Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Japonya’ya pedal çevirdi...

Konu, 'Ülkeler arası turlar' kısmında enginayan tarafından paylaşıldı.

 1. enginayan

  enginayan Üye

  Kayıt:
  20 Nisan 2008
  Mesajlar:
  97
  Beğeniler:
  136
  Şehir:
  ANKARA
  Seviye:
  Küresel ısınmaya dikkat çekmek için Ankara’dan yola çıkan genç çevreci Gürkan Genç, 11 ülke ve 950 şehri bisikletle gezdi.

  BİSİKLET macerasına “Perşembe Akşamı Bisikletçileri” ile başladığını anlatan Gürkan Genç, doğayı korumak ve küresel ısınmaya dikkat çekmek için “doğa için pedalla” projesini hayata geçirdiğini söyledi. Genç, böylelikle Türkiye’de insanların bisikletin de bir ulaşım aracı olduğunu fark etmelerini amaçladığını anlattı.
  Yolculuğunun, Türkiye, Gürcistan, Azerbaycan, Türkmenistan, Özbekistan, Tacikistan, Kırgızistan, Çin, Moğolistan, Güney Kore ve Japonya’yı kapsadığını kaydeden Genç, bisikletle Ankara’dan Tokyo’ya 343 gün boyunca 950 şehri gezerek ve 12 bin 500 kilometreyi pedallayarak ulaştığını söyledi.

  11 ay sürdü

  Yaklaşık 11 ay süren yolculuğum sırasında birçok farklı kültürü yakından tanıma fırsatı bulduğunu anlatan Genç, sözlerini şöyle sürdürdü:“Yeni yerler görmek ve yeni insanlar tanımak heyecan vericiydi. Gezdiğim ülkelerde yaşadığım birçok macera ve anı oldu. Yolculuğumdaki deneyimlerimi ve anılarımı kendime ait bir blog sitesinde paylaşıyorum. Bunu yapmamdaki amaç, insanlara bu işin zannedildiği kadar zor olmadığını gösterebilmek. Fotoğraf video görüntülerimin de yer aldığı blog, Türkiye’nin yanı sıra başta Portekiz olmak üzere başka ülkelerde de takip ediliyor.”

  http://www.hurriyet.com.tr/ankara/19490113.asp