Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Jel sikintisi!!!!!!!!

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında batuhan kadir tarafından paylaşıldı.

1. batuhan kadir

batuhan kadir Yeni Üye

Seviye:
    :boese157:Az önce CARPEX in Tye Repair Kit patlak giderici köpüğünü aldım, bisikletim sökülü ,iç tekerde incecik bi noktadan hava kaçırıyodu havayı boşalttım jeli bastım foşur foşur jel çıktı :boese157: hadi bu patlaktı ön lastiği indirip baştan şişirdim (jelle) bi minik yarıkçık yapıp foşur foşur çıktı gene !!!!! benmi kullanmayı bilmiom yoksa bu icatlar gerçekten işe yaramıomu bi jel 12-15 tl iç lastik ortalama 5tl bu scakta yamalarda çok işe yaramıo neetçez???

2. İsa Öcel

İsa Öcel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    hocam benim bildiğim o engelleyici ve lastiğin hava basıncı sayesinde patlağı engelliyor donma yaparak. bir araştırın derim. yama yapın sonra bu sıvıyı kullanın. benim bahsettiğim farklı bir madde de olabilir tabi ki.

3. Abdulkadir ARSLAN

Abdulkadir ARSLAN Kıdemli Üye

Seviye:
    o jelleri kullanmanız için iç lastigin patlak olmaması gerek

Gökhan Ö. bunu beğendi.
  4. batuhan kadir

batuhan kadir Yeni Üye

Seviye:
    Normalde lastiği patlamış ve yolda kalmış arabalar motosikletler için dizan edilmiş patladıktan sonra aynen basınçla deiği tıkıyor/ yada tıkaması gerekiyor. Zaten ön patlak değildi ve patladı arkadakide ufacık bi delikti.. Bu gidişle yama ve iç lastik taşıycam köpük/jel 10-15 tl 2 iç lastik 8- 10 tl yama faktörünü katmadım bile yada adam akıllı en kalitelisinden bi iç lastik alıcaz bilemedim :/

5. Koray06

Koray06 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    İstediğiniz kadar adam akıllı. Dünyanın en kaliteli iç lastiini alın. Lastik lastiktir. En nihayeti'nde esnektir. Aynı patlak digerinde de olacaktır. Size tavsiyem ;

Gidin 2 adet mevcut ölçüleriniz ile aynı iç lastikten alın.
    Elinizdeki patlak iç lastiklerin siboplarını kesip atın.
    Siboplarını kestiğiniz iç lastiklerinizi ( ön ce arka tekeriniz için 2 iç lastik yetecektir. ) lastiğin şişik halini göz önüne alarak iç kısmı ( jant içinde kalan kısmı ) tam ortadan ikiye ayırın.
    Yeni altığınız iç lastiği bu ortadan ayrılıp içi açılmış eski iç lastiğinize yerleştirin iki lastiğinizi de dış lastiğe yerleştirip dış lastiği jant a monte edin.
    Son olarak basın lastiklere havayı kullanın tepe tepe.

olumsuz etkileri : Bisiklete ektra agırlık, ağırlıktan kaynaklı tekerin dönüşü'nde ağırlaşma.(bunu hissetmezsiniz)
    olumlu yönleri : Dağ, taş tırmanın dikenlerin üzerinden geçin, dik çivi ve dik cam kırıklarının üzerinen geçmediğiniz ya da kasten biri lastiğinize bıçak sokmadıysa lastik patlamasını unutursunuz. Sürüşünüze bağlı ayda bir hava takviye edersiniz.(gerekirse )