Jens Voigt Zamana Karşı Dünya Rekoru Denemesi

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
@Raşit S

Yanlış anlaşımlasın,eleştirim kaliteye yönelik.Yoksa futbolu sevmememe rağmen geçmişte bir otel girişinde pubda turistlerle(ingilizler,brezilyalılar,ispanyollar) izlediğim dünya kupası ve fethiye'de ingilizlerle her akşam(bazıları kayıttan) izlediğim derbi maçları sırasında aldığım keyfi çok az şeyden almışımdır.Ortamda futboldan anlamayan birkaç kişi olunca daha bi makara oluyo :)

Scudo

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@volkan a

Uzun yolda 40-50 ortalama ile giden arkadaşlar velodromun yolunu bulamadığı için dereceler o kadar kötü (en kötüsü de benim), yoksa 1 saatin altında derece yapacak çok adam var bu forumda :)

Velodromda 100K segmenti de var bu arada...

• Beğen
Tepkiler: Özgür R

Gün A.

Daimi Üye
Tepki
428
Bisiklet
Cannondale
Helal olsun kırdı vallahi.

Caner Eler'in dediği gibi unutulmaz bir veda şarkısı oldu kariyeri için.

İyi istirahatler Jens Başkan :alkis:

İlerleyen günlerde zamana karşıcılar yavaş yavaş veledrom yolunu tutacaklar herhalde.

Wiggins, Cancellara ve de Tony Martin'in performanslarını merakla bekliyor olacağız.

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@Raşit S

Quintana' nin yokus yukari denemesi lazim, düz yolda o sürate cikamaz. Üstelik o deneyinceye kadar bu is 55 kilometrelere varir,.... Gerci ömrümüz yetmez Quintana' nin denemesini görmeye, eger o da Jens Voigt gibi o gec yasta denemeye kalkarsa, ya da ömrümüz yetse gözümüz görmez.... :)

Can Teker

Aktif Üye
Tepki
230
Bisiklet
Diğer
Tebrikler Jens'e. Ben de haftasonu Maltepe'de deniyorum rekoru. :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Murat B.
Velodromu bir iki sattliğine kiralıyor musunuz yoksa toplu deneme falan mı?

Buralarda da olsa iyi olurdu, kış çok uzun sürecek.

Can Teker

Aktif Üye
Tepki
230
Bisiklet
Diğer
@Raşit S

Velodrom açık hava, deniz kenarında. Herkese açık.

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Voigt muhteşem bir iş başardı ama kırılan rekor esas saate karşı rekoru değil. Voight "UCI unified" rekorunu kırdı. Esas "UCI hour record" hâla 49.700 km/h ile Ondřej Sosenka da. Bu rekorun kırılabilmesi için UCI ın belirlediği standartlara uyan bir bisiklet kullanılması gerekiyor. Yani Drop barlı ve aero yapıda olmayan bir bisiklet. Küçük bir hatırlatma sadece. :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisikletten inince duygulandı Jens ağlamaklı oldu ama bence sebebi rekoru kırmak değil, bisiklet sporunu bıraktığı içindi aslında ona ağlıyordu Jens.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Selamlar forum ahalisi;

43 yaşında, kariyerinin son yarışında dünya saat rekorunu kıran bu muhteşem Alman'ın rekor kırarken dinlediği playlist net camiasına sızdı! :p

Hour Record altındaki parçalarla daha mı kırmayaydı o rekoru :D

buyrun amme hizmeti;
(link)

Not: Voig değil Voigt olacak , başlık eksik olmuş, kusura bakmayın.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Murat B.

bizim velodromda babalar çocuklarına bisiklet sürmeyi öğretiyor. 50 km. hızla giderken yolu enlemesine geçen destek tekerlekli bisiklet süren bir çocukla karşılaşıyorsun.
arada rüzgar deli gibi sağdan soldan vuruyor, asfalt kalitesi berbat sürekli sarsıntı.
jens gelsin velodrom görsün, çoluk çocuğun koşturmadığı cillop gibi zeminde tek başına 50+ ortalama yapmak kolay.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@volkan a
Tam da bu konu ile ilgili bir şey soracaktım. Merak ettiğim, patencilerden bisikletlilere fırsat kalıyor mu? Denemek lazım aslında ama sanırım sabahın köründe çıkmak daha uygun olacaktır.

