Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

jantlar ve delik sayıları hakkında

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Altan Kalay tarafından paylaşıldı.

1. Altan Kalay

Altan Kalay Forum Bağımlısı

Seviye:
    merhabalar, 36 delikli bir jantla, 32 delikli bir jant arasında ne tür bir fark vardır, performans olarak hangisi daha iyi sonuç verir?RİGİDA ZACK 19marka jantların performansı nasıldır? Yardımcı olursanız sevinirim.

2. Serkan Yazıcı

Serkan Yazıcı Kıdemli Üye

Seviye:
    32 delik ve 36 delik tellerin tek farkı tel sayısı birinde daha az olduğu için tekerleğin dönmesi sırasında tel başına düşen yükün biraz artmasıdır onun dışında performans olarak hiç bir fark bulunmamaktadır...Yani performansları aynıdır...

zac 19 lar fiyatına göre sağlan giriş seviyesi bir çemberdir...

HaliliOzturk bunu beğendi.
  3. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Günümüzde 32 delikli cantlar neredeyse standart hale geldi, 36 delikli bir teker seti, 32 deliğe göre biraz daha ağır ancak biraz daha sağlam olacaktır, kilosu fazla olanların (90+) daha az akort bozulma sorunu vs yaşaması ve sağlamlık açısından 36 delikli bir sistem seçmesi daha hayırlı olabilir tabii cant sağlamlığını da göz önüne alarak...
    Zag 19 piyasada en bilinen cantlardandır ve yine en çok çeşidi olanlardan ben sanırım 3-5 çeşit değişik kalite ve fiyatta zac19 görmüşümdür sanırım, parlak yanaklı,mat yanaklı,işlemeli cnc yanaklı vs vs bu yüzden alırken dikkat etmekte fayda var en son yazdığım işlemeli fren yanaklı olanlar en kalitelileri genelde, genel kullanım için tavsiye edilebilir...

4. onaran

onaran Kıdemli Üye

Seviye:
    ben bır sey ogrenmek ısıtyom ben tekerlek setı yaptırmak ısıtıyom ama basılarında 24 veya16 delık var ben gobek olarak xt kullanmak ıstıyom olurmu acaba yardımlarınız ıcın cok tesekkurler bu arada kılom 82

5. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Jantlarda standart olarak en yaygın kullanılan 36-32 ve 28 deliktir. Daha farklı sayılarda (24-16-20 gibi) tele sahip olanlar çoğu kez hazır olarak satılan jant setleridir.
    Shimano da göbeklerini 32 ve 36 delik olarak üretir. Farklı sayıda deliğe sahip bir çembere bu göbekler uydurulsa bile çok sağlıklı olmayacağını düşünüyorum.

6. onaran

onaran Kıdemli Üye

Seviye:
    saol halil cevabın için teşekkürler...Birde iki jant arasından,hangisini tavsiye edersin:zac19,xc420...

7. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Zac 19 ucuz, sağlam, nispeten ağır.
    XC 420 hafif, ağırlığına göre ucuz, nispeten yumuşak hamurlu.
    Ancak XC 420 bulmak biraz sorunlu bir durum açıkçası piyasada pek kalmadı. İstersen bir araştır. XC 420 bulabilirsen al, iyi örüldükten sonra çok bir sorun çıkmaz. Ancak dediğim gibi... Pek mümkün görünmüyor bulmak.

8. onaran

onaran Kıdemli Üye

Seviye:
    bazı bıkelerde var halil zaten ben kısa surelı ıcın bır jant dusunuyom....