Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Juicy 5 Balata söküp-takmak

Konu, 'Frenler' kısmında Tunahan_06 tarafından paylaşıldı.

1. Tunahan_06

Tunahan_06 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Geçen gün rotor su ile ıslak kalınca paslanmaya başlamış,ona pas sökücü sıkınca korktuğum başıma geldi sanırım o madde rotora bulaştığı için 2 frende mahvoldu,önce zımparaladım sadece balataları ve rotoru ancak performans artışı olsa da pek fark etmedi.Şimdi ben de arkadaşların yazdığı gibi balataları söküp pril-cif gibi yöntemleri deneyeceğim.Ancak balataları sökmek nasıl olur,çok zor bir şey mi ve en önemlisi de sakatlık durumları var mı yani söküp takarken bir sakatlık çıkıp da servise gönderme riskim yüksek ise hiç girişmeyeyim bu işe,yaz başlarken 2 hafta frensiz geçmek hiç de hoş olmaz :)

2. akgulcemal

akgulcemal Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Kişiden kişiye değişir ama bence hiçde zor bir durum değil.İlk seferde 5 dk filan uğraştırmıştı takması ama artık çok kolay yapabiliyorum.Öncelikle ben balataları temizlemek için pril kullanıyorum balata temizleyici almıştım ama ondan bile etkili.Bence hiçbir sakatlık durumu yok zaten kapalı bir sistem olduğu için pek sorun çıkarmaz tek dikkat edeceğiniz nokta rotor yokken frene basmamak.Zımparalama konusunda ise eğer yapacaksanız çok dikkatli olmalısınız zira balatayı yan aşıtma tehlikesi mevcut.Söktukten sonra pirl ve bulaşık süngerinin yeşil tarafıyla balatala girişebilirsiniz.:D Ayrıca sökerken nasıl söktügünüzü aklınızda tutarsanız gayet kolay olacaktır diye tahmin ediyorum.

Tunahan_06 bunu beğendi.
  3. Tunahan_06

Tunahan_06 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Peki esas sorum olan balataları nasıl sökeceğimiz konusunu da açıklarsanız :)

4. Fırat TARI

Fırat TARI Aktif Üye

Seviye:
    Slm balataları söküp takması gayet kolay ve basit önemli olan fren koluna boş iken basmamalısınız sonrası malum. hava yapar ugrasmak zorunda kalırısınız. suan frenleri arkadasıma devretttim onada ögrettim elimde olsa tamiri yag degişimi yada havasının nasıl alınacagı ile ilgili fotograflarını çekip yayınlardım