Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kablolu mu kablosuz mu daha mantıklı?

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında ozgurcann tarafından paylaşıldı.

1. ozgurcann

ozgurcann Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar soruyu sormadan önce forumu gezdim ama kimse net bir şey söylememiş, Sizce km saatininin kablolu olması mı daha iyi kablosuz olması mı?

2. sadri01

sadri01 Yeni Üye

Bisiklet:
    GT
    Seviye:
    ben daha yeni aldım kablolu 2.günüm biir sorunum yoq allaha şükür kablosuzun ayarını yapabilirsen ii bide manyetik alanda etkileniyor kablosuz bir kaç haber dolaşıyor ortada diolarki düzeltildi fln o manyetik hata ama bilmem denemedim sana tawsiyem analog al mekanik yani hem sağlıklı çalışıyor iide sonuç weriyor dijitalleri denemedim ama önermiyor bisikletçim...

3. memo517

memo517 Üye

Seviye:
    ben kabloluyu öneririm

mehmet Aksoy bunu beğendi.
  4. mehmet Aksoy

mehmet Aksoy Bisikletkolik

Seviye:
    bende kablosuz var sigma.üst modellerden hem nabız hem hız ölçüyor....du. geçen hafta too many signal uyarısı geldi. o zamandan beri bi gösteriyor bi göstermiyor. daha 7-8 aylık. yani sinyal alıp vermede hata yapıyor. önermiyorum

5. mehmet Aksoy

Seviye:
    gerçekten yapmadığım hiç birşey kalmadı. ama nafile

6. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    selam bendede sigmanın 1606 kablos km saati var bende ilk baslarda çok sorun yasamıştım ama şimid hiç bir sorun kalmadı tıkır tıkır çalışıyor.

soruna gelince pillerin ömrünü ölçmek için konulan dügme insanı yanıltıyor pilleirn durumunu iyi gibi gösteriyor ama o tuşlar beni yanıltmış pilleri saatciye götürdüm ve ölçdürdüm üçüde boş çıktı yerinede yenisin takınca hiç br sorun kalmadı.

kesinlikle tavsiye ederim.

mehmet Aksoy bunu beğendi.
  7. bts.elektronik

bts.elektronik Forum Bağımlısı

Seviye:
    bursada 3 kişi olarak özelliklerine kanıp sigmanın en son ve üst modeli BC 2006 aldık enküçük birşeyden etkilenip göstermiyor bir nabız kayboluyor bir hız göstergesi.zaten kutusundada kocaman cep telefonu ve yüksek gerilim hatlarından etkilenir yazıyor. defalarca pil değiştirdikolmadı.üç kişinin cihazındada aynı sorunlar çıkınca yarı fiyatına sattık gitti velhasıl ucuz etin yahnisi hesabı,on para etmez.kablosuz işini en iyi cat eye ve polar beceriyor ama ben gene gittim kablolu vdo aldım kurtuldum.

ExtremeRiding ve mehmet Aksoy bunu beğendi.
  8. mehmet Aksoy

Seviye:
    bts.elektronik sana katılıyorum. aynı durum intikal etmiş sendede. sigma-polar-blackburn herhangi birini alıcam. bakalım durum ne olacak. sigma tavsiye etmiyorum. bunca para 6 ay içinmiydi. ?

9. leeroy

leeroy Yeni Üye

Seviye:
    cateye vectra wireless kullanıyorum,yanımda çoğu zaman iki telefon birden taşıyorum hiç etkilenmiyor.daha önce cateye markasının kablolu bir modelini yıllarca kullandım ondan da çok memnun kalmıştım.dolayısıyla bu markanın (kablolu veya kablosuz) ürünlerini tavsiye ederim.

10. bts.elektronik

bts.elektronik Forum Bağımlısı

Seviye:
    1606 dediğin model 2006 nın iki model daha altı ve ucuzu sence bu modeline koyduğu özelliği en üst modeline koymamış olabilirmi.sitesine bi girip baksaydın dediğim gibi olduğunu görürdün.ben 30 senedir bisiklete binerim ve elektronik işi ile uğraşırım kullanmadığım km saat kalmadı gibi birşey.buraya bir şeyleri yazarken belli tecrübeler ve araştırmalar yaparak yazıyorum vede öyle yapılması gerektiğini düşünüyorum.çünki şimdi aşağıdaki linki tıklarsan bc 2006 modeldeki kocaman DTS özelliğini görebilirsin.kaldıki senin verdiğin linktede solda kocaman yeşil DTS yazıyor göremedin heralde
    http://www.sigmasport.de/en/produkte/bikecomputer/topline_wireless/bc2006_mhr/?punkt=features

11. makrobjektif

makrobjektif Aktif Üye

Seviye:
    Kabloluuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu :)