Japonya'da bisiklet ağacı

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Japonya’nin büyük kentlerinde bisiklet parkı öylesine bir sorun olmaya başlamış ki bu duruma bir firma çok ilginç bir çözüm geliştirmiş. 6000 kadar bisikleti barındıracak kapasiteye sahip yeni park sistemine ayda 1,800 yen (yaklaşık 30- lira) ödeyerek abone oluyorsunuz (öğrencilere indirimli). Elinizdeki bilgi kartınızla teslim ettiğiniz bisikletinizi çok kısa bir sürede de (30 sn) geri alabiliyorsunuz.

İstenilirse nasıl da çözüm üretiliyor.

Scudo

tolgayalcin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.433
inanamıyorum ya ! biz daha yolu için ağlarken adamlar bisiklet için nasıl yatırımlar yapıyorlar... Mükemmel! paylaştığınız için teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Onur Kahraman

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
İnsan kardeşlerimin yaptığı bu sistem henüz :) ülkemizde olmasa da, "insanlık" için seviniyorum.

Bıraktık bisikleti otomatik olarak götüren getiren, asansör bölümünü, şu merdivenin yanındaki bisiklet lastiği için olan kayan bölümün, şöyle basit yağmur oluğu gibi olan bir benzerine bile 40 takla atarım ben. :)

M.Kaba

Forum Bağımlısı
Tepki
685
çok güzel siteymiş aynı sitede şu link ilginçseverler için (link)

Kutay Özdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
466
Japonyada bizden çok bisiklet kullanıcısı olduğu için bu tür şeylerin oralarda yapılması gerekli.
Tabiiki ülkemize de gerekli fakat onların bisiklet kullanan insan kitlesi bizden fazla bu yüzden onlara bakıp kendi ülkemizden şikayetçi olmak pek mantıklı gelmedi bana.
Sonuçta bunu yapmalarındaki amaç fazla bisiklet sorununa bir çözüm üretmek bizim ülkemizde öyle bir sorun yok ki :)
Ama bisiklet yolu kesinlikle yapılmalı.Ben zannetmiyorum ki Japonya'da çok fazla bisiklet yolu olsun.İnsanlar caddelerde kalabalık halde biniyorlar Japonya'da.Bisiklet yoluna pek de gerek yok gibi ;)
En çokta şu bisiklet park etmek yasak tabelası hoşuma gitti.
iyi pedallamalar...