Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

joint lock - omurga tipi kilit sistemi

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında mugur bozkurt tarafından paylaşıldı.

1. mugur bozkurt

mugur bozkurt Yeni Üye

Bisiklet:
    Trek
    merhaba arkadaşlar.
    2 hafta kadar önce kadıköy belediyesinin bisiklet park yerlerinden, kalın bi kablo kilitle bağlamış olduğum xc 150 marka bisikletim (bulan gören olursa diye sarı olduğunu da belirteyim :) ) çalındı. çalınan bisikletin ederi çok olmayınca insana o kadar koymuyor ama şimdi aldığım gary fisher marka bisikletin çalınma ihtimali biraz endişelendiriyor beni.
    u kilitlerin hem taşınma, hem kilitleme pratikliği açısından sorunları olması beni uzaklaştırdı. zincir kilitler de fazla hantal - kaba geldi ve yine bisiklet üzerinde taşınmaları çok kolay değil.
    yeni aldığım bisikletin ince vites ayarını yaptırmak için gittiğim bisikletçide şans eseri zoli marka, omurga şeklinde iç içe geçmiş metallerin üzerine plastik kaplı şekilde, kullanım olarak kablo kilitlere epey benzeyen bir kilit buldum. bisikletçi bunu motorsiklet kilitlemek için dahi kullandıklarını, kablo kilit gibi kolayca kesilemeyeceğini ve gayet güvenli olduğunu söyledi; fiyatı da makul olduğundan en azından kısa süreli idare etmek için alıverdim. internette bu tip kilitlerle ilgili yazılmış bi yazı bulamadığım gibi terimin türkçesini de bilmediğimden (ingilizcesi joint lock) omurgamsı diye uyduruverdim. bilen, kullanan, fikir sahibi olan var mıdır?

bu da ürünün sitesi. buradaki kilitlerden hangisi olduğundan emin değilim:
    http://www.lock-king.com/product.asp?classid=14