Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

jantta derin çizik için çözüm önerisi olan?

Konu, 'Tekerlekler' kısmında volkan a tarafından paylaşıldı.

1. volkan a

volkan a Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    dostlar, arka jantımda fotoğraflarda göreceğiniz üzere derin bir çizik oluşmuş. nasıl oldu bilmiyorum. fren pabucuna sürtüyor ve ses yapıyor. buraya dolgu yapılabilir mi? ya da üzerinden zımparalayıp pürüzünü alsam yeterli olur mu? bu çizik jantı zayıflatır mı?

tecrübeli arkadaşların desteğine ihtiyacım var. teşekkürler şimdiden..

[​IMG][/url][/IMG]
    [​IMG][/url][/IMG]

2. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Su zimparasi ile cok bastirmadan sadece dista kalan puruzu duzelt yeterli.janti tabiki zayiflatacaktir ama cok da buyuk sorun oldugu gozukmuyor kullanima devam edebilirsin.

3. sargonnas

sargonnas Misafir

Selamlar. Eğer zımparadan sonra ses yapmaya başlar ya da pabuçlara zarar verirse, size tavsiyem sun-fix kaynak macunları var 50gr lık 5-10 TL arasında bulabilirsiniz. Bu macun karışımını sürdükten sonra kurumaya bırakacaksınız, zımpara işlemini tekrar yaptıktan sonra sorununuz kalkacaktır diye umuyorum. Denemedim ama sürtünme olan başka yerlerde uygulamışlığım var.

Bu arada geçmiş olsun nasıl oldu?

4. volkan a

volkan a Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    abi eyvallah, zımparaladım. pabuca da henüz çok zarar vermemiş. bakalım ne olacak.

evet ben de tam böyle bir dolgu maddesi bulabilir miyim diye soracaktım. çok teşekkürler.
    nasıl olduğunu anlayamadım :) herhangi bir çarpma, düşme vs durumu olmadı. geçen cumartesi evden çıkarken sesi farkettim, fakat çiziği göremedim. bugün inceledim ve gördüm.

janttan yana bir şanssızlığım var. bu jant setini merlincycles'dan aldım, ön jantın birleşme noktasında milimetrik bir çıkıntı var ve ses yapıyor. onu da zımparayla zayıflattım. peşinden bu çizik.. belki yaz sonu gibi daha iyi bir jant setine geçerim :)