Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

k.maraş istanbul gitmeyi düşünüyorum

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında mehmet ertuğrul duyan tarafından paylaşıldı.

1. mehmet ertuğrul duyan

mehmet ertuğrul duyan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    arkadaşlar temmuzun başında k.maraştan istanbula gitmeye karar verdim elimdeki
    bisiklet:kron xc250
    toplam mesafe:1.124 km
    gitmeyi düşünülen ortalama hız:25/h
    toplam bütçe:200 tl
    yanıma bir tane çadır yada uyku tulumu alıcağım sabah saat 5den 12ye kadar pedal çeviririm 12de mola veririm saat 2 de geri yola koyulurum akşam 11e kadar sürerim daha sonrasındada dinlenirim günlük 16 saat pedal çevirmeyi planladım eğer bir sorun çıkmaz ise rahat bir şekilde 4-5 günde istanbula varabilirim
    yanıma alıcağım eşyalar
    alet takımı(arajör vb..)
    pompa
    yedek iç lastik almaya gerek yok yama seti alıcağım
    toplamda 15-20 ltlik çanta
    fener için piller
    vb.
    geçiceğim iller
    k.maraş tan başlayacak
    osmaniye
    adana
    niğde
    aksaray
    konya
    ankara
    bolu
    düzce
    sakarya
    kocaeli
    ve son olarakta istanbul
    geçiceğim illerde bisikletli arkadaşlarımızdan varsa onlarlan görüşmeyi çok isterim
    eğer eklenmesi gereken başka malzeme yada başka birşey varsa uyarırsanız sevinirim

2. mehmet ertuğrul duyan

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    konu güncel

3. mehmet ertuğrul duyan

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    kimse bu konuya neden bakmıyor

4. ender77

ender77 Üye

Seviye:
    Olduka iddialı bir tur... 1000 km mesafeyi 4-5 günde tamamlayabilmeniz için, günde 200-250 km yol yapmanız lazım ki bence çok zor... Her geçen km fiziki direncinin düşmesi, yorgunluk, rampalar, rüzgar..vs etkenler...
    Ayrıca onca yolu tek baınıza gidecek olmanız...
    Benim gözüm pek kesmedi...size bol pedallar..:)

5. mavinehir

mavinehir Kıdemli Üye

Seviye:
    Mesafe gerçekten iddalı.Cesaretini tebrik ediyorum.Şöyle bir fikir versem geçiceğin yerler arasında adana var veya daha gerisi.önce ulaşma hedefin buralar olsun. olsun.baktın ki yeterli antremanın yok oradan geri yapabilirsin.Veya mesela ankaraya git otobüsle.oradan istanbula bisikletle devam edersin.Eğer otobüs firmaları kabul ederse.istanbulu iyice gezer sonra tekarar ankaraya oradan otobüsle geri gelirsin.

6. mehmet ertuğrul duyan

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    benim düşüncem saatlik ortalama olarak 25/h hızla gitmeyi düşünyorum günlükte 13-16 saat bisiklet kullanacağım günlük ortalama olarak 200-250 km arası gideceğim eğer planladığım gibi olmaz ise 1 hafta 10 günde giderim istanbula

7. mehmet ertuğrul duyan

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    buradan ankaraya giderim o dert değil akrabamızın otobüsü var günde 2 kez ankaraya gidip geri maraşa dönüyor eğer olmaz ise yani yolda filan kalırsam o beni ankaraya yada geri maraşa bırakabilir bu zamana kadar bisikletlen gittiğim en fazla mesafa 180 km idi bir kere uzağa gidince artık şehrin içinde dolaşmak sıkıcı geliyor ondan dolayı biraz uzağa gitmek istedim

8. Ramazan Gürel

Ramazan Gürel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    günde 16 saat bisiklet sürmek bu forumda çoğu kişi için bile hadi len diyecekleri bir şey :)

9. mehmet ertuğrul duyan

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    16 saat olmaz ise 5-8 saat sürerim

10. yucel gulesenoglu

yucel gulesenoglu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Pinarello
    Seviye:
    oda olmazsa 2-3 saat

11. Alptekin Canatar

Alptekin Canatar Yeni Üye

Seviye:
    15-16 saate hava şartlarınıda katarsanız gerçekten çok iddialı görünüyor, malum Adana , Gaziantep inanılmaz sıcak olan yerler.

