Jelli ve Jelsiz eldiven farkı

hakan çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
266
İsim
Hakan ÇELİK
Arkadaşlar merhaba, Öncelikle hepinize iyi geceler. Başlıkta belirttiğim gibi eldivenleri araştırmaktayım yakın zaman da kendime eldiven alacağım. Fakat karşıma hep Jelli / Jelsiz eldiven çıkmakta. Bilgisi olan arkadaşlar bu farkın ne olduğunu yazabilirler mi veya ikisini kullanan arkadaşlar tecrubelerini paylaşabilirler mi? Forumda arattım fakat detaylı bilgi bulamadım. Birinci sorum şu Jelli Jelsiz eldiven farkının ne olduğu. Bir de arkadaşlar kısa parmak eldiven ve uzun parmak eldiven (tabirim yanlışsa affedin) seçenekleri mevcut. Yazın bu uzun eldivenlerin sıkıntı çıkaracağını düşünmekteyim. Bu nedenle kısa parmaklı eldiven alınıp daha sonra kışın soğuğa karşı normal annemin ördüğü eldiveni giyebilirmiyim ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler :)

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
1
Merhaba Hakan,
-Jelli eldiven'i kısaca açıklamak gerekirse, arazide, düz yolda, titreşimi ve şoku emmek amacıyla üretilmiştir uzun yollarda ellerinizin çok fazla elciğe yapışmasını engeller ve konforlu bir sürüş sağlar, uzun zaman jelli eldiven kullandım ve gerçekten çok rahat olduğunu şimdi kulladığım jelsiz eldivenin verdiği rahatsızlıktan biliyorum :)
-Uzun parmaklı eldivenlerin üretiminde kullanılan malzemeler annelerimizin ördüğü eldivenlerden çok farklı olduğu için annelerimizin ördüğü eldivenler az bir kullanımdan sonra ellerimizde deri problemlerine neden olacağı için kaliteli bir uzun parmaklı eldiven almak daha sağlıklı olacaktır. Yazın bile uzun parmak eldven kullanabilirsiniz eğer arazide kullancaksanız daha iyisi yoktur.

BF Okuru

Üye
Tepki
1
Jelsiz eldiven süsten başka bir şey değil. Bir işlevi yok. Belki kaza anında biraz korur, biraz da elleri temiz tutar ama her zaman değil tabi. Jelli eldivenin faydalarını Ali hocam yazmış. İyi bir elcek ya da gidon bandı + jelli eldiven gibisi yoktur.

Uzun parmaklı eldiven kullanmadım, yorum yapmayayım.

Ozan Duran

Forum Bağımlısı
Tepki
621
Bisiklet
Cannondale
Kış için uzun parmaklı eldiven tavsiye ederim. Tabii normal eldiven değil, windstopper ya da goretex materyalden bir eldiven. Yün eldiven rüzgar geçirir, çok iyi bir şekilde ısıtmayabilir.
Hava 10 derece ve altına düşünce rüzgar soğun etkisini arttırıyor. O yüzden kışın bisiklete çok binilecekse parayı kıyıp kaliteli bir kışlık eldiven almakta fayda var.

hakan çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
266
İsim
Hakan ÇELİK
BF Okuru çok teşekkür ederim. Şuan da Jelli ve Jelsiz eldiven arasındaki farkı anlamış bulunmaktayım. Bu nedenle önümüzdeki günler içerisinde hemen bir Jelli eldiven sipariş edeceğim. Açıklamanız için çok teşekkür eder kendinize iyi bakmanızı dilerim.

• Beğen
Tepkiler: ömermurat131

BF Okuru

Üye
Tepki
1
Mrb eldiven jellerinden satiliyor mu eldivenime kullanmak istiyorum nerede bullabilirim
Yardimci olurmusunuz

Petrovic

Üye
Tepki
46
Bisiklet
Scott
Bende eldiven alıcam da önerileriniz varsa yazar mısınız hali hazırda kullandığınız memnun olduğunuz ?

BF Okuru

Üye
Tepki
1
@maboc Benim evin yanında atilla bisiklet var istanbul üsküdarda ama rizede nerde bulursunuz bilemiyorum yada kargo uyarsa.