Kaça aldın?

Ali Güven

Aktif Üye
Tepki
95
Bisiklet
Amoeba
@hüseyin salman

araba konusunda ben de şu açıdan size katılıyorum. pintiliğimi biraz daha törpüleyen, arabanın yaptırdığı masraflar oldu.
normalde 20-30TL çok büyük paralar iken önce evlilik :) sonra da araba masrafları bu ölçüyü değiştirmeme sebep oldu.
araba için ufak kaporta işine 40TL (o da pazarlıkla), küçük bir kazaya da 1000TL civarı harcayınca 'çakram' açıldı.
bu vesileyle amoeba scud kadro üstüne deore set toplamak nasip oldu (çoğu 2. elden ama, pintiliğe devam ;)

yine de soranlara 500 küsür veya 1000 civarı diyorum (nabza göre).

• Beğen
Tepkiler: Tahir Keskin
Scudo

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@Emre Yönlüer

aynen :D
bu arada senin fikri uygulamaya başladık. havludan atlet tasarımı yapıyoruz :D
prototip çalışması güzel oldu. geliştirmeye koyulduk :D

• Beğen
Tepkiler: Emre Yönlüer

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Bisikletimi 700 TL'ye aldım.
Otomobil tavsiye edenlere; otomobilin yıllık vergisi fiyatına bu bisikleti aldım diyorum, hak veriyorlar.
Motor tavsiye edene; bunun motoru benim, motor insanı hantallaştırır ben genç kalıyorum diyorum.

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@c. kırmızı

Hemen patentini alayım o zaman [emoji14] sonra fabrika yeri bakmaya başlarım...[emoji467]

HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@Emre Yönlüer

biz yapalım patentini sonra çıkart :D

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@Emre Yönlüer
biz yapalım patentini sonra çıkart :D

Latif Ç.

Aktif Üye
Tepki
130
Bisiklet
Specialized
Benim de verdiğim cevap genelde "kayıt olduğun spor salonunun yıllık ücreti civarında, ama bir yıl sonra senin üyelik bitiyor benim alet bende kalıyor, değerini koruyor" şeklinde...
Kendilerinden örnek verince (genelde marka spor salonlarına gidiyorlar, benim de spor tarzıma uymuyor ama kendilerine de sıkça kaça yazıldın soruluyordur diye tahmin ediyorum)

• Beğen
Tepkiler: chnkrmz

Umut Tekin

Forum Demirbaşı
Tepki
284
İsim
Umut Tekin.
Bisiklet
Carraro
@Tahir Keskin

:))) Aynı ben bisiklet 450 lira lastikler 200. Hemen diyorum, lastikleri 200 lira gerisini sen düşün :)

• Beğen
Tepkiler: Tahir Keskin

Yasin Yücel

Aktif Üye
Tepki
63
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ben baya çevreme empoze ettim bisiklet fiyatlarını. Hatta artık bisiklet bakıyorlar 1000-2000 tl lik. Başta insan bir ön yargıyla bakıyor ama senin bisikletle neler yaptığını nerelere gittiğini görünce anlıyor. Hatta kendi 300 tl lik bisikleti ile seninle tura gelmeye kalkışıp birde çok yorulunca ve zevk almayınca çok iyi anlıyor.

Tepki
1
Bisiklet
Mosso
Genel ön bilgisi olmayan bir insan için bu olay karşısında bisikletin fiyatı yüksek gelmesi normal,
Bir gerçekte var. Bisiklet aksesuar ve donanım malzemesi edilenden yüksek fiyatlar indirim yapılsın :)

Tepki
28
Bisiklet
Sedona
En çok aldığım cevap ise o paraya motor alınırdı :)

Aynı mantık araç aldığımızda oluyor o paraya x araç alınırdı bu aracın yedek parçası çok pahalı vs vs vs Ön yargı maalesef :)

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
demek istediğim anlayışlı bir baban var. :)

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
@c. kırmızı

"oolum o paraya motor alınır" diyecekler arkanızdan. akılsız diyecekler vs. hepsi dendi ordan biliyorum. "artık otomobile terfi et" diye arkamdan bağıran oldu :)

kucukozet

Üye
Tepki
12
Bisiklet
Cube
Ben kendime 1500 tl ilk bisiklet almayı planlarken 4500 tl ye bisiklet aldım ve esime fiyatını söyleyemedim. Benim maillerimden kredi kartı hesap özetinde gördü bir gün konuşmadık baya tartıştık. Simdi alıştı. Başka bilen yok.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
bisiklete karne hediyesi denegelmiştir. hatti zatında bana da bisiklet ilkokul ikide karne hediyesi olarak alınmıştı. bisiklet, çocukluk hevesi olarak görülüyor ve haliyle bizlerin zamanından gelen çocuklara fazla para harcanmaz, bir numara büyük al seneyede giyer düsturu benzeri, bisiklet oyuncak gibi birşey algılanıyor. sonuçta, bisiklete fazla para vermek anlamsızdır ön yargısı çok insanda hakim. bisikletler kaç para diyene 12000 euroluk bisikletleri gösteriyorum. "işte" diyorum "bu kadara kadar bulunuyor çok şükür". " o paraya araba alınır, 4 bin lira daha koy üzerine şu markayı otomobilin bu marka modelini al" diyorlar. neyse zamanla geçecek elbette. 18 yıl evvel izmirde kaskla gezen bana 6 yaşlarında bir çocuk "kafasına ne takmış soytarıya bak" dediğinden bu yana çok şey değişti. decathlonda bile mini mini kız çocukları pespembe kaskları aldıkları bisikletlerden daha çok seviyor ve mağaza içinde kaskla koşturuyorlar. 1993 yılında sol kulağıma küpe taktığımda, Ankara da sayılı idik. hatta işi bilmeyenler bilenlere "bu eşcinsel mi la" diye soruyorlardı. şimdi at hırsızı gibi adamlar bile küpe takıyor. şimdi dalga geçilen geleceğin makinelerine daha bugünden sahip olmaktan gurur duyuyorum.