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
Bizim veledromda, o çok şikayet edilen patencilere ben hiç denk gelmedim (Gerçi izlediğim bir videoda veledroma araba sokup yarıştıranları gördüm o ayrı). Patencilerin ve kaykaycıların kendi parkurları var zaten bir kaç metre ileride, orada takılıyorlar.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@evrim bilgen

velodromun yakınlarında patenciler için bir parkur var. dolayısıyla velodroma girmiyorlar. ben hiç rastlamadım en azından. ama çoğu insan velodromun ne olduğunu bilmiyor ve orayı bisiklete binmeyi öğrenmek için kullanılacak bir yer falan sanıyor. yetişkin veya çocuk, bisiklete binme alıştırması yapan çok insan gördüm orada. sabah erken saatlerde gitmek en iyisi.

Bülent ÖZER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.822
Bisiklet
Colnago
voight i kutlamak lazım yaşına rağmen çok iyi bir performans çıkarmış malesef canlı izleyemedim, ben en son Tony ROMİNGER de bırakmıştım rekor denemelerini takip etmeyi sonra kim geldi ne yaptı hiç takip etmedim, yalnız benim düşünceme göre ki burdaki bazı arkadaşlarda yazmış , bu tarz rekor denemeleri için bisikleti UCI nin vermesi gerektiğine inanıyorum standart bir kadro ve ekipman olmalı (tabi her boya göre) disk, aerobar, karbon vs hiç bir ekstra gelişmiş parça olmadan sabit bir dişli kombinasyonu ile kısaca bu rekor denemesi yapılmaya başlandığı tarihte ki bisikletin ağırlığı neyse dişli kombinasyonu ne ise o ağırlıkta bir bisiklet olmalı belki açılarda ufak değişimlere müsade edilebilir oda yılların getirdiği bir değişim ama mesela çelik kadro çelik gidon-boğaz ,kalpiyerli pedallar vs.. standart kesinlikle değişmemeli bu sporun temelini atmış büyük insanların kırdığı rekorları onların kullandığı bisikletten 5 kilo daha hafif bir bisiklette ve enson teknolojik ekipmanlar ile kırılmasını kabul etmediğim gibi bu işin ruhunada saygısızlık olarak kabul ediyorum, bu sadece 1 saatlik rekor denemelerinde olmalı o zaman herkes eşit şartlarda yarışmış olacak , benim kafamda bisiklet standartını en güzel resimleyen Eddy abimizin 1972 de kullandığı (aşağıda resimi olan) bisiklettir sporcu UCI ye rekor için başvuracak UCI de al kardeşim benim vereceğim bisikletle yapacaksın bu işi diyecek.:alkis:
(link)

• Beğen
Tepkiler: MehmetAliB.

Özgür R

Forum Bağımlısı
Tepki
2.208
@Gün A.

Bu playlist ile rekora koştuysa daha da helal olsun Jens Voigt üstada. Vasat bir playlist :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Özgür R

Özgür, UCI zaten play listi de kabul etmemiş. Eddy zamanından, 1970 lerden dinlemen lazım demiş gerçek rekor için. Led Zeplin, Deep Purple, Moğollar, Dadaşlar, Apaşlar, Erkin Koray falan...:)

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
@tuna karahan

biraz önce izledim... bir sporcu için tam bir motivasyon kaynağı bu film... hele de o jantları değiştirmeyi onlardan önce akıl etmişseniz :)

iskoç referandumu sonrası izlemiş olmak da politik görüşlerim açısından ilginç oldu.. iskoçlar değişmediğine göre ingiltere değişmiş sanki :)

neyse uzatınca çok uzatabiliyorum... uzatmadan, çok teşekkürler tavsiye için :)