Jant'im yamulup duruyor!

prokamikazae

Forum Bağımlısı
Tepki
493
İsim
Bio
Bisiklet
Carraro
3 aylik force 540 sahibiyim, hic darbe almadigim halde jantim yamulup duruyor, gecen on teker akort ile duzelmisti, bu sefer de arka teker cok yamuk, urla donusunde oldu, giderken bi sey yoktu, donerken bisiklet savruluyordu, baktim yamulmus, akort ile ilgili olabilir mi bu, hic bir yere carpmiyorum, kendi kendine gidiyor, her gittigi zamanda da metalik sesler cikariyor ozellikle ataga kalktigim zamanda, ne olabilir bu??

Scudo

Özgür Türker

Daimi Üye
Tepki
236
Bisiklet
Bianchi
Yamulmaya bir çok sebep sayılabilir. Sadece gözden kaçırılabilecek 1 tane ekleyeyim:

Yüksek yerlerden, yüksek kaldırımlardan sürekli atlanırsa olabilir. Normal veya az yüksekliklerden inilirse bir sorun olmaz diye düşünüyorum.

Oğuzhan Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.795
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Felt
Kaç kilosunuz? Kilonuz fazlaysa akort kaçırıyor olabilir.

prokamikazae

Forum Bağımlısı
Tepki
493
İsim
Bio
Bisiklet
Carraro
@Özgür Türker

Biraz sert kullanirim iste o yuzden ilk basta mtb aldim seneye yol bisikleti almayi dusunuyorum, ama korkuyorum bi sey olur diye cunku dedigim gibi sert kullanirim. En yuksek yer 30 cm falan indigim

Cyclocross toplamayi bile dusunuyorum sert oldugu icin de butcem el vermiyor su anda

prokamikazae

Forum Bağımlısı
Tepki
493
İsim
Bio
Bisiklet
Carraro
@Oğuzhan YAVUZ

180 boyunda 83 kiloyum, bu boydaki kisilerin cogu en az 70+ kilo oldugu icin problem olmaz diye dusunuyorum

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
sürekli kaldırımdan atlar zıplarım hiç akord bozulmadı.

Tepki
2
lastiklerinizin üzerindeki basınç değerlerini kontrol edin bence.
lastiklere çok fazla hava basıyor olabilirsiniz.
çukur ve tümseklerde lastiğiniz ağırlığınızın yükünü çekemeyip tellere ve janta aşırı yük bindiriyor olabilir.

prokamikazae

Forum Bağımlısı
Tepki
493
İsim
Bio
Bisiklet
Carraro
@melih özaydın

Basincim genelde bar araliginin ortasinin biraz ustu oluyor, tam hatirlamiyorum simdi degeri, ust yapmamin nedeni asfaltta daha rahatlarmasi, bilmiyorum yarin bisikleti goturecegim servise