Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

jant sibop deliği büyütme.. yardım!!

Konu, 'Tekerlekler' kısmında alican sağnak tarafından paylaşıldı.

1. alican sağnak

alican sağnak Yeni Üye

merhaba arkadaşlar.
    bisikletim de ince uçlu iç lastik vardı.ama heryerde bulunmuyo ince uçlu iç lastik.bende jantta ki deliği büyütüp normal sibop lu lastik kullanabilecek hale getirmek istiyorum.daha önce yapan varmı.Bir sorun oluşturur mu acaba?

2. Selim Üsel

Selim Üsel Bisikletkolik

Seviye:
    DT Swiss 4.2D kullanıyorum ve bu işlemi yaptım. 1,5 Yıldır kullanıyorum hiç bir sorun çıkmadı. Ancak bu işlemi dikkatli bir şekilde yapmakta fayda var. Janta zarar verebilirsiniz.
    Ancak diğer Jantlarda bu işlemi yapılır mı yada yapabilmek için gerekli pay var mıdır bilmiyorum. Yapmayı düşündüğünüz jantın modelini veya resmini koyabilirseniz daha rahat yardımcı olabiliriz.

Menderes Batmaz bunu beğendi.
  3. Tolga Ayla

Tolga Ayla Onursal Üye

Seviye:
    Matkapla genişlet ve etrafını törpüle metal kıymıkları için.. Hiç bi şi olmaz, korkma..

Kuzey Ege bunu beğendi.
  4. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Yuvarlak eğeler mevcut inceden kalınlaşarak büyüyen şekilde.satın almana bile gerek yok herhangi bir bisikletçiden iki dakikalığına isteyebilirsin. jant zaten yumuşak malzeme olduğu için bir dakika bile sürmüyor genişletmek.Sana bu konudaki tek tavsiyem deliği çok büyültme yanında bir araba sibobu olsun kontrol ederek eğele.sıkı sıkıya girecek kadar büyült.eğer çok geniş olursa sibop oynama yapar çabuk kesilmesine sebep olur.

Menderes Batmaz bunu beğendi.
  5. Onur Emre

Onur Emre Yeni Üye

Seviye:
    ben matkapla genişletip etrafını eğeledim, sorun olmadı.

6. googoo__

googoo__ Üye

Adı:
    gökhan
    Seviye:
    Merhaba bende aynı sorundan müzdaribim, merida crossway bisikletim var ve sibop iğnesi incelerden, heryerde şişirme problemi yaşıyorum, direkt iç lastiği değiştirsem sorun çözülürmü yoksa cant deliğine işlem de yapılacakmı?
    Merida kullanıcısı bir arkadaş varsa yardım ederse sevinirim

Saygılar

7. FatihC.

FatihC. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    bu işlemi bende yapmak istiyorum, tur öncesi daha rahat ederim diye düşünüyorum

8. sinemaperdesi

sinemaperdesi Aktif Üye

Adı:
    A. Ay
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Bisikletin orjinalini bozmamak adına iğne sibop kalabilir aslında. Dönüştürücüler var onları bulundurabilirsiniz, ya da sedonanın başka firmaların ine sibop-araba sibop uyumlu çift taraflı pompaları var. Matkap ile açıldığında belki dez avantaj teşkil etmez ama oranın pürüzlerden iyi şekilde arındırılması lazım. Elbette İÇ LASTİK presta uyumlu olduğu için iç lastikler değiştirilmeli. Diğer türlü genişleyen girişte dar gelecektir. Ben bu nedenlerle orjinalini bozmak istememiştim. 1 TL ye satılan dönüştürücülerden bulundurmanız yeterli olur kanısındayım.

9. dr_mrh

dr_mrh Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Standart ince sibop lu lastik takılı gelen janta işlem yapmadan kalın(araba sibobu) takamazsınız
    Bunu için arkadaşların bahsettiği gibi matkap ile genişletme yapabilirsiniz
    Ben ilk yaptığımda iki jant için yaklaşık 2 saat harcadım bunu sadece 15 dk sında matkap kullandım gerisi ölçüm, lastik sök tak, eğe ile ufak artıkları temizleme, falandı
    Bisikletçiler de inceden kalına genişleyen bir mil oluyor onunla daha kısa sürede yapabilirsiniz ama jant eğme riski var
    Matkap ile bir 6 numara bir de 8 numara uç ile hallettim
    Jant çok ince değilse sorun olmaz
    Özel yarış bisikleti jantlar ında ile bu riske girmeyin bence

sinemaperdesi bunu beğendi.