Kaç Aydır Tavuk Yemiyorsunuz?

Kaç Aydır Tavuk Yemiyorsunuz?

• Zaten Hiç Yemezdim. (Sevmem vsvs.)

• Toplam katılım
    17
Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

Barbaros

Forum Demirbaşı
Tepki
193
Merhabalar,

Şu kuş gribi geldi geleli tavukda yiyemez olduk gönül rahatlıyıyla. Nasıl özlemişim şöyle buttan tutup tavuk ısırmayı :cool:

Kaç aydır tavuk yemiyorsunuz bir anket yapalım bakalım.

Benim 5 ay oldu.... :eek:

Scudo

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.167
Abii ben bu konuyu kendi içim de çok değerlendirdim...
Okudum ve inceledim herhan gibi sorun göremedim, ben dün akşam yedimm dışarıdann şöleee kızırmışlarrrr :D varyaa dönüyorr camda, yani pişiyorr:D :D

Sadece o kadar çekinmeye gerek yok abartıyoruz bazen:rolleyes: neyse enkısa zamanda yee bence:D

saygılar..

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Aynı şekilde fazla abartıldığını düşünüyorum. Zaten modern tesislerde üretilip satışa sunulan hayvanlar bütün hayatlarını o kapalı mekanlarda geçirdikleri için hastalanma olasılıkları yok. Sadece kuş giribi değil bütün hayvanların hayatını ve sağlıklarını tehlikeye atacak hastalıklara karşı en üst seviyede önlem aldıklarını tesislerin üretim filmlerinde izlemiştim daha önce. Açıkçası yemeye devam :)

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
kuş gribin nasıl yayıldığını, korunma yollarını, neden geçer neden geçmez gayet iyi biliyorum. yemekle geçmiyor. ama benim içim rahat etmiyor yemiyorum. çok özledim kızarmış tavuğu yahu :(

huseyinsak

Aktif Üye
Tepki
54
En azından bu kötü olaylar geçinceye kadar yememeyi düşünüyorum.

semrta

Forum Bağımlısı
Tepki
472
Balık yiyin arkadaslar en güzeli,en sağlıklısı
söyle karınları birbirine üstüste yapıştırılmış hamsi köftesi,
ya da balıkçıdan özenle kendi seçtiğiniz bi palamut..
mmm kış gününde pek de güzel olur :)

Özgür Dilaver

Forum Bağımlısı
Tepki
305
Bisiklet
Kron
En GÜzelİ Balik Sporcunun Bİr Numarali YİyeceĞİ Yumurta Sorunu Olan Varsa Balik Yumurtasi ÇÖzÜm Olur Heralde :)..

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
bende son 2 aydır yemiyorum.Kuş gribi bu aralar biliğiniz gibi gündeme tam anlamıyla oturmuş şekilde. Aslında kuş gribi bundan 20 -30 yıl önce köylerde görülüyormuş ama yetkililer görmezlikten geliyormuş.ve köylüler onu kuş giribi değil TAVUK VEBASI diyorlarmış.aslında şuanda da tam anlamıyla tavuk vebası var ama hükümet halk panik yapmasın diye bu hastalığın bir daha kibar şekilde söylenişini bulmuş.TV lerde onca uyarı yapılıyor kanatlı havyanları ellemeyin filan diye ama bizim halkımız hala tavukları ellemekte, ısrarla benim tavuklarımda bişi yok diyip yiyen insanlarda mevcut...her ne kadar uyarısı yapılsa da..tavuk eti yemiyorsak bizde balık yeriz,sonra dana eti var( ki kurban bayramından yeni çıktık)sonra deve eti var yediniz mi bilmem çok sert olduğu söyleniyor..neyse konuyu dağıttım sanırım..Uzun lafın kısası : EĞİTİM ŞART....

hhtatar

Daimi Üye
Tepki
102
Ben yemeye devam ediyorum.
Yediğim tavukların hiçbirinde grip sorunu kalmamıştı!

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona

çok güzel bi yaklaşım:D:D:D koptum.. Biz türküz evet bize hiç bişi olmaz kaskta takmayız ,eminiyet kemeride kullanmayız...:D :D :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
valla 2 ay oldu..ağzıma sürmedim..Tr de böyle olaylardan sonra üreticilere de güvenmem..

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
tavuk eti yemekten grip bulaşmaz. kanlı, çiğ yemediğiniz sürece hiçbir problem olmaz. çiğ tavuk eti bile yeseniz bulaşma ihtimali solunum yoluyla bulaşma ihtimaline göre kat kat düşüktür. isteyene msn den bilgi verebilirim.

Ergün Gündoğar

Forum Bağımlısı
Tepki
206
Birkaç aydır yemiyorum, yedirmiyorum.. Yemek isteyene de en az 180derece ısıda fırında pişirmelerini öneriyorum..

Tepki
3
Bende değişen bir seyyok..
haftada ıkı kez yıyorumm gayet de saglıklı..

AMA bılmedıgınız yerden alışveriş yapmayın...

Said Ergöktaş

Forum Demirbaşı
Tepki
197
bu konu çok abartıldı bence..
hatta hastalıklı olsun olmasın binlercesini telef ettiler yazık oldu hayvanlara ama..
bana verselerdi onları yüksek derece pişirir yerdim..:D Afiyetle..:D

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona

1 milyon kanatlı hayvanı kaç yılda tüketeceksin said:D :D

Said Ergöktaş

Forum Demirbaşı
Tepki
197

bilmem acelem yok yavaş yavaş (birazda isteyenlerle paylaşa paylaşa..) yerim:D ..zaten ne bulsam ayırt etmeden yiyom..:D

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.