kaç km gitmeliyim?

ahmett.01

Daimi Üye
Tepki
76
ben yeniyim.ilk uzun yolumu kaç km yapmalıyım.(kendimi alıştırmak için)yorumlarınızı bekliyorum.tşkkrler.

Scudo

Fırat Ayanyan

Forum Bağımlısı
Tepki
259
iyi bi gününde kendini sonuna kadar zorla sende kendi limitlerini öğrenmiş olursun ben ilk uzun yol denemseinde o kadar çok yorulmuştum ki ewe geldiğimde apartmanın merdivenlerini çıkarken ağlayasım geldi 3. kata dinlene dinlene çıktım ninemle çıksam o bende hızlı çıkardı heralde

• Beğen
Tepkiler: lindemann

AydınGünaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
1.381
bende senin hibi yeniyim geceleri 2 saat sehir içinde sürüyordum bir süre bu hafta sonu ilk denmemmi yapmayı planlıyorum 60 km deneyecem bakalım artık aksilik cıkmazsa yola cıkıcam tek basıma.... senin planladıgın bir mesafe varmı

• Beğen
Tepkiler: süzme

ahmett.01

Daimi Üye
Tepki
76
@nihilist_deniz

herhangi bi km planlamıyorm ama kendimi zorlicm.bende senn yaptığn gibi akşamüzeri arkadşlarla 2-2buçk saat geziorm ama uzun yol gibisi olamaz tabi..

AydınGünaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
1.381
@ahmett.01

evet haklısın uzun yolu tadı baska oluyor sehir dısına cıktıgımda pedal daha bir hos geliyor insana ne kadar yorulsanda basası geliyor insanın bisikletin üstünde olmak farklı bir duygu insanda özgürlüğü hissettiyor ne bilim insanı cektikkçe içine çekiyor... erzurumda hava kosulları adam akıllı düzelmedi gitti yine yağmur başladı dün fena yakalandım sırılsıklam oldum... ama yinede ıslanmaya deger

ahmedseref

Forum Demirbaşı
Tepki
550
@nihilist_deniz

Evet şehir dışına çıkınca insanın basası geliyor ama sebebi ilk yerleşim yerine bir an önce varayım diye.
-Ülen Çorl bu kadar uzak mıydı?
-Hah geldim işte. Yok la daha Velimeşe'ye gelmişim. Otobüsle gelsem şimdi Çorlu'ya gelmiştim, o yüzden yanıldım galiba... vs... :D
Ben de bir zorlayayım
60 km yapmıştık arkadaşla ama o gün iniş çıkış çoktu.
30 x 2 yapmıştık ama bir daha zorlasam iyi olur.
Ben de nasiplenmiş oldum.
Tekirdağ 70 km 70 x 2 yapsam mı?
Yoksa 70 x 1.5 falan, yıkıldığım yerde otobüse atlasam, hatta otobüsün güzergahından gidip, yoldan beni toplasalar :Skull-175
Uzun yol iyidir ama bence önce 1-2 hafta hergün sabah akşam 20-25 km yani 2x 1 saat bisiklete binip günde 50 km ile vücuduna hazırlasan iyi edersin.
Hatta sabah 20-25 arası, akşamları 30'un altına düşmeden 1'er saat sür bakalım

AydınGünaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
1.381
@encralis

özellikle aksamları sürüyorum bir bucuk saatin altını inmiyorum sabahlarıda sürmek isiyorum ama sabah sekizde mesai başlıyor ama yakında ona bir hazırlık yapayım diyorum daha uzun yollar için haftasonlarını özellikle su yaz döneminde kamp ve bisiklete ayırmak isiyorum bunun içinde antremanı sıkı tutmak lazım

Nevzat KÖSEOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
593
ben sana bı taktık vereyım ilk kendını zorla hızlı bı tempoyla 30 km git ertesı gun kalk gene aynı tempoyla 45 km gıt sonra 2 gun dınlen tekrar kalk ve 60 km git (temponu kendin ayarla) ertesi gun dinlen ertesı gun kalk 70 km gıt bu dedıklerımı yapa bilirsen bi sonrakı haftaya sen 140 km bıle yaparsın

bianconero

Aktif Üye
Tepki
56
ben de kısa bir süredir düzenli olarak bisiklet kullanıyorum yakın zamanda 50 km.lik bi yol yapacam.. ondan sonra bakacaz durumumuza işte

AydınGünaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
1.381
@Nevzat K.

verdigin taktigini sonuna kadar deneyecem yazdıkların uygulanabilir bir çalışma proğramı.. tesekkürler yazdıkların için...:)

ahmett.01

Daimi Üye
Tepki
76
arkadaşlar yorumlarınız gerçekten güzel.Yorumlara devam edelim.......

