Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Japon kadroları

Konu, 'Single Speed ve Fixed Gear Bisikletler' kısmında MertDokur tarafından paylaşıldı.

1. MertDokur

MertDokur Kıdemli Üye

Seviye:
    Herkese merhaba,

Bir yıl kadar pek bisiklete binmedim son 1 haftadır tekrar başladım, popom sele şekline gelene kadar ağrılı olsada çok özlemişim bisiklete binmeyi onu farkettim... Durum böyle olunca foruma da uğramadım tabi ama şimdi tekrar başlıyorum turlara katılmaya.

Şimdi sorum şöyle, yaklaşık 6-7 ay sonra Japonya'ya(Tokyo) taşınıyorum. Şehirde her ne kadar metro sistemi heryere gidiyor olsa da bisiklet sürmek istiyorum ulaşım için. Zaten yüz ölçümü küçük bir şehir ve İstanbul'a göre düz sayılır. Bu yüzden ucuz yollu ama kaliteli bir fixie toplamayı düşünüyorum gittiğim zaman. Zira benim fixie çelik ve eve bisiklet sokmam söz konusu değil pek (5. kat, asansör yok, ev 16 metrekare. sonuç; kız arkadaşım beni öldürür...) o yüzden evin önünde açık havada duracak ve malum yağmuru bol bir ülke, dolayısıyla aluminyum, karbon gibi paslanmayan hava şartlarına dayanıklı materyalleri tercih edeceğim (Keirin ekipmanları hem pahalı hemde açık havada durmaya uygun değil...)

Kısacası bu ihtiyaçlara göre bir fixie toplamak için gerekli tüm malzemeler ile ilgili tavsiye bekliyorum ve özellikle bildiğiniz makul fiyatlı japon markaları makbule geçer. Bir ev kirası veremeyeceğim bisiklete ama tren parasından edeceğim karı bisiklete çevirmeyi düşünüyorum... Eğer iş konusu iyi giderse üst düzey yol bisikleti tavsiyesi isterim diye umuyorum : ) Ama o zamana kadar makul fiyatlı ve dayanıklı parçalar hakkında bilgi rica ediyorum...

Bunun yanında orada işe vs gideceğim için bisiklete ulaşım amaçlı bindiğimde giyebileceğim kot vs gibi giysi önerisinde bulunabilirseniz sevinirim. Birkaç marka model günlük kıyafetlerin bisiklet versiyonundan buldum ben;

Levi's 511 Commuter: Bisiklet için yapılmış daha esnek ve ince kumaştan bir kot ayrıca önü düşük kesim (rahatlık için) arkası yüksek kesim (saygınlık için) ve arkada U-lock takmak için kemersel bir aparatı var.

Ayrıca Rapha ve Osloh diye markalar buldum hem iyi gözüküyorlar hemde rahat sayılırlarmış... (Öyle okudum)

Bir de Outlier diye bir marka var, süper kıyafetler ve çok iyi materyaller kullanıyorlar ve çok pahalılar... Ama değer sanırım, bisiklet gömleği gibi yeni giysiler oluşturmuşlar, çok iyi nefes alan su geçirmez ve normal görünümlü giysiler yapıyorlar...

2. MertDokur

MertDokur Kıdemli Üye

Seviye:
    bu arada kendi soruma ilk cevabı veriyim şöyle bir frame builder amca buldum...

http://ravanello.com/

Güzel ve klasik tarzda abartısız bisikletler yapıyorlar ve dura ace grupsete sahip bir şehir bisikleti (model adı sportif) türk parasıyla 2.700 lira.

Benim için şu an çok pahalı ama fikir verecek bisikletler...

3. Orhan Yıldız

Orhan Yıldız Yeni Üye

Seviye:
    giyim markası olarak ben de rapha'yı önerecektim size ancak siz araştırmışsınız bayağı :) chrome diye bir marka daha var. çanta ağırlıklı üretim yapıyorlar ancak spd özellikli ayakkabıları ve shirt'leri mevcut. özellikle sırt çantaları çok kullanışlı görünüyor. link olarak: http://www.chromebagsstore.com/apparel.html

4. Mete S.

Mete S. Üye

Seviye:
    1 seneyi aşkın bir süredir chrome metro kullanıyorum.
    sağlam olduklarını ve içlerine çok malzeme aldıklarını söyleyebilirim.

Frame olarak da 2. el bir keirin frame yakışır.
    Mutlaka bisikleti saklayacak yer bulursunuz.
    :)

Orhan Yıldız bunu beğendi.
  5. Onur Onursal

Onur Onursal Aktif Üye

Seviye:
    Mert giyim bölümündeki şehir kıyafetleri konusunu da yazdım burdan da soyluyorum: http://www.rapha.cc/rapha-trousers adresindeki pantolona bir bak. Şu an indirimde. Gerçi $ da 1.74 TL'lere dayanmış vaziyette. Kışlıkta olsa indirimi bitmeden bu pantolondan almak istiyorum. 150$ ve üzeri shipping bedava 2-3 kişi birlikte sipariş verirsek shipping de ödemeden alışveriş yapmış oluruz. Ya da tek başına da yapacaksan bi gözat derim o pantolona. Sevilen bir markadır Rapha

6. Onur Onursal

Onur Onursal Aktif Üye

Seviye:
    Bu arada Rapha'da linkini verdiğim ürünün su geçirmezlik gibi bir özelliği de yok. Kışın bisiklete binerken en çok aradığım şey belkide.

7. MertDokur

MertDokur Kıdemli Üye

Seviye:
    Kıyafetlerle ilgili konuyu başka bir topicte cevapladım orayı biliyorsunuz...

Frame konusunda 2. el Keirin hem çok pahalı hemde çelik olduğundan açık havada bırakmaya müsait değil. Tokyo oldukça yağmurlu... Hem keirin kadrolarına fren takmak mümkün mü? Delmek vs gerekiyor diye biliyorum en iyi ihtimalle...

8. MertDokur

MertDokur Kıdemli Üye

Seviye:
    O kadar sağlam diyosun??? Dur bi araştırma yapayım ama yağmur öyle böyle yağmıyor Halil. Yazın bile 2-3 günde bir yağmur var, deniz kenarı... bilemedim bana bisiklet 6 ay 1 sene arasında telef olur gibi geldi. Keirin kadroları çok pahalı ama NJS onayı olduğu için... Bakalım artık, daha yerel tavsiyelerin varsa beklerim. Bu arada telefon değiştirdim eski kartı iptal ettikleri için tüm numaralarım gitti bir ara telefonunu yollasana biraz turlarız...