Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Juicy serisiAvid JUICY BLEED Kıt

Konu, 'Frenler' kısmında bisikletcanavari tarafından paylaşıldı.

1. bisikletcanavari

bisikletcanavari Onursal Üye

Seviye:
    Avid juicy serisinde, eksilen hidroliği tamamlamak, hortumlardaki havayı almak, hortum kısaltmak v.b işlemler için illaki bu kiti almamız şartmı? Yoksa aynı işlevi görebilecek uydurma parçalarla bu işlemleri yapabilmek mümkünmü?

Tecrübeli arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum. Mümkün ise çözüm yolalrını paylaşırlarsa sevinirim ;)

2. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Uydurma parçalarlada yaparsın ama olmassa 2-3 defa denemen gerekebilir... Bu kit ile tek seferde doğru atış yaparsın...

Zaten önemli olan kitin içindeki bağlantı parçaları yağ önemli değil bulunabiliyor nasılsa... Bir kere alır uzun süre kullanırsın...

Gürsel A. ve d.berkay bunu beğendi.
  3. ilkerikier

ilkerikier Kıdemli Üye

Seviye:
    orjinaliyle yapmanda fayda var tabiki ama hortum kısaltman için böyle bir şeye ihtiyacın yok. benim isikletimin hortumunu bu aleti kullanmadan bi şekilde kısaltmıştık ama yine ismini hatırlayamadığım bir parçaya ihtiyaç oluyordu.
    ayrıca bu kit le yağ ilave etmek o kadar sanıldığı kadar kolay değildi. bir keresinde denemiştim ve ilave edeceğime daha da azalmıştı. belki benim beceriksizliğimdir bilemiyorum.

4. Ercan Bayram

Ercan Bayram Onursal Üye

Seviye:
    Biz Antalyada Ertanın juicy5 leri için epey uğraşmıştık.
    Oldukça zor :( mümkünse seti alın. Alamayacaksanız da bulunduğunuz şehirdeki avid kullananlar ortaklaşa alın :)

Biz şırıngaya dot3 koyup şırınganın plastik ucuna kauçuk bir plastik parçası koyarak yapmıştık ama tek kişi yapmak zor. Tek kişi havayı alamayabilirsiniz.

5. TarıK F.

TarıK F. Forum Demirbaşı

Seviye:
    bu kitin kullanımını anlatabilcek var mı kiti aldım ama henuz baslamadım lutfen biri yardım edebilr mi?

6. gurkan

gurkan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Kiti almanızı tavsiye ederim, özellikle havayı alırken oldukça işe yarıyor ve çok pratikler. Sramin kitin kullanımı ile ilgili videosu bulunuyor ayrıca kitin içinden gayet açıklayıcı bir klavuz da çıkıyor. Geçen sene burada biraz pahalı olduğu için ebay den almıştım, şimdi fiyatları daha makul seviyelerde olabilir.

7. gurkan

gurkan Forum Demirbaşı

Seviye:
    E-mr-E, d.berkay, Furkan DURU ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  8. TarıK F.

TarıK F. Forum Demirbaşı

Seviye:
    pek guzel geldi yasayın varolun..sabırsızlanıyorum sabah olsun deniyiim hemen bakalım basarabilcek miyiz

9. bisikletcanavari

Seviye:
    Video için çok teşekkür ederim. Anladığım kadarıyla o şırınganın ucundaki aparat vidalanıyor. Böylece hidrolik sızma v.b sorunalr ortadan kalkıyor. Aklımda o vidalanan kısmı eski bisiklet pompalarının rekorunun pompa tarafıa takılan sarı parça geldi. Bakalım uyum sağlayacakmı. Aksi taktirde 32 EU benim için çok tuzlu bir rakam...

10. gurkan

gurkan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Evet etrafında conta olan aynen pompalarda kullanılan sibop aparatı gibi bir parça kendisi. Çift taraflı (kaliper ve kola) takılıyor ve yukarıdan, aşağıdan çektirerek hava kabarcıklarının tümünü çekebiliyorsunuz. Üzerinde bazı proseslerde şırınga ile bağlantıyı kesmek amacıyla (tekrar hava girmesi vb) mandallar bulunuyor. Aslına bakarsanız 32 € unun onda biri bile maliyeti olmayan fakat alternatifi olmadığından bu paraya pazarlanan bir ürün. Arge maliyeti diyeceğim ama bunun Araştırma Geliştirmelik bir yanı da yok :)

11. bisikletcanavari

Seviye:
    Kafaya koydum yapıcam :) Bu gün o fren koluna vidalanan parçanın neyden yapacağımızı bulduk. O parçanın ucuna plastik bir conta, ve parçayı hortumla birleştirecek bir müdehale, olay tamamdır :)

12. başarist

başarist Forum Bağımlısı

Seviye:
    Avid 7 min ön ve arka yağlarının sadece enjektör kullanarak doldurmuştum, yağı kalipere basıp koldan taşırana kadar devam etmiş, sonra bir miktar yağın kaliperden akmasına (hava ile beraber) izin verip tekrar yağ basarak yapmıştım.

d.berkay bunu beğendi.
  13. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Tabiki yapılıyor... Bu kitler gelmeden öncede Avid frenim vardı o zaman senn yaptığın gibi yapıyorduk bizde oluyordu :) Halen Shimano frenlerde uygulanan yöntem gibi... Fakat DOT yağı çok sökücü bir yağ kola vs ye bulaşınca resmen rengini kaldırıp attıyor, birde boşa akaşn yağın tamamını kurtarmak mümkün olmuyor ziyanlıkta oluyor...

Bu kit yada buna benzer bişey yapılabilirse hem temiz iş olur hemde yağ ziyan olmaz :)

14. başarist

başarist Forum Bağımlısı

Seviye:
    Frenlerimi ikinci el almıştım ve kollarda ki boyaları erimiş vaziyetteydi :)

Hasan Çağri bunu beğendi.
  15. TarıK F.

TarıK F. Forum Demirbaşı

Seviye:
    peki bu bleed kit i kullanan var mı?

16. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:

Evet ben kullanıyorum :D

17. gurkan

gurkan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ben de kullanıyorum, takıldığınız bir yer olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Biraz hız, biraz dikkat gerektiriyor o kadar.

18. TarıK F.

TarıK F. Forum Demirbaşı

Seviye:
    ya ben henuz baslamadım yani denemedim bulundugum yerde su an anlayan yok...avid 3 benim frenler ugrasırsam bir avid 7 performansını elde edebilr miim yoksa avid 3 ler oyledir cok kuvvet uygulaman gerek mi diorsunuz ..gurkan arkadasım yardımın gerekicek
    nerden nası baslıcam bu işe...videoda gosterildgi gbi hersey daha pratik uygulamalar mevcud mu?

19. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Tabiki J7 performansını elde edemessiniz çünkü arada sadece isim değil piston çapları gibi farklarda var ...

20. TarıK F.

TarıK F. Forum Demirbaşı

Seviye:
    of off acaba ben normal asfalt kullanıcısı olarak yetinmem gerekmez mi avid 3 lerle..idare etmez mi bunlar beni ?