Fırat Ayanyan

Forum Bağımlısı
Tepki
259
ben şöyle çalışın kendinizi yıpratın sonra 2 gün bekleyin çümkü yırttığınız kaslar 2 gün sonra daha da kuvvetlenmiş bir şekilde tekrar yenilencek 2 günde bir hedefini arttırarak git ne kadar hızlı gitmeye çalışırsan menzilin o kadar düşer yola çıkmadan önce makrana muz soda bitter çikolata ve powerade alırsan çok çok farketiğini görüceksin

• Beğen
Tepkiler: ahmett.01

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
@Nevzat K.
Yeni başlayan birisi bu şekilde arttırsa vücutta yıkıma sebep olur. Önerilerinizi iyi düşünüp yapın.

Ayrıca 1 saati aşan aktivitelerinizde ortalama saat başı küçük de olsa beslenmeyi, ortalama yarım saate bir marata su tüketmeyi ihmal etmeyin.

bts.elektronik

Forum Bağımlısı
Tepki
777
@Nevzat K.

arkadaş yeni başladığını özellikle belirtmiş.verdiğin taktik yeni başlayan birinde kesinlikle hezimetle sonuçlanır adamı bisikletten soğutur.
şimdi yeni başlayanlar için kural şudur.bir kere ne olursa olsun bir nabız saati edineceksin.kabaca anlatıyorum.220 sayısından yaşını çıkaracaksın ve bu sayı senin maksimum nabzın olacak bu maksimum nabız sayısının.%60-70ini geçmeyecek şekilde bisikletle uzun ama yüklenmeden (zaten yüklenirsen nabzın yükselir)binişler yapacaksın haftada 3yada 4 gün olabilir buna airo antremanı denir ve cardio sistemi geliştirir ancak cardio sistemi geliştikten sonra yüklenmeleri gerçekleştirebilirsin.bu işin temel başlangıcı budur bu temel olmadan nevzatın dediğini yaparsan infilak edersin:D .

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
Şölen'in söylediklerine ekolarak;

2003'den beri idman yapmıyordum, 2 ay kadar önce tekrar başladım. Bu süre içinde çıktığım en yüksek mesafe 50km (3 saat). Önümüzdeki aylar içinde bu mesafe 100'e kadar çıkacak. Ama bunu günler içinde değil haftalar içinde yapacağım.

AydınGünaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
1.381
biz yeni başlayanlara güzel tavsiyelerde bulunuyorsunuz hemde bir antreman nasıl yapılır enine boyuna öğreniyoruz herkese tesekkürler yazdıklarından dolayı..

AydınGünaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
1.381
persembe cuma(34 km) cumartesi(30 km) ve pazar(45 km) müthiş bir antreman yaptım dün ise hava yagısşlı ili ii bir dinlendim önümüzdeki hafta izin aldım yoksa ctesi yada pazar erzurum-aşkale(53 km) arası gidip gelmeyi planlıyordum artık memleketen gelince yaparım memlekette biraz daha antreman yaparım bu sayede...

kemalcan

Üye
Tepki
2
ben hergün uyandığım gibi kahvaltı yaptıktan sonra bisikletletle akşam 9:30 kadar sürüyorum toplam 12:30

toprakec

Daimi Üye
Tepki
69
yol düz ve asfalt ise 22 km sabitliyorum ve geberene kadar gdebiliyorum. hiç zorlamıyor fakat ormanda 4km tırmanışı yaprken kalp atışlarımı damağamdan bile hissedebiliyorum çok zor geliyor onun yerine 70 km düz yol giderim daha iyi:D.