ilçesine bağlı Olgunlar (eski adı Hevek ) yaylasına vardık.

Olgunlar'da güzel bir kahvaltı sonrası Dilberdüzü'ne doğru yola çıkıyoruz yaklaşık 3 saatlik bir yürüyüş sonunda Dilberdüzü'ne çadırımızı kuruyoruz..

Akşam Emre'nin ellerinden süper güzel lapa bi şehriye yedikten sonra bendenizin tulum konçertosu başlıyor :D (lit lut)

Gece uykuya dalıyoruz ve sabah 4 te ayaktayız.. biraz kahvaltı yapıp hazırlıklarımızı tamamlıyoruz..
    Grup liderimiz sevgili Dursun Ali DEMİROĞLU son direktifleri veriyor..

Yaklaşık bir buçuk saat sonra Deniz Gölü'ndeyiz mükemmel bir manzara..

Birkaç etabı daha geçiyoruz..

Veee sonunda zirveee ..

Yorucu bir günün ardından ertesi sabah çadırlarımızı toplayıp olgunlar yaylasına geri döndük. Yaklaşık 2 saat oyalandıktan sonra Döbe yaylasına doğru yürümeye başladık

Döbe yaylası

Döbe yaylasından 1-1 buçuk saat daha yürüdük ve yeni kamp alanımıza vardık..

ve tuluma devam :D

Artık Artvin sınırından ayrılma vakti geldi trans Kaçkar faaliyetimizin son günündeyiz naletleme geçidinden Rize sınırına gelip Çamlıhemşin'e bağlı Kavrun yaylasına ineceğiz..
    yola çıkmadan son bir poz veriyoruz

Yukarı Kavun göllerinde biraz yüzüp ardından Kavrun'iniyoruz ve güzel bir mıhlama üzerine katılım belgelerini alıp Çamlıhemşine yol alıyoruz..

TEŞEKKÜRLER DOKADAK ekibi...

2. badumania

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    bu arada arkadaşlar yazının başlığını Kaçkarlar' da Bulut Olsam adlı kitaptan alıntı yaparak yazdım.. Sevgili Uğur BİRYOL kızmasın sonra :D

3. Enis Kıralp

Enis Kıralp Yeni Üye

Seviye:
    Süper olmuş ellerinize sağlık ;) Karadenizi ben de çok merak ediyorum gidip görmek lazım.

badumania bunu beğendi.
  4. badumania

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    bu güne kadar Kaçkarlarda bir çok dağcılık ve treking faaliyetinde bulundum inşallah bisikletle de gezicem..

5. İbrahim Gökçe

İbrahim Gökçe Üye

Seviye:
    süper fotograflar...bakarken bile kendimden geçtim..ellerinize saglık

badumania bunu beğendi.
  6. badumania

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    İbrahim bey canlı canlı görseniz daha bir kendinizden geçer bayılır hatta bir daha görmek için ayılırsınız :D

İbrahim Gökçe bunu beğendi.
  7. Cüneyt HOCAOĞLU

Cüneyt HOCAOĞLU Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Canım Karadeniz, tüm paylaşımınız için teşekkür ederim, 1972-1986 yıllarına gidiverdim, sağolun ayaklarınıza sağlık (tüm ekibin)

8. badumania

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Karadenizimiz canımızdır korumasını bilirsek tabikide.. yeniden gelin sizin gibi doğa severlere ihtiyacı var karadenizin.. teşekkürler ilginize..

9. Mustafa Glts

Mustafa Glts Aktif Üye

Seviye:
    çok güzel bir gezi olmuş... tatilinizi en iyi şekilde geçirdiğinize emin olun :)

10. Kamil BULUT

Kamil BULUT Kıdemli Üye

Seviye:
    İnsan kıskanmıyor desem yalan olur.:) Paylaşımlar için teşekkürler.

badumania bunu beğendi.
  11. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Merhabalar..
    Vallahi en iyisini yapmışsınız gerçekten. Bizde 3400 metre civarına kadar çıktık ama malesef zirveyi deneme gibi bir imkanımız olmadı. Bisikletlerimizle Artvin-Yusufelinden yola çıkıp Çoruh vadisi-Sırakonaklar vadisi- Sırakonaklar köyü-Taşbaşı yaylası- Davalı yaylası- Kavrun geçidi - Lanetleme geçidi - Yukarı kavron yaylası - Galen düzü- Ayder - Çamlıhemşin - Pazar - Rize yapmıştık 2009'da. Sırakonaklar köyünden sonra Yukarı kavrona kadar bisiklet sürmenin imkanı yoktu malesef. Tam 3 gün eşyaları ve çantaları taşıyarak ilerledik :) Hatta davalı yaylasından sonra geçide tam 4 kere gitmek zorunda kaldık :) Eşyaları çıkar-in-bisikletleri çıkar-diğer tarafa eşyaları indir tekrar çık bisikletleri indir :) Lanetleme geçidinde de aynı taktiği uyguladık. :) Diğer insanlar eşyalarını katırlara yüklemiş trekking botları ile zar zor yürürlerken biz günlük spor ayakkabılarımızla onların iki katı fazla yol yapmıştık aynı rotada. :)
    Güzel bir maceraydı :)