12. Ramazan Okyay

Ramazan Okyay Forum Bağımlısı

Seviye:
    selamlar öncelikle gerçekleştirmek istedigin bu uzun soluklu turda sana başarılar diliyorum.bu tura tek başına çıkmak bence senin bir dezavantaj.umarım üstesinden gelirsin. 2010 senesinde kardeşimle birlikte yaptıgımız istanbul adana turumuzda (http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=64037 ) günlük ortalama 7 7,5 saat bisiklet üstünde kalarak ve ortalama 150 170 km yol katederek toplamda 6 günde ( 1001 km ) adanaya vardık.
    hevesini kırmak gibi degilde yanlız senin vermiş oldugun günlük 16 saat bisiklet üstünde kalıp 200 250 km yok katetmek dile kolay bence pek mümkün olmicak.benim tavsiyem eger zaman sıkıntın yoksa (bizim vardı ) sabah erken saatlerde yola çık dinleme ve ihtiyaç molaları vererek akşam hava kararmasına yakın uygun biryerlerde kamp kur ve ertesi güne dinlenmiş dinç bir şekilde yoluna devam et.başarılar diliyorum arkadaşım

13. mehmet ertuğrul duyan

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    arkadaşlar bende daha bisiklet hangi bisikleti alsam sizce aklımda kron xc varda oda dağ bisikleti gibi max 600 tlye bir bisiklet önerirseniz

14. kemal.bahadır

kemal.bahadır Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    dağ bisikletiyle 1000km yolu ortalama 25km hızla gideceğini düşünüyorsun bence önce kendini bir test et 200-300km turlarla 25km ortalama bir dağ bisikleti için imkansız gibi bişe

15. Ramazan Gürel

Ramazan Gürel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    bence ankaraya kadar otobüsle git :)

16. mehmet ertuğrul duyan

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    o zaman ne anlamı kalırki

17. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Şuan bisikletiniz yok sanırım? Yada ben öyle anladım, bisikleti alıp hoppada Maraş-İstanbul turu yapayım demekle bu iş olmuyor. Bu tur için kondisyonunuzun yeterli olduğuna inanıyor musunuz? Eğer ki günde 200-250 km gidecekseniz, hadi gittiniz diyelim 1-2 gün gider, 3. günde bileklerinizi kesersiniz. Yedek iç lastik almayacam diyorsun hiç almazsan 2 tane al yanında bulunsun. Şanssız gününe denk geldi 3 kere tekerin patladı her seferinde yama yapmakla mı uğraşacaksın? Sırt çantası diyorsun 1000 km sırtında çantayla gitmekte bana kalırsa işkence. Heybe alman şart. + olarak gideceğin 1000 km yolun eğim bilgilerine baktın mı? Dümdüz karadeniz sahil yolunda gitmeyeceksin, rampalarda seni yoracaktır, bu bahsettiğin ortalama hız ve günlük km değerlerinin hayal olduğunu sana hatırlatacaktır emin ol. Gençsin, belli ki yenisin ve heveslisin fakat hayal deryasında yüzme derim ben sana. Tur yapacaksan amacın gezmekse bu turu 10-15 güne yay derim.

Ramazan Gürel bunu beğendi.
  18. Yasin Erkol

Yasin Erkol Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Baba, bende Salcano Ng650Hd var bugün 4 saatte 70km yol yaptım. Bu iş MTB model bisikletlerle kolay olmuyor. 18 Yaşındasın yaklaşık 65kg ağırlığın var, en az 8-9kg çanta ağırlığın olacak, +/- 15kg'da bisikletinin ağırlığı olacak. Aşağı yukarı 90kg ağırlıkla bayır yukarı çıkmak ölüm demek, uzun yol yapanlar bilir %6-7 eğimi olan yollar bile sürücüye havlu attıran türde yorgunluk veriyor. Günde 150km yol yapabilmek için en az 9 saati gözden çıkartmalısın, bence kendini kasmadan yani belli bir gün belirlemeden rahat rahat gitmeyi dene.. :)) Umarım başarırsın ;)

19. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    25 km-hız yapamıyorsa adam tura yürüyerek çıksın.
    Birde iç lastiksiz nereye gidiyorsun?

20. kemal.bahadır

kemal.bahadır Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    o işler öle olmuyor kardeşim. bir arkadaşımız çok güzel özetlemiş. gittigi yollar dümdüz sahil yolları olmayacak gülek geçidini geçecek bilirmisin bilmem ortalama 15km hızla geçsin orayı ben hiç bişe bişlmıyorum:) rüzgar,antremansızlık,1000km,kalın mtb lastiği,uzun yol için alınan malzemelerin ağırlığından hiç bahsetmıyorum. Bu işler öle ağzından çıktığı gibi kolay olmuyor malesef