Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

jimmy?

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Onur Kula tarafından paylaşıldı.

1. Onur Kula

Onur Kula Bisikletkolik

Adı:
    Onur Kula
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,Shwalbe Jimmy dış lastik(çifti50ytl)almayı düşünüyorum
    ama aklımda daha pahalı olan Irc Mıthos'lar(çifti 70ytl) da var.Merak ettiğim
    Jimmy'nin özellikle asfalt performansı, yoltutuşu ve ömrü.Bir de mithoslarla bir karşılaştırmasını yapabilir misiniz?
    Kullananların yorumlarını bekliyorum.Teşekkürler.

2. Uğur Taşdemir

Uğur Taşdemir Bisikletkolik

Seviye:
    "Kışlık" lastik düşünüyorsan nispeten dar bir model alman iyi olur. 1,90-1,95 gibi. IRC SeracXc iyi bir lastik. Yalnız şunu belirtmek gerekiyor; dişli kış lastikleri asfaltta iyi tutunmaz. Su tahliye kanallı asfalt lastikleri de çamurda tutunamaz. Bisikletinle toprağa ve çamura girmiyorsan dişli lastiğe de gerek yoktur.

Onur Kula bunu beğendi.
  3. Tugfox

Tugfox Bisikletkolik

Seviye:
    schwalbe jimmy kullanicisiyim.. lastiklerle suana kadar yaklasik 750km yaptim(%70asfalt) ve dislilerinde oyle fazla bir erime olmadi henuz.. ilk olarak sunu soylemeliyim ki lastik gercekten cok kaliteli.. sansimdanmidir yoksa et kalinligindanmidir bilinmez sadece 1kere lastik patlattim..

ama sunu soylemeliyim ki bu lastik kesinlikle bir asfalt lastigi degil.. asfaltta giderken disler resmen yere yapisiyor, gitmiycem diyor.. bir de acayip bir ses cikartiyor asfaltta vizzzz diye:)

ama toprak&arazide yol tutusu mukemmel diyebilirim.. asfaltta ve yagmurlu asfaltta da yol tutusu fena degil memnunum ama tabiki de dissiz ve su kanalli bir lastikle kiyaslamak dogru olmaz jimmy'yi..

sonuc olarak eger asfaltta yagmurda kullanicam diyorsan fiyatlari biraz pahali ama schwalbe marathon xr oneririm.. kullananlar cok memnunlar asfaltta.. hatta Tugrul abi Abant gezisine bile marathon xr ile gitti..

ama araziye giricem hoplayip zipliycam camurlu toprak yollar benim meskenimdir dersen schwalbe jimmy'yi siddetle oneririm tam sana gore;)

Onur Kula bunu beğendi.
  4. Onur Kula

Onur Kula Bisikletkolik

Adı:
    Onur Kula
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    İlgilendiğiniz için teşekkürler...
    Geçen yaz arkadaşla bisikletle (biraz da otobüsle :) ) bir ege turu yapmıştık ve ben tura çıkmadan bir asfalt lastiği aldım cst marka.Çifti 20 ytl idi.Ama bu lastiklerin asfalt performansı da toprak performansı kadar kötü.Her zeminde kayıyor.Sadece yeni çekilmiş asfaltta iyi tutuyor ki böyle bir asfaltta her şey iyi tutunur.... Neyse konuyu fazla dağıtmadan toparlayayım.Marathon xr lar eminim böyle değildir ama ben de asfalt lastiklerine karşı bir ön yargı oluşmuş durumda.Ve biraz dişli bir lastiği önerilerinizi bekliyorum.(fiyat max çifti 75 ytl)

Tugfox bunu beğendi.
  5. deutz

deutz Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ben suan irc Mythos xc2 kullaniyorum,tavsiyede ederim ancak bana kalirsa senin o dissiz dedigin lastiklerinin kayma sebebi sadece kalite dusuklugunden.Kesin disli lastik almaksa kararin bende mythos'u onerebilirim,guzel bir yol tutusu var.Bontrager marka lastigimdende memnunum.

Ancak michelin pek tutulmadi diye biliyorum,yinede kullanmadim yorum yapmayayim.

Aldiktan sonra yorumlarinida yazarsan sevinirim.

Onur Kula bunu beğendi.