İnceleme Joe's Yellow Gel - Detonator bonuslu

BF Okuru

Üye
Tepki
2
herkese merhabalar

yakın zamanda kardeşimin yol bisikletinde kullanmak için yellow gel aldık. almaz olaydık. bu kadar kötü olmasını beklemiyordum gerçekten. başıma gelenleri anlatayım.

ürünün hardtail tabir ettiğimiz mtbler için lastik başına 120ml önerdiği için biz 700x23c lastiklerimize 80ml kadar doldurduk. presta sibobu sıvıyı doldurduktan sonra yerine getirmediğim için iç lastiğin tam karşısından en ince allen ile delik açmak ve sibobu içeri itmek zorunda kaldım. bu şekilde lastikleri doldurup 100psi hava basıp yola çıktık. ilk başta evet o sibop deliği tıkandı. sonra ben bi halt edip lastiği mazgala düşürünce ön lastiği bidaha şişieremedik. yılan kesiğinin çok kötülerini gördüm ama bu içi minik çizik gibiydi kesinlikle sıvının tıkaması gereken deliklerdi. 3-4mm kadar çiziklerdi. ön lastiği evet düşürdüm fakat niye olduysa arka lastikte indi. arka lastiği düşürmemiş olmama rağmen. arnavut kaldırımlı bir yolda kullandıktan ve ön iç lastiği kestikten sonra halimiz böyleydi.

ön iç lastiği çöpe atmadan önce içinde ki sıvıyı boşaltıp yamamaya çalıştım fakat yama yapışsa da tekrar şişirdiğimizde içeride kalan eser miktarda ki sıvı dışarı taşıp yamaları kaldırdı. iç lastiği çöpe attım yani. daha sonra elimde kalan sıvının geri kalanının tamamını arka iç lastiğe boca ettim. arka iç lastikte toplamda 200ml ye yakın bir sıvı oldu. fakat sonuç hüsran.

yozuk yol hafif patika görünce bizim iğrenç detonatorler çizikler ve deliklerle doldu. 5 farklı noktadan sıvı çıktığını gördüm bir süre sonra lastik indi. iç lastiği söktüğümüzde belirgin iki patlak vardı ama gel gelelim lastikte delik sayısı daha fazlaydı. ne yaptıysak lastiği tekrar şişirmeyi başaramadık! 23c kalınlığında ki bir iç lastiği ortalama 170ml patlak önleyici tıkayamadı!

sonuç olarak arka iç lastiğide çöpe attım. aldığıma kullandığıma çok pişmanım. kimseye de yellow gel tavsiye etmiyorum. yakın zamanda 26" lastikle gariban tubeless sistemi denemeyi düşünüyorum ama bu patlak önleyiciler gözümü korkuttu. şimdi ya slime gibi farklı markalara yönelicem ya da yine joe's un 6mm ye kadar tıkama vaad eden ecosealant modeline yönelicem.

yellow gel pişmanlıktır, maxxis detonator aşırı pişmanlıktır.

bonus olsun: maxxis detonator denen o lastiğin allah b... yapacağınız lastiğe s... allahsız amerikalılar. 4 kere yola çıktık her eve döndüğümüzde yeni çizikler türemişti. o parayı ona vermeyin gidin dynamic sport falan alın o bile bin kat iyidir detonator' den. lithion 2 merlin 46 lirayken sakın gidip buna fazlasını vermeyin. hamuru diye bişey yok sanki basit bir sert plastikmişte yolda ki kumdan bile çiziliyormuş gibi bir izlenimi var tamamen. tekrar söylüyorum tecrübelerim yol ebadı için. yol için detonator' ü sakın almayın !

Scudo