kablosuz Km saatleri güvenlimi

kory

Daimi Üye
Tepki
106
Merhaba umarım bu tip bir benzer konu yoktur. Fazladan konu açmak istemem
Ben yeni bir Blackburn Delphi 4.0 kablosuz km saati aldım. Ankara da yaşıyorum ve Şehir içinde binerken km saati havadan sinyal alıyor mesela max hız 200 km yi falan gösteriyor. evde de aynı problem bazı noktalara km saatini koyamıyorum sürekli çalışıyor 2 dk sonra otomatik olarak kapansa da bir yerden radyo sinyali alırsa açılıyor. artık verilere hiç bir şekilde güvenemiyorum. Forumdaki arkadaşların teçrübesine dayanarak bendeki km saati bozuk mu yoksa hepsi mi böyle çalışıyor kablosuzların.

• Beğen
Tepkiler: talat_79
Scudo

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Radyo frekanslarıyla çalıştıkları için televizyon radyo yüksek gerilim gibi frekanslarının çakışabileceği durumdalarda kaldıklarında o şekilde çıldırabiliyorlar...

• Beğen
Tepkiler: kory

kory

Daimi Üye
Tepki
106
ya keşke daha ucuza daha güvenli veri sağlayan Blackburn Delphi 3.0 ü yada başka bir modeli alsaydım. verdiğim para ya yazık. aletin verilerine güvenim kalmadı artık.

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Bu olay Poların 300€ modellerinde bile görülebiliyor bazen yüksek gerilimde felan nabızı yanlış gösterebiliyor...

kory

Daimi Üye
Tepki
106
peki siz ne kullanıyorsunuz kablosuz mu ve bu tip sorunlar yaşıyormusunuz.

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Valla ben şuan hiç bişey kullanmıyorum... Ama ilk fırsatta bir polar yada bulabilirsem garmin gps li bisiklet bilgisayarı edinicem...

abdullahabdullah

Forum Bağımlısı
Tepki
633
İsim
Abdullah YEŞİLTAŞ
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
rf dalgaları ile çalışıyorsa arabaların redüksiyon bobinleri habire frekans attırır. Motorsikletler yapar, özellikle Anadol görürsen kaç, şasede topraklama olmadığı için şaşırtır km göstergesini.

Radyo dinlerken sinir olurum mesela, motorun devir sesi müzikle beraber geliyor:boese157: neşem kaçıyor tabi ki.

Elektrik direklerinde de olabilir. Definecilerin dedektörleri mesela habire bozulur bu elektrik direklerinde. Yüksek gerilim altında iş yapmayın der ama kılavuzu okuyan var mı sorun bakalım :) Babam elektronik tamir ustası, o yüzden biliyorum. :)

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
@abdullahabdullah

Valla o kadar herşeyden etkilenmiyorlar ama senin yazdıkların fazla olmuş biraz...

kory

Daimi Üye
Tepki
106
ya arkadaşlar cevaplar için çok sağolun ama bunlar benim tam olarak bir sonuca varmamı sağlamıyor. Blackburn Delphi 4.0 üm ofis de ya da evde bazı noktalarda sinyal alıp çalışıyor yani bu normal midir yoksa benim saat bozuk mu. ona göre hareket edeceğim.

kory

Daimi Üye
Tepki
106
@kıvanc kaynak
kıvanç güvenli demişsin yanı sende kablosuz km saati kullanıyorsun ve hiç bir şekilde rahatsızlık duymadın mı demek istedin. öyleyse ne kullanıyorsun marka ve modelini bir yazarmısın lütfen.

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
@kory

Sürekli her şeyden sinyal alması normal değil.

kory

Daimi Üye
Tepki
106
tamam sağolasın artık değiştirebilirsem değiştircem yada verip yerine kablolu alacağım.

jamssea

Daimi Üye
Tepki
205
@kory

Merhabalar!Sizin ürünün aynısından kullanıyorum.Bisikletim televizyonun yanında duruyor.Yalnış ölçme olmadı.Sadece bir kez max hız 143 km gösterdi,o kadar.Daha sonra herhangi bir sıkıntı olmadı.Sanırım sizin üründe problem oluşmuş.En kısa sürede sorununuzu çözmeniz dileğiyle.

kory

Daimi Üye
Tepki
106
bende aldığım yere götürdüm jamssea ancak orda da hiç bir şekilde boşdayken çalışmadı. bir kaç gün onlarda kalacak bozuk olduğunu anlarlarsa yenisiyle değiştirecekler. bir kaç gün bekleyeceğim sonucunuda yazarım. belki hüsranla biter. ama bence elektronik aletler karmaşıklaşdıkca problemleri de okadar çok oluyor. ben 1992 yılında prof olarak bisiklete binmeye başladım 2004 de bırakıp şimdi yeniden binmeye başladım 94 de aldığım 4 fonksiyonlu japon malı km saatimden aldığım işlevi ve hassasiyeti yeni km saatlerinde alamadım. şimdi bir de çift cekirdekli hız canavarı pc de yazarken eski amigam geldi aklıma hani hey gidi eski günler gibi.....

Bülent Onutkan

Forum Bağımlısı
Tepki
943
Bende cat eye cordless 7(kablosuz) kullanıyorum ama hıcbırzaman bole bı sorunla karsılasmadım.Sadece soguk havalarda bazen calısmıyor okadar!

ergin

Forum Demirbaşı
Tepki
61
ben sigma 1106 kullanıyorum bende böyle bir durumla karşılaşmadım ama yinede tam performans göstermiyorlar bence(kablosuzlar)

kory

Daimi Üye
Tepki
106
sonunda Blackburn Delphi 2.0 aldım Blackburn Delphi 4.0 ümü ikinci el olarak satıyorum. Delphi 2.0 de çok güzel hatta Delphi 4.0 den daha iyi kablolu olduğundan olur olmaz hiç bir yerde çalışmıyor. sadece teker dönünce ilk turda otomatik açılıyor. burada son olarak şunu demek istiyorum kablosuzlardan memnun kalmadım. verilere güvenemiyor insan. ama kablolular sadece tekerden sinyal alıyor daha güvenli ve daha ucuz.

kcuk_

Forum Bağımlısı
Tepki
180
@kory

size sonuna kadar katılıyorum benimde kablolu km saatim var ve kablosuzla degistirmeyi hic bir zaman dusunmedim ...

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
bende topeak panoram var radyo frenkansı ile değil wirelles ile çalıştığını duydum gayet memnunum