Kablosuz İnternet

Barbaros

Forum Demirbaşı
Tepki
193
Merhaba,

İşyerimde adsl var. 3 bilgisayar var. Kablolarla duvarları delerekten baglamak yerine kablosuz network olayınamı geçsem. Sizce pahalımı yada iyimi kablosuz geliştimi. 3 gbyte limitli baglantım ıyı korunmazsa ust kattakıler benım mgbyteları yermı?

Tavsiyeniz? Geçmekmi geçmemekmi?

• Beğen
Tepkiler: Hasan Derya
Scudo

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
Ben bi güvenemedim kablosuza. Biraz da pahalı.. Duvar delmek çok daha kolay :D

Admin

Yönetim Kurulu
Tepki
2.903
doğru söylüyon:D

evet ağı şifreli verirsin..yazan girer nete.olur biter;)

Murat EVGİN

Forum Bağımlısı
Tepki
955
üstad biraz pahalı olacağı bir gercek ...
ayrıca piyasada satılan bir cok wireless modem, araya kalın bir duvar girince bir üst kat'ta calışmıyor..
bence bu şekilde devam et.

hhtatar

Daimi Üye
Tepki
102
Sevgili Barbaros,
1. Broadcast'i kapatırsın, ağa varsayılan dışında bir isim verirsin. (Etraftaki kablosuz cihazlar yayın olmadığı için senin ağı göremez.)
2. Bağlantıyı şifreli yaparsın. (Ağ adını bulsalar bile, şifreyi bilmeyen, ağa giremez.)
3. Kablosuz bağlanacak olan bilgisayarların ethernet mac adresini de modemine tanıtırsın. (Böylece tanıttığın cihazlar dışındakiler bağlanamaz.)

Valla, bunları da aşarsa, helal olsun. Tanışmaya çalış. Birşeyler öğreniriz :)

• Beğen
Tepkiler: Özgür Dilaver

Özgür Dilaver

Forum Bağımlısı
Tepki
305
Bisiklet
Kron
O mekan için kablosuz ıyıdırr abiii.........
arkadaşların dedıgınee uyy senn ....;)
yaniii sabittlennnn konuyaa..:D :D
sevgiler..

Hasan Derya

Daimi Üye
Tepki
354
Sana söylüyorum iyice okursun bilgilendiririsin kendini Wireless'e geçersin kurulömasıda o kadar zor değil üstelik. şifrelemeyide yaparsan kimse yanına yaklaşamaz

• Beğen
Tepkiler: Barbaros

yayayolu

Üye
Tepki
1
olay şu.kablosuz bağlantı eternete göre daha yavaştır.ama güvenlik olayı aynıdır.ancak işyerinizde kullanım acısından kablosuz bağlantıyı kullanmanızı tawsiye ederim.philips'in cıkardığı wireless baz istsyon aleti,4 eternet 10/100/1000 girişli ve 253 kullanıcıya kadar kablosuz erişim(hem internet hem de baımsız port b-lan bağlantısını sağlar)küçük bir cıhazdır.Ve fiyatı sadece 200YTL dir.
ayrıca wireless dalgaları paralel dağılır,altınıza ve üstünüze veri yollanmaz....
saygılarımla